Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #3051
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Qbass z castrola zmienię na pewno najpierw płykanka środkiem z LM a później jakiś porządny olej. Piszesz że na zime zostawić 5W30 ale później przyjdzie lato i bedzie po remapie więc w ogóle zostac na 5.w30 czy moje widzimisie odnośnie przejścia na 5w40 jest bezpodstawne ?

    Jeszcze co do oleji to sie naczytałem trochę i z info jakie wyczytałem wynika że pełno syntetyczne oleje to 0W a mineralne to 15W. To co jest pomiędzy to juz półsyntetyki z większa bądz mniejsza domieszka dodatów itd itp. Jedynymi producentami który oferują w pełni syntetyczny olej 5w to własnie Liquy Moly, Motul , Vavloine i coś jeszcze pwenie by sie znalaząło. Ale jest tego bardzo mało. Ogólnie prducent nie odpowiada ze to co jest na opakowaniu może pisac że to full syntetyk a tak na prawdę będzie to olej HC ( hydrokrakowane czy jakoś tak ) i do full syntetyka bardzo mu daleko.

    Dlatego ciekawi mnie jaką jaka jest różnica miedzy TOP TEC a synthoil High tech . Bo ten drugi to pełny syntetyk jakich mało na rynku a top tec ?
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 07-09-2012 o 11:53

  2. #3052
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Latem jak będziesz dosyć ostro dawał w podłogę to można zalać 5W-40 na dobrej bazie. Zimą na pewno lepiej się spisze 5W-30.

  3. #3053
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Poprzednią zimę przejeździłem na 10W60 Castrol Edge i nie było najmniejszych problemów, a teraz chyba specjalnie nie będę zmieniał oleju bo te 10 tys. km pewnie mi wyjdzie jakoś na wiosnę, końcówkę zimy ewentualnie. A jak wypowiadają się inni o tym dodatku? Poprzednio do Castrola dolewałem dwusiarczek molibdenu z LM i nie mogę powiedzieć - było słychać i czuć różnicę, ale niestety tego dodatku o którym piszesz nie produkuję żadna renomowana firma, więc trochę mam obawy czy dobrze jest mieszać to z olejem

    Darek, ale właśnie wcześniej na Castrolu miałem bardziej brudny olej A teraz na tym oleju jest ciągle "czysty" , a cały czas przecież na gazie jeżdżę

  4. #3054
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    WS2 jest znacznie lepszy niż molibden, dużo bardziej zmniejsza tarcie. Obecnie wszystkie nowoczesne smary itd. są oparte na WS2 (fulereny dwusiarczku wolframu).

    Ten dodatek stosuję Millers w swojej serii CFS NT.

    Porównanie Mos2 z WS2:
    http://www.polwat.com/ws-porownanie.html

  5. #3055
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    czyli CFS NT który chciałbym zastosować zamiast mojego CFS'a w przyszłości, różni się jedynie tym dodatkiem? Bo w sumie różnica cenowa pomiędzy CFS a CFS NT to już "tylko" 40zł na 5 litrach

  6. #3056
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Zwykły CFS nie ma w swoim składzie molibdenu i WS2. Kupując zwykłego CFSa i stosując dodatek masz dopakowenego CFS + WS2, bez Mos2, który jest w całości zastąpiony przez WS2.

  7. #3057
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbaas Zobacz post
    Zwykły CFS nie ma w swoim składzie molibdenu i WS2. Kupując zwykłego CFSa i stosując dodatek masz dopakowenego CFS + WS2, bez Mos2, który jest w całości zastąpiony przez WS2.
    Czyli wyszedłby na tym lepiej.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  8. #3058
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie

    http://nanoolej.pl/

    Wybierasz w wyszukiwarce ilość oleju oraz typ dodatku silnikowego.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 07-09-2012 o 12:24

  9. #3059
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Najbardziej mi sie podoba z tej strony podsumowanie:
    Uwaga – po zastosowaniu Nanooleju prosimy pamiętać o zaciąganiu hamulca ręcznego lub włożeniu biegu przed pozostawieniem pojazdu, ponieważ nawet w miejscach gdzie wydaje nam się, że nie ma żadnego spadku – pojazd może zjechać z powodu znacznie obniżonych oporów toczenia i tarcia.
    A gdzie będzie kompresja w tej chwili?
    niestety jestem sceptykiem w tym temacie,nie ma testu który by mnie i zwyklemu kierowcy osobowego samochodu to udowodnil.Dlaczego nie stosuje sie tego w przemysle w takim razie?tam sie liczy kazda godzina pracy maszyny bez awarii bo to koszty...

  10. #3060
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    W przemyśle WS2 stosuję się od dosyć dawna.

    "ORAPI, francuski lider materiałów eksploatacyjnych, jest pierwszym na świecie producentem linii specjalistycznych smarów i olejów w oparciu osferycznie nieorganiczne nano cząsteczki wolframu disiarczku (WS2)."

    WS2 jest stosowany m.in. w NASA, w takich gałęziach jak: wojsko, przemysł lotniczy i motoryzacyjny (np. PSA, VALEO).

    Np.
    http://orapi.pl/
    http://www.orapi.com.pl/images/Katal...api%202012.pdf
    http://www.orapi.com.pl/images/NANO%20POLSKA.pdf
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 07-09-2012 o 14:38

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory