Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #3301
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilich Zobacz post
    Valvoline Durablend GL5 75W90, Valvoline SyntPower TDL 75W90 czy Motul Gear300 75W90? Który lepszy do skrzyni w JTDm 8V? Jak te dwa Vavlo maja się do siebie?
    Valvoline DOT 3&4 dobry wybór na hamulce i sprzęgło? Ile płynu potrzebuję do układu hamulców wraz z układem sprzęgła?
    A dlaczego kolega nie chce zalać dokładnie tego, co zaleca producent? Jak ma być koniecznie coś innego, to tylko syntetyczny Amsoil lub Fuchs przychodzi mi do głowy.

  2. #3302
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pilich
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 147 '06r. JTDM 8V 120PS
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ricambi Zobacz post
    A dlaczego kolega nie chce zalać dokładnie tego, co zaleca producent? Jak ma być koniecznie coś innego, to tylko syntetyczny Amsoil lub Fuchs przychodzi mi do głowy.
    1.Bo są zazwyczaj rzeczy lepsze niż zaleca producent.
    2. SyntPower i Gear300 są chyba syntetyczne...?
    A pytam, który z tych 3 wymienionych będzie najlepszym wyborem, no chyba że nie można ich zalać do mojej skrzyni

  3. #3303
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilich Zobacz post
    Valvoline Durablend GL5 75W90, Valvoline SyntPower TDL 75W90 czy Motul Gear300 75W90? Który lepszy do skrzyni w JTDm 8V? Jak te dwa Vavlo maja się do siebie?
    Valvoline DOT 3&4 dobry wybór na hamulce i sprzęgło? Ile płynu potrzebuję do układu hamulców wraz z układem sprzęgła?
    Synpower jest bardzo dobry, aczkolwiek Durablend w zupełności wystarczy.
    Płyn hamulcowy jeśli już to DOT-4. Z valvoline ten własnie bedzie ok, ponieważ jest to DOT-4 zastępuący również DOT-3.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Ricambi Zobacz post
    A dlaczego kolega nie chce zalać dokładnie tego, co zaleca producent? Jak ma być koniecznie coś innego, to tylko syntetyczny Amsoil lub Fuchs przychodzi mi do głowy.
    Mam zacząć wymieniać lipne produkty opakowane w opakowania OE.
    Oryginale części to potrafi być naprawdę żenada.
    Jasne jest, ze są lepsze produkty niż oryginał. Z moich obserwacji wygląda na to, że FIAT leci typowo na ilość/kasę, a jakość OE części to już historia niestety.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #3304
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pomorze
    Auto
    Do niedawna - AR 156 SW 2002 1,9 JTD Aktualnie - AR 159 SW Ti 2010 1,9 JTDm
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witam, mam maly dylemat, moglibyście mi cos podpowiedziec..
    Mianowicie...
    Od bardzo dawna w swojej 156 1,9JTD 115KM wymienialem co roku ten sam olej Castrol Magnatec 10w-40 polsyntetyk.
    W tamtym roku ( długa historia, nie pytajcie ) został zalany Shell Helix 5w-40 syntetic. (ogolnie pozytywnie, zadnych zmian nie bylo odczuc)
    Nadszedl czas kolejnej wymiany, chce znowu wlac poprzedni olej Magnateca, jednak troche za duzo naczytalem sie o tych olejach, korci mnie na cos innego, moze lepszego, duzo osob poleca Motula Synergie 10w-40, podobno bije na glowe parametrami Castrola. Potem doczytalem ze jednak preferowany jest do francuskich aut. Potem jeszcze doczytalem ze jeszcze lepszym wyborem jest Valvoline Max Life.
    Wiem ze nie ma co kombinowac, a najprostszym sposobem wlac z powrotem tego Castrola skoro caly czas bylo na nim OK. Ale pytam, moze cos ciekawego od Was uslysze

    Co myslicie? Wlewac po staremu Magnateca czy sprobowac Motula skoro taki "super" ?

    Dzieki!Pozdro!

  5. #3305
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arni146 Zobacz post
    Witam, mam maly dylemat, moglibyście mi cos podpowiedziec..
    Mianowicie...
    Od bardzo dawna w swojej 156 1,9JTD 115KM wymienialem co roku ten sam olej Castrol Magnatec 10w-40 polsyntetyk.
    W tamtym roku ( długa historia, nie pytajcie ) został zalany Shell Helix 5w-40 syntetic. (ogolnie pozytywnie, zadnych zmian nie bylo odczuc)
    Nadszedl czas kolejnej wymiany, chce znowu wlac poprzedni olej Magnateca, jednak troche za duzo naczytalem sie o tych olejach, korci mnie na cos innego, moze lepszego, duzo osob poleca Motula Synergie 10w-40, podobno bije na glowe parametrami Castrola. Potem doczytalem ze jednak preferowany jest do francuskich aut. Potem jeszcze doczytalem ze jeszcze lepszym wyborem jest Valvoline Max Life.
    Wiem ze nie ma co kombinowac, a najprostszym sposobem wlac z powrotem tego Castrola skoro caly czas bylo na nim OK. Ale pytam, moze cos ciekawego od Was uslysze

    Co myslicie? Wlewac po staremu Magnateca czy sprobowac Motula skoro taki "super" ?

    Dzieki!Pozdro!

    A co w tym Motulu jest takiego "super".
    Super Motule to seria 300V, a Synergie 10w-40 to przeciętny pół syntetyk.
    Jeśli chcesz coś dobrego cenowo i sporo lepszego jakościowo to zalej Valvoline Durablend Diesel 5w40 - półsyntetyk o parametrach zbliżonych do syntetyku.
    Ewentualnie tak jak napisałeś MaxLife 5w40 . Są to lepsze oleje od wymienionych przez Ciebie.
    jeśli szukał bys czegoś z górnej półki to Millers Oils,XFD 5w40 lub XFE 10w40, ale niestety przedział cenowy jest inny.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #3306
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfagawrys
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Zgierz/Łódź/Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105KM [98']
    Postów
    214

    Domyślnie pytanie w sprawie oleju

    Witam wszystkich tu zgromadzonych rzecz wygląda następująco ; kupiłem samochód prawie 2 miesiące temu i mam w nim zalany olej ORLEN PLATINIUM 15W40 DIESEL. ogólnie to średnio się chwali ten olej stąd chciałbym się was poradzić, czy jeździć na nim dalej czy go wymienić? i ile to by kosztowało?

    PS. ostatnio olej był wymieniany prawdopodobnie w maju(nie mam pewności oczywiście bo auto mam od 2 miesiecy)

  7. #3307
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Są tematy olejowe i tam sobie poczytaj, a nie zakładaj nowego!!! Głównym wyznacznikiem jest instrukcja obsługi, która stosowania takiego oleju nie dopuszcza w twoim samochodzie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #3308
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    o matko kto leje 15w/40 do tego diesla:/ co za partacz miał to auto wcześniej

  9. #3309
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar olaf
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Śląsk - Bieruń
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTD 2001r.
    Postów
    222

  10. #3310
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-156 Zobacz post
    Są tematy olejowe i tam sobie poczytaj, a nie zakładaj nowego!!! Głównym wyznacznikiem jest instrukcja obsługi, która stosowania takiego oleju nie dopuszcza w twoim samochodzie
    Tak jak kolega wyżej to nie jest olej do Twojego silnika,poczytaj tematy olejowe na forum tam napiszą Ci co i jak.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory