Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #3261
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Po ostatnich rewelacjach z tanimi olejami ja już wierzę tylko w olej, który biorę bezpośrednio ze źródła.
    Okazało się, że taki dziwny Castrol (którego nie oferuje nawet Castrol) i tani Motul, (taniej sprzedawany w detalu niż po rabacie w IC) są sprzedawane w mojej okolicy w sklepach motoryzacyjnych.
    To jest po prostu jakaś paranoja.
    Nikt tego nawet nie sprawdza skąd to pochodzi, nikomu na tym nie zależy, tak naprawdę nie ma jak to sprawdzić.
    Co proponujesz ? Wylać to, zrobić płukankę i wlać coś pewnego ? To zabarwianie to wina słabego oleju czy diesla po prostu tak mają ?

  2. #3262
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Diesle po prostu tak mają.
    U mnie po zastosowaniu płukanki przy każdej wymianie do 3 kkm mam klarowny olej.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3263
    Użytkownik Romeo Avatar maciekm88
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Słupsk/Kępno
    Auto
    156 2.4 JTD 2003r
    Postów
    799

    Domyślnie

    U mnie od kilku wymiany lany jest cały czas Millers xfd 10w40 od pabla. bez płukanki olej robi się czarny po 2,5-3 tys km, z płukanką po około 5tys km. Zauważyłem też że zależy to trochę od stylu jazdy. przynajmniej u mnie. oraz od tego czy jest zaślepiony egr, wydaje mi się że przed zaślepieniem olej był jeszcze dłużej czysty...ale mogę się mylić.

  4. #3264
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    egr mam zaślepiony ale nie wydaję mi się żeby miał na to większy wpływ. On się otwiera i tak tylko gdy silnik nie jest obciążony, czyli b. rzadko. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
    Za 2tyś km czeka mnie wymiana oleju. Zastosuje płukankę, zobaczę czy coś pomoże. Pozdrawiam

  5. #3265
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Czym Ty sie stresujesz? Diesel to nie LPG, gdzie kolor oleju utrzymuje sie przez długi czas jak nowy. Dodatkowo jak jezdzisz tylko po miescie to olej sie raczej szybciej poczerni.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał siapek Zobacz post
    On się otwiera i tak tylko gdy silnik nie jest obciążony, czyli b. rzadko.
    Temat na inny dział, lecz nie jest to tak do końca, że bardzo rzadko.

  6. #3266
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rychu147 Zobacz post
    Wysłałem już maila do firmy Castrol czy posiadają gdzieś w europie butelki professional 4l.A odpowiedź tego pana z allegro :
    "
    Treść wiadomości
    Czy ten przedmiot jest oryginalny ,bo według firmy Castrol oleje proffesional są tylko sprzedawane w opakowanich 1l i 208 l.
    Odpowiedz:
    Witam

    w Polsce może ale w innym kraju europy... kod kreskowy zaczyna się od 4
    olej jest z import_u


    Pozdrawiam


    SPEED-OIL
    Czyli i tak nie dostałem odpowiedzi czy jest orginalny .Bo pewnie sam nie wie co sprowadza.
    A czy w Polsce mamy olej Selenia w opakowaniach 5 litrów? Ja taki sprzedaję, prosto od Petronasa i o czym to świadczy?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Qbaas Zobacz post
    Większość z Was patrzy na temperaturę płynięcia, a pomija niezwykle ważny parametr jakim jest CCS (czym niżej tym lepiej dla określonej temp. -30, -35). Oczywiście przy wyborze oleju przed zimą należy zestawić ze sobą obydwa parametry.

    Na przykładzie Millersa i Valvoline 5W-50 oraz 10W-60:
    http://www.millersoils.pl/produkty/p...owe/xfs-10w60/ (Lepkość na zimno przy -30 C7,000 cP)
    http://www.millersoils.pl/produkty/p...kowe/xfs-5w50/ (Lepkość na zimno przy -30 C6,600 cP)

    http://www.valvolineeurope.com/engli...ct-information (Viscosity, mPa.s –25°C. <7000) - bardzo słabo z CCS
    http://www.valvolineeurope.com/engli...ct-information (Viscosity, mPa.s –30°C. <6600)

    Niby te "same" klasy lepkości "zimowe - 0W", jednak 0W-40 ma znacznie wyższy CCS oraz temp. płynięcia.
    http://www.youtube.com/watch?v=M6JpU_I078M

    Warto przesunąć pierwszy part na 2:20
    http://www.youtube.com/watch?v=OWiQyR7PWII (10W-60 zimą podobnie się zachowuję jak 15W-40 ukazany na filmiku, dlatego na zimę lepiej zmienić 10W-60 na 5W-50, 5W-40 na dobrej bazie)
    http://www.youtube.com/watch?v=ETKECO86VS4
    Millers jest doskoanłym przykładem syntetyka na bazach PAO, który kompletnie nie nadaje się na zimę. Produkują to w UK, gdzie nie mają żadnego pojęcia o srogiej zimie i z racji swojej zarozumiałości nie wykonali nawet żadnych testów w krajach z mroźniejszym tematem.

    Kolejna sprawa z Millersem, to brak udostępniania kluczowych parametrów, takich jak: TBN, HTHS czy NOACK!!! W odpowiedzi na mail, poruszający problem, dostałem odpowiedź, której nie mogę zacytować pod rygorem procesu cywilnego, która sprowadza się do stwierdzenia, że klient nie ma odpowiedniej wiedzy, żeby wyciągać wnioski z tych parametrów i inżynierowie Millers dobrali optymalne parametry lepkościowe oleju - pryma aprylis był, czy uważają nas za kretynów, którzy i tak zapłacą po obejrzeniu kolejnej reklamy?

  7. #3267
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Wtrącając się do tematu dotyczącego Selenii kiedyś była w 5 litrowych opakowaniach ale tylko metalowych to były orginalne włoskie oleje a teraz nawet nie wiem jak wziął to Petronas czy coś się zmieniło.

  8. #3268
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ricambi Zobacz post
    A czy w Polsce mamy olej Selenia w opakowaniach 5 litrów? Ja taki sprzedaję, prosto od Petronasa i o czym to świadczy?

    - - - Updated - - -



    Millers jest doskoanłym przykładem syntetyka na bazach PAO, który kompletnie nie nadaje się na zimę. Produkują to w UK, gdzie nie mają żadnego pojęcia o srogiej zimie i z racji swojej zarozumiałości nie wykonali nawet żadnych testów w krajach z mroźniejszym tematem.

    Kolejna sprawa z Millersem, to brak udostępniania kluczowych parametrów, takich jak: TBN, HTHS czy NOACK!!! W odpowiedzi na mail, poruszający problem, dostałem odpowiedź, której nie mogę zacytować pod rygorem procesu cywilnego, która sprowadza się do stwierdzenia, że klient nie ma odpowiedniej wiedzy, żeby wyciągać wnioski z tych parametrów i inżynierowie Millers dobrali optymalne parametry lepkościowe oleju - pryma aprylis był, czy uważają nas za kretynów, którzy i tak zapłacą po obejrzeniu kolejnej reklamy?


    Kolego.
    Po pierwsze, to będąc na szkoleniu w firmie Castrol dowiedziałem się, że cała filozofia linii Castrol Professional polega na tym, że nie jest on do sprzedaży detalicznej, a co za tym idzie jest tylko w opakowaniach 1l. i 208l. jest to olej przeznaczony do sieci serwisowych, a nie do sklepów. Nie bądź może mądrzejszy od przedstawicieli Castrola na UE.
    Nie przeczytałem tego w necie, a dowiedziałem się ze źródła, pewniejszej informacji już raczej nie ma.

    Po drugie, to czy widziałeś gdzieś reklamę Millers Oils, że piszesz o kretynach ???
    Nie wszystkie szanujące się firmy przedstawiają skład swoich produktów całemu światu.
    A poza tym, to zima nie jest raczej wyznacznikiem jakości oleju.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ANET Zobacz post
    Wtrącając się do tematu dotyczącego Selenii kiedyś była w 5 litrowych opakowaniach ale tylko metalowych to były orginalne włoskie oleje a teraz nawet nie wiem jak wziął to Petronas czy coś się zmieniło.
    Tak było, ale to ładnych kilka lat temu.
    Kolega wyżej ma chyba zamiar zrobić jakiś zamęt bez powodu patrząc po aktywności na forum.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #3269
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Szanowny kolego pablo niestety nie jestem kolegą tylko koleżanką i Cie podpuściłam handluję Petronasem i wiem co jest warty,ale chciałam tylko się przekonać jak traktujecie kobiety na forum,/sieją zamęt bez powodu/,są to niestety Twoje słowa,niestety bardzo mi przykro Pablo!!

  10. #3270
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANET Zobacz post
    Szanowny kolego pablo niestety nie jestem kolegą tylko koleżanką i Cie podpuściłam handluję Petronasem i wiem co jest warty,ale chciałam tylko się przekonać jak traktujecie kobiety na forum,/sieją zamęt bez powodu/,są to niestety Twoje słowa,niestety bardzo mi przykro Pablo!!
    Z całym szacunkiem, ale chodziło mi o kolegę Ricambi, i to o nim był post, a odpowiedzią dla Ciebie koleżanko.
    Uważam poza tym Twoje wypowiedzi za całkiem na temat.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory