Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #2561
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomekono
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.5 V6 1997 rok
    Postów
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Krótkie pytanie. Czy posiadając samochód na gwarancji, jeśli zaleje olej inny niż napisane w instrukcji obsługi i powiem w serwisie ze zamiast oleju xxW40 leje yyW40bo zenek1234 napisal ze xxW jest lepszy to czy utrace gwarancje??????
    gwarancji nie tracisz , Olej ma spełniać określoną specyfikację (SAE;ACEA;API ) i jeśli ją spełnia ,a jest innej marki , to tak czy siak masz gwarancje dalej,
    cytat z innego forum
    W instrukcji obsługi od mojego Punto Evo Abarth jest jasno napisane, że stosowany olej ma mieć specyfikację 5W-40 oraz spełniać normy ACEA C3, napisane, jest że stosowanie oleju o innej specyfikacji niż taka może spowodować utratę gwarancji, nie ma żadnej informacji o spełnianiu jakieś tam normy Fiata, bo to owszem jest zalecane, ale nie obowiązkowe!

    W środę byłem w Krakowskim serwisie Fiata VIAMOT i przywiozłem swoje materiały na przegląd w tym olej Motul 5W-40 C3 i nikt nawet nie śmiał wspomnieć o utracie gwarancji. Co więcej w takcie tej samej wizyty wymieniano mi na gwarancji tylne zaciski i naprawiono system Start & Stop.

    Mało tego, jakiś czas temu UE wydała rozporządzenie, że proste naprawy i wymiany części takie jak olej, klocki itp można wykonywać w dowolnym warsztacie i nie powoduje to utraty gwarancji. W dodatku nie trzeba stosować oryginalnych części!


    Oczywiście że bzdury! Sam ostatnio zmieniłem olej (tzn zmieniali w serwisie ale olej przywiozłem swój, i nie selenie). Mam teraz olej Castrol Magnatec C3 (spełnia te same normy co Selenia K P.E. I jest rekomendowany przez Fiata. Oczywiście odpowiednio wcześniej zadzwoniłem do serwisu i zapytałem się czy można zalać coś innego niż Selenia, nawet zaproponowałem co chciałbym zalać a oni na to że owszem można, nie traci się gwarancji i nawet Castrol jest rekomendowany u nich zamiast Seleni. Więc pierwsze słysze żeby nie można było zmienic oleju na inny.


    cytaty z forum fiata, mój stary
    ma fiata bravo 1,4 t-jet 120km 2011 rok, niedługo pierwsza zmiana oleju i planuje zalać inny niż zalecany przez producenta ,a mianowicie motul 8100 X-clean 5W-40
    Ostatnio edytowane przez tomekono ; 25-04-2012 o 09:19

  2. #2562
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    tomek bardziej chodzi mi o zmiane lepkości a nie marki.

  3. #2563
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomekono
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.5 V6 1997 rok
    Postów
    335

    Domyślnie

    z 10w40 na 5w40 np ? ,a co za autko jesli nie tajemnica

    wg mnie to juz tracisz gwarancję jeśli zmieniasz lepkość oleju, skoro to jest nowe auto czy prawie nowe a jeszcze na gwarancji, to w momencie wypuszczania auta na rynek producent miał rozeznanie na rynku olejowym i temu zaleca taka a nie inna lepkość do oleju , firmami możesz sobie dowolnie żonglować ale lepkości to juz nie zmieniaj

    ale uwadze trzeba poddać fakt też taki że co warsztat i punkt autoryzowany to inna opinia w jednym zaleja CI inny olej, w innym beda upierać sie przy seleni..
    Ostatnio edytowane przez tomekono ; 25-04-2012 o 10:02

  4. #2564
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Tomek nie do końca ojciec miał zalecany do Skody 10W40 i tak leli pierwsze 3 lata a kolejne dwa 5W40, bo powiedzieli że teraz taki według specyfikacji pasuje a wtedy prawie go nie było. A i jeszcze jedno co serweis to inna marka była, w wiekszosci Shell i Mobil, raz zaleli Castrola i dziękuje więcej tego szmelcu nie zalewamy

  5. #2565
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekono Zobacz post

    wg mnie to juz tracisz gwarancję jeśli zmieniasz lepkość oleju, .
    Dziękuje Ci za uświadomienie <piwo>

  6. #2566
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mati_luk
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 147 2.0 TS, manual, 3d, 2002 r.
    Postów
    63

    Domyślnie

    Witam koleżanki i kolegów

    Czytam ten wątek (nie cały przyznaję) i ciężko jednoznacznie zdecydować mi się na konkretny olej. Alfa 147, silniczek 2.0 TS, aktualny przebieg 131000 km. Mam ją niecały rok i zaraz po kupnie pośpieszyłem się i zalałem Castrol Magnatec 10w40. Ogólnie to alfa lubi sobie go wypić, minęło ok 9000 od wymiany, a ja już wlałem 5 l, czyli ponad 0,5l na 1000 km. Zastanawiam się czy wlewając lepszy jakościowo olej uda zmniejszyć się jego zużycie. Po lekturze wątku mam 3 typy:

    1. Valvoline Maxlife 10w40
    2. Motul 6100 Synergie+ 10w40
    3. Millers XSS 10w40

    Wg Was który byłby najlepszy do mojego silniczka i czy polecacie przy wymianie zastosować płukankę np Millersa?

    Dodam jeszczę że jeżdżę raczej spokojnie, czasami wkręcam na wyższe obroty, ale to tak 5000/5500, nie cisnę jej pod czerwone pole i ogólnie staram się nie katować

    Pozdr

  7. #2567
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Każdy z wymienionych będzie dobrym wyborem.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #2568
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mati_luk
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 147 2.0 TS, manual, 3d, 2002 r.
    Postów
    63

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. A myślisz że zużycie oleju może się zmniejszyć na jednym z tych olei?

  9. #2569
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati_luk Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. A myślisz że zużycie oleju może się zmniejszyć na jednym z tych olei?
    Możliwe, ze Valvoline MaxLife pomoże, to jest olej przeznaczony do starszych silników.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #2570
    Guto
    Gość

    Smile Oleje do Alfini

    Witam,

    do mojej Alfini 166 3.0 V6 24V 200000 km leje od początku Mobil 1 5W50, wymieniam co 15000 km, nie dolewam ani grama, dlaczego ten olej, bo najlepiej pasuje do charakterystyki silnika, moment max przy 5000 obr., a V6 alfy (oprócz tych jts, bo to GM a nie alfa) to istne szlifiery, a ten drugi parametr "50" daję stabilniejszy i szybszy film olejowy na częściach w silniku. Zawsze, ale to zawsze od uruchomienia do 90 st.C "temp.silnika" jak z jajkiem, a potem zabawa, a silnik pomimo 200000 km jest suchy i chodzi jak marzenie. I jeszcze jedno moje auto 90% życia spędziło na trasach w optymalnych na trasach warunkach wyłącznie na benzynie !!!!!!
    Również dobierając olej do Brerci czy do Pt Cruisera kieruje się zaleceniami producenta jak i charakterystyką silnika, plus odpowiednie traktowanie.
    Alfy to nie są normalne samochody, to istne dzieła sztuki i tak je trzeba traktować.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory