Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #2881
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walsh 156 Zobacz post
    Ja tez latam na Valvoline VR1 Racing , jeszcze niedawno robilem trase w obie strony ok 1100 km i moja AR takze zjadła chyba sporo oliwy ,albo zasugerowalem sie teraz tym co przeczytalem . Niedlugo szykuje sie do wymiany oliwy i powiem śmiało , że zostaje przy tym oleju ... motor tfu tfu odpukac w niemalowane chodzi jak żyleta a dolewki oleju co pare tys to normalka przy tym silniku . Ogolnie na 9 tys km od ost. wymiany dolałem lacznie chyba jakoś ponad 1 litr +- oleju. trzeba pilnowac wiadomo,ze poziom tutaj musi byc conajmniej w gornej czesci bagnetu ...
    Na zimę 10W60 chyba najlepszym rozwiązaniem nie będzie- w mrozy będzie tragedia

  2. #2882
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    Jak juz tak wszyscy pytaja to i ja zadam to magiczne pytanie.
    Cromka, 2.4 (pierwotnie 147kW) reszta jak w stopce - czym zalac zeby byl to mozliwie najlepszy wybor. Chce poznac Twoja opinie (w tym przede wszystkim argumenty za).

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  3. #2883
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Napiszę tylko, że jak kilka lat temu polecałem wszystkim Motula, to również większość robiła głupie miny ze zdziwienia.

    Pozdrawiam.

    - - - Updated - - -

    Millers to taki olej, który pojawił się w Polsce jakiś czas temu znikąd i ma niezrównany "marketing szeptany" w internecie. Jak się patrzy na karty produktów, to ma bardzo przeciętne parametry. Brakuje w kartach technicznych wielu bardzo ważnych parametrów takich jak HTHS, NOACK czy nawet TBN? Formuowy sprzedawca ciągle tylko powtarza jak mantrę, że to najlepszy olej i coś tam pisał o porównaniu parametrów z kart produktów - to ja się pytam co i z czym porównywał i czy może podać parametry, których w kartach brak? Dodam jeszcze, że bardzo ważny parametr - lepkość strukturalna (-30 dla olejów 5wXX lub -35 0wXX) jest w produktach Millersa żenująca i na poziomie połsyntetyków konkurencji. Dla niewtajemniczonych - parametr ten informuje nas jak szybko da się przepompować olej w niskiej temperaturze i jak szybko silnik zacznie być smarowany. Muszę też napisać o ponadprzeciętnych rabatach na Millersa dla sprzedawców w stosunku do produktów innych firm. Reasumując - Millers jak Zielona Wyspa! - najlepszy i żadnych zagrożeń się nie boi. Dlaczego? Bo tak i macie kupować i nie zadawać żadnych niewygodnych pytań - jest najlepszy i basta. Dlaczego jest najlepszy? Bo jest najlepszy!


    Millers nie pojawił się znikąd, tylko z UK, jest to olej z 125 letnią tradycją. O XADO również pewnie nie słyszałeś.
    Marketingu agresywnego nie ma podobnie jak kilku innych bardzo dobrych producentów olei. i co w związku z tym ???
    Poczytaj trochę testów, zalej, wypróbuj, potem pisz z własnego doświadczenia.
    Karty charakterystyk mam, ale nie są one do podania publicznie.
    Co do rabatów, to nie chyba nie za bardzo wiesz o czym piszesz, ponieważ najlepsze oferty cenowe dają najbardziej medialne marki.
    Zaproponuj mi proszę lepszy olej do DIESLA od Millersa XFD (w porównywalnej cenie), chętnie przetestuję/porównam.

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #2884
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Najlepsze rabaty daje Mobil i Castrol, moja firma jest druga po hurtowni w szlaczku sprzedających i kupienie pełnego syntetyku dla mnie za 70 złotych problemem nie jest z tych firm. Inna sprawa że obie firmy zaczynają sprzedawać syf- czyli oleje do wszystkiego, czyli niedługo nie będzie to nic innego niż nasz krajowy Lotos lub Orlen (a i przy okazji karty charakterystyki to w mojej firmie mamy w ..... liczy się to co wychodzi w użytkowaniu- dla przykładu zeszłej jesieni zaleliśmy 6 aut Shellem z beczki z czego w 4 padły uszczelki pod głowicą, w tej chwili idzie Elf i problemów nie ma)
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 25-07-2012 o 19:53

  5. #2885
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    nasz krajowy Lotos lub Orlen
    Masz dowody na to iż ww oleje są gorszej jakosci niż te polecane na forum jako super smarowidła które nie mają reklamy w TV? Pytam z ciekawosci.

  6. #2886
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Nie mam, ale opinia ogólna tak głosi, jak komuś mówię żeby brał Lotos to wała, bo Castrol jest lepszy albo Mobil (jak się głupot słucha to po pewnym czasie sie do nich człowiek przekonuje- tak naprawdę to złymi słowami to napisałem). A znam kilka przykładów gdzie silnik gdyby jeździł na Mobilu lub Castrolu to by już dawno miał remont generalny, a że lata na Lotosie to wszystko gra. W tej chwili jeżeli ktoś myśli o jednym z tych olei to radze polskie produkty brać pod uwagę, Castrol skończył się dla mnie z Castrolem RS, a teraz wprowadza oleje do każdego silnika tylko lepkość je różni, czyli Lotos Syntetyczny niczym nie odbiega
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 25-07-2012 o 20:20

  7. #2887
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    To jak z wódką. Jeden woli "bolsa" a drugi "zolądkową", jeden woli Tyskie a drugi Zywca. I tym i tym sie uje*iesz i na drugo dzien masz kaca... Z olejami jest tak samo. Ja tam znawca nie jestem ale leje TO CO W INSTRUKCJI NAPISANE i mnie lepkosc interesuje. NApisali 10W40 to taki leje. a czy milers czy shell...
    Z tymi ultra wlasciwosciami millersa to nie przesadzajmy- wiekszosc z nas jezdzi KULKUNASTOLETNIMI autami, z drugiej ręki wiec o ile od milersa silnik sie nie zatrze to i od lotosa tez nie...
    Wiadomo każdy chce dbac o swoje auto jak najlepiej więc jest spora grupa ludzi podatnych na reklame...
    Milersa reklamuje pablo- jako mechanik wiec jest wiarygodny dla wielu.
    Castrola reklamuja w TV wiec inni znowu lecą po castrola do sklepu...
    ITP ITD i tak by można kolejne 300 stron napisac.

    Róbta co chceta.
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 25-07-2012 o 21:40
    [C

  8. #2888
    Użytkownik Romeo Avatar maciekm88
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk/Kępno
    Auto
    156 2.4 JTD 2003r
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    To jak z wódką. Jeden woli "bolsa" a drugi "zolądkową", jeden woli Tyskie a drugi Zywca. I tym i tym sie uje*iesz i na drugo dzien masz kaca... Z olejami jest tak samo. Ja tam znawca nie jestem ale leje TO CO W INSTRUKCJI NAPISANE i mnie lepkosc interesuje. NApisali 10W40 to taki leje. a czy milers czy shell...
    Z tymi ultra wlasciwosciami millersa to nie przesadzajmy- wiekszosc z nas jezdzi KULKUNASTOLETNIMI autami, z drugiej ręki wiec o ile od milersa silnik sie nie zatrze to i od lotosa tez nie...
    Wiadomo każdy chce dbac o swoje auto jak najlepiej więc jest spora grupa ludzi podatnych na reklame...
    Milersa reklamuje pablo- jako mechanik wiec jest wiarygodny dla wielu.
    Castrola reklamuja w TV wiec inni znowu lecą po castrola do sklepu...
    ITP ITD i tak by można kolejne 300 stron napisac.

    Róbta co chceta.
    Bdb podsumowanie.

  9. #2889
    lexus91
    Gość

    Domyślnie

    Witam, na pewno to pytanie już padło, ale jest tu tyle stron do prześledzenia, że nie ma szans na to, więc zapytam kolejny raz: jaki olej zaleca producent, a jaki wy do 1.9 jtdm 150KM?

  10. #2890
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał lexus91 Zobacz post
    Witam, na pewno to pytanie już padło, ale jest tu tyle stron do prześledzenia, że nie ma szans na to, więc zapytam kolejny raz: jaki olej zaleca producent, a jaki wy do 1.9 jtdm 150KM?
    Dobry syntetyk 5w40 na bazie PAO.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory