Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #3251
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Większość z Was patrzy na temperaturę płynięcia, a pomija niezwykle ważny parametr jakim jest CCS (czym niżej tym lepiej dla określonej temp. -30, -35). Oczywiście przy wyborze oleju przed zimą należy zestawić ze sobą obydwa parametry.

    Na przykładzie Millersa i Valvoline 5W-50 oraz 10W-60:
    http://www.millersoils.pl/produkty/p...owe/xfs-10w60/ (Lepkość na zimno przy -30 C7,000 cP)
    http://www.millersoils.pl/produkty/p...kowe/xfs-5w50/ (Lepkość na zimno przy -30 C6,600 cP)

    http://www.valvolineeurope.com/engli...ct-information (Viscosity, mPa.s –25°C. <7000) - bardzo słabo z CCS
    http://www.valvolineeurope.com/engli...ct-information (Viscosity, mPa.s –30°C. <6600)

    Niby te "same" klasy lepkości "zimowe - 0W", jednak 0W-40 ma znacznie wyższy CCS oraz temp. płynięcia.
    http://www.youtube.com/watch?v=M6JpU_I078M

    Warto przesunąć pierwszy part na 2:20
    http://www.youtube.com/watch?v=OWiQyR7PWII (10W-60 zimą podobnie się zachowuję jak 15W-40 ukazany na filmiku, dlatego na zimę lepiej zmienić 10W-60 na 5W-50, 5W-40 na dobrej bazie)
    http://www.youtube.com/watch?v=ETKECO86VS4
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 28-10-2012 o 17:33

  2. #3252
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 (88KW)120KM LPG OMVL DREAM XXII
    Postów
    347

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem maila od Firmy Castrol w sprawie olejów sprzedawanych w bańkach 4l

    Witam,
    Olej Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30 został ponad rok temu zastąpiony nowym olejem – Castrol EDGE Professional Longlife III 5W-30.
    Oba produkty, które wymieniłem, były/są dostępne jedynie w opakowaniach 1 litr bądź 208 litrów.
    Odradzam kupowanie olejów na aukcjach i przez Internet, ponieważ nie prowadzimy takiego systemu sprzedaży.
    Zachęcam do kupowania olejów u naszych Autoryzowanych Dystrybutorów, których lista dostępna jest pod adresem www.castrol.pl, w zakładce „Gdzie kupić olej”

  3. #3253
    Karol_ka
    Gość

    Domyślnie 156

    Ja również mam problem. Jestem od tygodnia szczęśliwą posiadaczką Alfy i nie wiem co mam lać a termin się zbliża. Niestety nie jestem w stanie dowiedzieć się co było lane do tej pory;/ Co polecacie? Dodam że dużo jeżdżę (minimum 40 tyś km rocznie). Przejechane ma 110.000km Alfa 156 Berlina 2.0 benzyna
    Mam nadzieję że pomożecie

  4. #3254
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    Chciałbym podzielić się z wami moją obserwacją odnośnie oleju silnikowego i proszę o skomentowanie. Zalewam swojego JTD 16V Motulem X-cessem. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zaczyna brązowieć a po przejechaniu kilkuset jest już czarny. Czy to normalne ? Czy może nie zlewam całego oleju, zostaje jeszcze trochę w misce czy chłodnicy a później świeży olej się z tym miesza i brudzi? Czy przyczyną tego syfu jest po prostu ten "kocioł na ropę" i nie da się nic zmienić.
    Czytałem że użytkownicy chwalą sobie płukanki silnika, gdyż później olej w ich dieslach jest czysty przez kilka tyś km. Dzięki za odp.

  5. #3255
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Napisz, jeśli możesz gdzie kupujesz olej ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #3256
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    WM
    Auto
    156
    Postów
    154

    Domyślnie

    Jak nie wiesz co było wcześniej zalane, to chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby zalanie półsyntetykiem.
    Albo poszukaj jakiejś przywieszki/naklejki w silniku...

  7. #3257
    Karol_ka
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie nie da się odczytać;/ Bo tak to bym wiedziała i zalała tym co trzeba. Zdołaliśmy tylko odczytać kilometry i wyszło że dolewać nie będziemy tylko wymienimy całość.

  8. #3258
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Napisz, jeśli możesz gdzie kupujesz olej ?
    kupowałem w polecanym sklepie filtry_gdańsk z allegro albo w PETROSTARze na Radzymińskiej. Za każdym razem opakowanie wyglądało tak samo. Olej zawsze tego samego koloru. Made in France.

  9. #3259
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Po ostatnich rewelacjach z tanimi olejami ja już wierzę tylko w olej, który biorę bezpośrednio ze źródła.
    Okazało się, że taki dziwny Castrol (którego nie oferuje nawet Castrol) i tani Motul, (taniej sprzedawany w detalu niż po rabacie w IC) są sprzedawane w mojej okolicy w sklepach motoryzacyjnych.
    To jest po prostu jakaś paranoja.
    Nikt tego nawet nie sprawdza skąd to pochodzi, nikomu na tym nie zależy, tak naprawdę nie ma jak to sprawdzić.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #3260
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi polecic jakiegoś PEWNEGO dostawce oleju LIQUI MOLY
    Chodzi o zakup przez internet.
    Zamierzam zalać LM superleichtauf 10W40 MOS2 tego z tym dwusiarczkiem moblidenu( czy jak to tam sie pisze) i czytałem , że to nieszły olej i szukam jakiegoś pewnego zródła.
    [C

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory