Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #2781
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    No dobre filtry maja na bank wlasciwosc w ktorej sa gorsze, cene

  2. #2782
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Mam pytanie, mam nadzieję że trafiłem do dobrego działu z tym pytaniem, bo chodzi o olej
    A dokładnie to o olej do skrzyni biegów. Chciałem zmienić olej w mojej skrzyni - Alfa Romeo 156, 2.0 TS 1999 rok, 124 tys. km przebiegu (jakby ktoś pytał to tak, prawdziwego przebiegu) . Osoba do której mam zaufanie poleciła mi olej Fuchs 75W80 , na wszelki wypadek zadzwoniłem do mechanika mojego się upewnić co i jak w sprawie oleju i jego wymiany, a on stwierdził że oleju syntetycznego nie ma sensu zmieniać w skrzyni... i teraz to już zgłupiałem

    A powód dla którego chce zmienić olej - w punto (poprzednie auto) zajeźdiłem skrzynię biegów, więc w Alfie chce tego uniknąć, a że ostatnio przy odejmowaniu gazu z wysokich obrotów (podczas jazdy oczywiście) skrzynia sobie lekkko "mruczy" (chyba skrzynia) to wolę dmuchać na zimne ;]

    I teraz pytanie do Was, co mam zrobić? HELP! ;]
    Ostatnio edytowane przez hitman047 ; 15-06-2012 o 15:45

  3. #2783
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Otóż instrukcja obsługi jasno precyzuje interwał wymiany oleju w skrzyni,jak znajde to ci podam ale olej sie wymienia i nie ma znaczenia że to akurat syntetyk-przekładnie to bardzo śliski temat
    Olej do naszych skrzynek to klasa GL-5 o gęstości 70W90,ja zalałem shella jak zmieniałem skrzynie biegów i jestem zadowolony

    Sprawdz sobie na stronie producenta oleju jaki jest dedykowany ale ten który ci podałem jest jak najbardziej ok shell transaxle 70W90,nie jestem teraz pewien ale olej Fuchs który podałes ma klase GL-4/+ musiałbym to sprawdzic

  4. #2784
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    No właśnie problem jest w tym że jak kiedyś szukałem to znalazłem informację o tym że kontroluje się co ileś tam km a o wymianie nic nie znalazłem ;/ I przyznam szczerze że ja już głupieję
    Ja generalnie i tak zamierzam ten olej wymienić mimo wszystko, bo nie zmieniałem go jeszcze w tym samochodzie, a ma już jak pisałem 124 tys. km ... to chyba już za późno i tak w takim razie..

  5. #2785
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    http://lubematch.shell.com/recommend...ge=13&brand=93
    sprawdz tutaj a jak odkope instrukcje to ci napisze co ile sie wymienia

  6. #2786
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 (88KW)120KM LPG OMVL DREAM XXII
    Postów
    347

    Domyślnie

    Cytat Napisał hitman047 Zobacz post
    No właśnie problem jest w tym że jak kiedyś szukałem to znalazłem informację o tym że kontroluje się co ileś tam km a o wymianie nic nie znalazłem ;/ I przyznam szczerze że ja już głupieję
    Ja generalnie i tak zamierzam ten olej wymienić mimo wszystko, bo nie zmieniałem go jeszcze w tym samochodzie, a ma już jak pisałem 124 tys. km ... to chyba już za późno i tak w takim razie..
    Instrukcja piszę że się nie wymienia, to jest dla mnie totalna bzdura ... Jak dla mnie każdy olej po iluś tam latach użytkowania traci swoje właściwości . Szybciej sie zużywa ,jak się jeździ z pełnym obciążeniem lub ciągnąć auto lub przyczepkę.

  7. #2787
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Czy silnik 1.9 JTDM można zalać Motulem xclean 5W-30, a nie 5W-40 ?

  8. #2788
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    hej nie wiem czy już ktoś poruszył ten temat,
    powoli zbieram się do wymiany oleju, i ktoś powiedział mi o olejach qaker state..ponoć rewelacja.

    http://www.quakerstate.pl/index.php

    co prawda po przeczytaniu historii zaczynam odniosłem wrazenie że to cos w rodzaju produktu z tele zakupów..
    Na przełomie XVII i XVIII wieku, w Pensylwanii w USA, osiedlili siępierwsi kwakrzy - wspólnota z Anglii. Od 1861 roku łącząc się w zespoły, kwakrzy rozpoczęli eksploatacjęjedynej w swoim rodzaju, wysokoparafinowej ropy naftowej, znanej na świecie pod nazwąropy pensylwańskiej.
    W tym samym roku powstał koncern "Quaker State - Kraina Kwakrów", który pod tą samą nazwą do dnia dzisiejszego eksploatuje te same złoża ropy naftowej i produkuje najlepsze na świecie oleje samochodowe.
    Od tamtego czasu zmieniło się wiele. Niezmienna pozostała jakość. Od początku towarzysząca produktom "Quaker State", gwarancja niezawodności, efektywność, źródło satysfakcji użytkownika.
    "Quaker State" od samego początku był "skazany" na jakościowy sukces. Posiadająca niezwykłe, i jak sięmiało okazać, jedyne na świecie właściwości smarne ropa pensylwańska nadawała się jak żadna inna do produkcji olejów i smarów
    "
    pisownia oryginalana, naprawdę mają tyle błędów na stronie...

    Ktoś mial okazje się z tym czymś zetknąć?

    za to na stronie
    http://quakerstate.se/rek-tabell.asp

    odpowiadają na często zadawane pytanie jaki olej do alfy...
    Ostatnio edytowane przez RobertWroc ; 19-06-2012 o 23:09

  9. #2789
    Użytkownik Świeżak Avatar gruber007
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    147FL 1.6 Blu Montecarlo
    Postów
    234

    Domyślnie

    JA polecam Valvoline MaxLife 10w40 + Valvoline engine flush przed wymiana. Alfe kupilem to byla zalana Shell'em hx7 i na shell'a wymienialem, ale bella potrafila polykac olej w ilosciach do 0,5l.1000km w zaleznosci od stylu jazdy plus do tego ciagle mialem olej czarny jak smola. Po zmianie na Valvoline i plukance Valvoline olej czysciutki jak prosto z banki i po przejchaniu 2tkm spalanie oleju prawie niezauwazalne!
    Zdecydownie warto doplacic pare zlotych do dobrego oleju, polecam produkty Valvoline w 100%!

  10. #2790
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Ja niezmiennie polecam Millersa - mam nim zalane kilka aut i jest krótko mówiąc OKI.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory