Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #3471
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Istnieje jeszcze coś takiego jak wewnętrzne szkolenia danego producenta, na których można się dowiedzieć więcej niż z reklam.
    Nie każdy może być na takim szkoleniu niestety i nie każdemu taka wiedza jest dana.
    .
    Dawno takiego kawału nie słyszałem.Masz całe forum za dzieciaki które nie wiedzą na czym polega sprzedaż?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #3472
    alfarallyfan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Od Lotosa to nawet radio słabiej ściąga Bzdury.A skąd ma i kto im dał aprobaty MB,VW?Marketing bez przenośni robi wodę z mózgu!
    A co to za problem dostać aprobatę producenta? Płacisz, i masz. Spełnić wymagania opla czy forda nie jest trudno - zwłaszcza, że oni sami oferują oleje pod swoimi brandami o nienajwyższej jakości - oleje dexos2 czy ford formula f - oba 5w30 mineralne..... Chodzi o to, o ile te wymagania się przewyższa. Olej jest traktowany przez producenta samochodu jak część zamienna. Jeśli olej będzie zapewniał 100% bezawaryjność, to w jaki sposób producent silnika zarobi na częściach?
    A poza tym: Znajdź różnicę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	castrol hc.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	108.5 KB
ID:	81266

  3. #3473
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Dawno takiego kawału nie słyszałem.Masz całe forum za dzieciaki które nie wiedzą na czym polega sprzedaż?
    To jak dyskusja ze słupem telegraficznym.
    Tak jak napisałem wcześniej, ale na pewno nie dotarło to do kolegi, nie wiesz nawet kim jestem i co robię na co dzień.
    Sprzedaż to efekt uboczny mojej głównej działalności.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alfarallyfan Zobacz post
    A co to za problem dostać aprobatę producenta? Płacisz, i masz. Spełnić wymagania opla czy forda nie jest trudno - zwłaszcza, że oni sami oferują oleje pod swoimi brandami o nienajwyższej jakości - oleje dexos2 czy ford formula f - oba 5w30 mineralne..... Chodzi o to, o ile te wymagania się przewyższa. Olej jest traktowany przez producenta samochodu jak część zamienna. Jeśli olej będzie zapewniał 100% bezawaryjność, to w jaki sposób producent silnika zarobi na częściach?
    A poza tym: Znajdź różnicę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	castrol hc.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	108.5 KB
ID:	81266

    To nie ma sensu, Ci ludzie znają tylko produkty reklamowane w TV.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #3474
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    A ja proponuje zamknac ten watek bo do niczego juz nie prowadzi.Tyle bylo juz w nim powiedziane,napisane ze po co wiecej pisac.Skoro nie ma znaczenia jaki olej lejemy( mozna tak wynioskowac z niektorych postow) to szkoda miejsca na ten temat.Przeciez wszystkie oleje sa takie same a roznia sie tylko cena i marketingiem.Stara prawda mowi ze to co jest dobre nie wymaga reklamy.Beton tez moze miec takie same klasy wytrzymalosci a byc przeznaczony do pracy w roznych warunkach tak wiec skonczcie gadac ze nie ma roznicy miedzy olejami a jak nie wierzycie to zrobcie sobie sami testy w domu.

  5. #3475
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    To jak dyskusja ze słupem telegraficznym.
    Tak jak napisałem wcześniej, ale na pewno nie dotarło to do kolegi, nie wiesz nawet kim jestem i co robię na co dzień.
    Sprzedaż to efekt uboczny mojej głównej działalności.

    - - - Updated - - -




    To nie ma sensu, Ci ludzie znają tylko produkty reklamowane w TV.
    Pierwsze to kogo masz na myśli pisząc "Ci ludzie"?Druga to dyskusja z Tobą to jak ze słupem telegraficznym.Poczytaj na forum z iloma autami sobie nie poradziłeś geniuszu.Szczycisz się certyfikatem sprzedawcy,bądź poważny.To że masz warsztat stawia Cię automatycznie w gronie nieomylnych ekspertów?Chwalisz to co sprzedajesz to zrozumiałe-taki przecież był cykl szkoleń by umieć zachwalać i obrzydzać konkurencje.Nie handluje Lotosem nie stosuje go nawetale wypisywanie bzdur mnie wk... Pewnie Ty wiesz lepiej jak dostać aprobaty producenta bo jesteś już pewnie udziałowcem(co najmniej)Milersa i Valvo.Ciekawe ile Lotos zapłacił za aprobaty MB,Porsche czy VW.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #3476
    alfarallyfan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Pierwsze to kogo masz na myśli pisząc "Ci ludzie"?Druga to dyskusja z Tobą to jak ze słupem telegraficznym.Poczytaj na forum z iloma autami sobie nie poradziłeś geniuszu.Szczycisz się certyfikatem sprzedawcy,bądź poważny.To że masz warsztat stawia Cię automatycznie w gronie nieomylnych ekspertów?Chwalisz to co sprzedajesz to zrozumiałe-taki przecież był cykl szkoleń by umieć zachwalać i obrzydzać konkurencje.Nie handluje Lotosem nie stosuje go nawetale wypisywanie bzdur mnie wk... Pewnie Ty wiesz lepiej jak dostać aprobaty producenta bo jesteś już pewnie udziałowcem(co najmniej)Milersa i Valvo.Ciekawe ile Lotos zapłacił za aprobaty MB,Porsche czy VW.
    Aprobata VW 504.00/507.00 to koszt 3000 euro

  7. #3477
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfarallyfan Zobacz post
    Aprobata VW 504.00/507.00 to koszt 3000 euro
    Rozumiem ze wystarczy wpłacic na konto vw 3000 euro i możesz na opakowaniu pisać o aprobacie.Nawet kujawski może dostać aprobatę
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #3478
    alfarallyfan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Rozumiem ze wystarczy wpłacic na konto vw 3000 euro i możesz na opakowaniu pisać o aprobacie.Nawet kujawski może dostać aprobatę
    Absolutnie tak nie myślę. Wystarczy, że przekroczy poniższe wymagania. Każda norma określa MINIMUM, a nie określa MAKSIMUM.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	504.00.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	42.1 KB
ID:	81294

  9. #3479
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    I właśnie cały ten temat jest o tym. Zalewasz Lotos - ok, ale są lepsze oleje, chociażby trzymające swoje parametry dłużej, które można zastosować.
    Co do Pawła, to ja, potrzebując porady co do oleju zapytałem się go na PW, poświęcił swój czas i dał mi odpowiedź konkret podając argumenty za i przeciw. Nadmienię tylko, że nie jeżdżę na Millersie. Nie urządzajmy polowania na czarownice

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  10. #3480
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymie Zobacz post
    I właśnie cały ten temat jest o tym. Zalewasz Lotos - ok, ale są lepsze oleje, chociażby trzymające swoje parametry dłużej, które można zastosować.
    100% zgadzam się z Twoimi słowami.Nie stosuje Lotosa ale twierdzenie że od niego silnik się zatrze to już paranoja.Od lat do Alf lałem olej o którym tu mało kto pamięta a kiedyś Alfa i Lancia stosowała tylko produkty AGIP.I nie jest to jak w przypadku Pabla reklama bo nie handluje niczym.AGIP SINT2000 to bardzo dobry olej do Alfy z TS-m,trzy Alfy na tym jeździły przez lata i dziesiątki tysięcy kilometrów bez problemowo.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory