Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #3151
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Kolego pierwsza sprawa przed wymiana oleju dolej plykacza do silnika oczywiscie nie mozna na nim jezdzic 15min silnik na pracowac n awolnych obrotach pozniej spuscic olej,ale obawiam sie ze to jest zaduza roznica w cisnieniach i chyba tylko remont gory silnika Cie ratuje.

    - - - Updated - - -

    Ale tez mogly nie przyjac sie pierscienie ale sa porysowane tuleje cylindra.

  2. #3152
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Fiat 126 elx, Alfa Romeo 146 1.4 TS
    Postów
    11

    Domyślnie

    Powertowałem instrukcję i zalecany jest 10W-40. Czy Valvoline max life będzie dobry do auta z przebiegiem 85k km? Bo na taki się zdecydowałem. Chyba, że jakiś Motul 10W-40?

  3. #3153
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał KlasycznyWojtek Zobacz post
    Powertowałem instrukcję i zalecany jest 10W-40. Czy Valvoline max life będzie dobry do auta z przebiegiem 85k km? Bo na taki się zdecydowałem. Chyba, że jakiś Motul 10W-40?
    Ja zastanowił bym się nad Valvoline Durablend 10w40. Jest to odpowiednik Motula 10w40.
    jeśli nie ubywa to nawet Valvoline Synpower 5w40.
    Jeśli upierasz się przy 10w40, to jednym z najlepszych wyborów był by Millers XSS 10w40.

    Do wyboru do koloru.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #3154
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Fiat 126 elx, Alfa Romeo 146 1.4 TS
    Postów
    11

    Domyślnie

    Z tego co widze to Valvoline Durablend ma bardzo dobre opinie i na ten olej się zdecyduję. Dzięki za rade Pablo

  5. #3155
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielawa - Ateny- Lublin
    Auto
    Kiedyś 156 3.0 V6 aktualnie 159 1.9 16v
    Postów
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANET Zobacz post
    Kolego pierwsza sprawa przed wymiana oleju dolej plykacza do silnika oczywiscie nie mozna na nim jezdzic 15min silnik na pracowac n awolnych obrotach pozniej spuscic olej,ale obawiam sie ze to jest zaduza roznica w cisnieniach i chyba tylko remont gory silnika Cie ratuje
    A plukanka nie pogorszy sprawy? Czytalem gdzies, ze moze jeszcze gorzej rozszczelnic silnik. Powoli szykuje sie na remont. A jaki olej zalac? Lany byl 10w60

  6. #3156
    Użytkownik Ogier Avatar Semprefedele
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 TS 120HP
    Postów
    169

    Domyślnie

    Pablo - ostatnio puściłem Ci priva żeby nie zaśmiecać forum ale nie odpisujesz. 147 1.6 TS z wariatem, przebieg 150tyś., poprzedni wlaściciel zalewał mobilem 5w50 (trochę tego spalał), ja zmieniłęm na liqui moil 5w40 (lepsza kultura silnika i praktycznie śladowe spalanie oleju). Niestety po roku od wymiany wariata zaczął się od czasu do czasu odzywać przy rozruchu (o ile to wariat ale terkocze sekunde/dwie i cichnie). ze względu na ten przebieg i zdrowie wariata chciałbym przejść na 10w40 - warto? Jeśli tak to jaki? wspomniany wielokrotnie valvoline maxlife czy może motul lub millers? Co polecasz i czy ewentualnie można to u Ciebie nabyć, może jakiś przyjąźniejszy cennik dla forumowicza? Pytam bo w popularnych sieciach sprzedaży sporo drożej, a od byle kogo na allegro nigdy nie wiadomo na co się trafi. Z góry dzięki

  7. #3157
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Semprefedele Zobacz post
    Pablo - ostatnio puściłem Ci priva żeby nie zaśmiecać forum ale nie odpisujesz. 147 1.6 TS z wariatem, przebieg 150tyś., poprzedni wlaściciel zalewał mobilem 5w50 (trochę tego spalał), ja zmieniłęm na liqui moil 5w40 (lepsza kultura silnika i praktycznie śladowe spalanie oleju). Niestety po roku od wymiany wariata zaczął się od czasu do czasu odzywać przy rozruchu (o ile to wariat ale terkocze sekunde/dwie i cichnie). ze względu na ten przebieg i zdrowie wariata chciałbym przejść na 10w40 - warto? Jeśli tak to jaki? wspomniany wielokrotnie valvoline maxlife czy może motul lub millers? Co polecasz i czy ewentualnie można to u Ciebie nabyć, może jakiś przyjąźniejszy cennik dla forumowicza? Pytam bo w popularnych sieciach sprzedaży sporo drożej, a od byle kogo na allegro nigdy nie wiadomo na co się trafi. Z góry dzięki
    Coś mi się krzaczy z tymi PW.
    Będzie to bardzo dobry wybór.
    Valvoline Maxlife 10w40 dla forumowiczów mam aktualnie za 105 pln z przesyłką za 5l.

    Do TSa filtr MANN W 712/16 - 26 pln, odpowiednik BOSCHa - 25 pln.

    Millers XSS 10w40 - 155 pln więc sporo drożej niestety.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #3158
    Użytkownik Ogier Avatar Semprefedele
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 TS 120HP
    Postów
    169

    Domyślnie

    Różnica w cenie faktycznie spora. Co ty osobiscie byś doradzał? Moze warto sie skusić na tego millersa? Przy różnicy złotówki chyba lepiej w manna zainwestowac bo ten sie chyba wieksza renomą cieszy? Daj odp. Na priva jak i gdzie dokonać zakupu

    Podpowiedz jeszcze czy nie warto na zimę przechodzić na 5w30, czy lepiej regularnie zmieniać ale calorocznie ten 10w40?
    Ostatnio edytowane przez Semprefedele ; 16-10-2012 o 12:42

  9. #3159
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Nie te czasy żeby rozszczelnił silnik,mogło by tak być jak w dawnych latach był selektol i inne oleje o marnej jakości,teraz każdy olej ma bardzo dużo środków myjących więc ryzyko jest minimalne.

  10. #3160
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Panowie a co polecicie do 6 biegowej skrzyni w JTDeku 16v jeszcze bez szpery ?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory