Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

13 36.11%
  • Vavoline

15 41.67%
  • Castrol

3 8.33%
  • Shell

5 13.89%
    ZBANOWANY Romeo
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20

Domyślnie

Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    a wszyscy pisali, że polskie to takie gówno i do niczego sie nie nadaje. "zaryzykowałem" i jeżdzę.
    Bo jak to zwykle na forach bywa - nikt nie widział, nikt nie używał, ale najlepiej wie czy jest dobre lub złe.

Użytkownik Ogier
    Mieszka w
    WM
    Auto
    156

Domyślnie

Mi się wydaje,że te opinie o lotosie to są z czasów Prl-u.Miał wuj malucha zalał superolem, selektolem ...reszte można dopowiedzieć sobie.
    A teraz aby większość powiela wszystko.
    Przy normalnej jeździe,gdzie nie paluje się silnika taki lotos spokojnie wystarczy.
    Nawet w necie byl gdzies test, że w lotosie przy dosc agresywnej jeździe film olejowy zaczal sie zrywac po przejechaniu ok 8000km.

alfarallyfan
    Gość

Domyślnie

Cytat Napisał czacha Zobacz post
    Mi się wydaje,że te opinie o lotosie to są z czasów Prl-u.Miał wuj malucha zalał superolem, selektolem ...reszte można dopowiedzieć sobie.
    A teraz aby większość powiela wszystko.
    Przy normalnej jeździe,gdzie nie paluje się silnika taki lotos spokojnie wystarczy.
    Nawet w necie byl gdzies test, że w lotosie przy dosc agresywnej jeździe film olejowy zaczal sie zrywac po przejechaniu ok 8000km.
    hmmm chyba nie wiesz o czym piszesz... gdy zrywa się film olejowy - silnik się zaciera.

Użytkownik Romeo Avatar kylo1986
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    156 FL 1.9 8v JTD i eSka 156 2.5 V6 SP 3- kiedyś

Domyślnie

Cytat Napisał marktds Zobacz post
    W jaki sposób olej doprowadził do uszkodzenia uszczelki pod głowicą?
    I ja się nad tym zastanawiam, z miesiąc wcześniej sprawdzałem świece, ciśnienie sprężania itd. Potem wymieniłem olej i to była jedyna czynność, po 800 kilometrach samochód zaczął dziwnie chodzić na szczęście kilometr od serwisu Skody, od razu na warsztat i płyn chłodzący w oleju, a w zbiorniczku wyrównawczym chłodzącego szlam. Jak wlewałem to coś nie grało, bo po wlaniu powąchałem butelkę i coś waliło jak zużyty olej, ale że byłem chory to pomyślałem że mi coś porypało

Użytkownik Ogier Avatar marktds
    Mieszka w
    Kamień Pomorski
    Auto
    146 1.9 JTD 99'

Domyślnie

Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    I ja się nad tym zastanawiam, z miesiąc wcześniej sprawdzałem świece, ciśnienie sprężania itd. Potem wymieniłem olej i to była jedyna czynność, po 800 kilometrach samochód zaczął dziwnie chodzić na szczęście kilometr od serwisu Skody, od razu na warsztat i płyn chłodzący w oleju, a w zbiorniczku wyrównawczym chłodzącego szlam. Jak wlewałem to coś nie grało, bo po wlaniu powąchałem butelkę i coś waliło jak zużyty olej, ale że byłem chory to pomyślałem że mi coś porypało
    tylko to nie będzie wina oleju raczej zbieg okoliczności

Użytkownik Ogier
    Mieszka w
    MMz
    Auto
    159 1.9 JTDm | EX 166 2.4 JTD

Domyślnie

Ale naskoczyliście na Pabla Też jestem sprzedawcą i praca ta nie polega na namawianiu klienta do nie wiadomo czego, wyloozujcie. Nikt WAM nie karzę kupować u NIEGO. Ale powiem WAM, że ja kupuję u Pawła osobiście i będę kupował. Ja do JTDka polecam Millers Oil XFD 5w40. Ostatnio u Pawła zapłaciłem za zestaw 6l. + filtr MANa 236 zł.

Użytkownik Embrion
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

Domyślnie

Ja wam wszystkim polecam Lotos 10W40 do benzynowych jak i do JTD. Mój znajomy zrobił 300tys km lejąc tylko lotosa i silnik chodzi jak zegareczek.Od 3 lat używam ten olej w swojej 156 JTD i wszystko jest ok. Pozd
    rawiam!

Użytkownik Rowerzysta Avatar Cezy
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    166 2.4jtd 2001r

Domyślnie

Ja mam ogromną ochotę przejść na valvoline maxlife diesel:-) i chyba to zrobię.

Administrator Romeo Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Cytat Napisał lutek26 Zobacz post
    a lotos to najgorszy wybór.
    Miałem X lat temu toyotę z 2.0 TD silnik był o sporym przebiegu ale w bardzo dobrej kondycji .Turbina natomiast miała luzy prawie 1mm na osi i waliła olejem jak głupia.
    W owych czasch koszt remontu turbiny to ok 2000 zł /moja pensja była ok 1300 zł,dlatego remont turbiny to była ostatecznośc ostateczności.Z reguły jezdziła na mobilu 15w40 plus militech co druga wymiana i jakoś ten wyciek był znośny/ ok 1l na 1000 km/
    Coś mnie podkusiło i zalałem lotosa 15W 40 plus militech.
    No i wnioski.
    1.Silnik wyraznie głośniej chodził.
    2.Wzrosło zuzycie oleju do 2l
    Po 3000 tyś wymiana na mobila a podczas zlewania oleju/lotosa/ to lało się z korka jakby to była woda a nie olej/
    Wniosek.
    Nigdy wiecej lotosa .
    Ps.Na tej turbinie i mobilu zrobiłem ok 100000km i sprzedałem .Nastepny właściciel wymianił olej po 20000 /zamiast zalecanych 8500km/ i załał lotosa i zonk turbina padła całkiem praktycznie zaraz po zalaniu lotosa.
    Miałem fiata 125p od nowosci jezdziony był w 90 % na castrolu i dostawał fiacior w d...ile wlazło./byłem młodym 18 latkiem/.
    Po iluś tam latach przy przebiegu 135 tyś nastapiła potrzeba zdjęcia głowicy /ukrecona swieca/i jakie zdziwienie mechanika silnik nie łapał sie nawet na 1 szlif.Zadnej owalizacji progów itd.
    Teraz nie patrzę nawet na produkty lotosopodobne.

- - - Updated - - -

Załałem milersa do 2.0 ts i wariat wyrażnie częściej się odzywał,nastepna wymiana powrót do castrola i wariat odzywa się bardzo rzadko.
    Ja jestem uzytkownikiem castrola od 28 lat z małymi przerwami na mobila i i inne marki.
    Wiekszość wymian w moich wszystkich alfach to castrol i nie jestem fanem eco jazdy.
    Moje silniki bardzo czesto widzą 7000 obrotów/oczywiście na gorącym/ i nic złego nie moge powiedzieć o castrolu.
    Trzymałem się i trzymam zasady max 10000 i wymiana na nowy.Zawsze po zimie wymina na nowy nawet jak nie dobiło do 10000 tyś.
    I wszytkie moje auta były i są na LPG/ wyjątek toyota i fiacior/
    Czy polecałbym castrola --- nie!
    Bo to sprawa każdego użytkownika na czym chce jeżdzić
    A dlaczego bo ważniejsza jest częstotliwość wymiany oleju a ta zależy gdzie jeżdzimy i jak.
    Miasto częściej/duzo częściej/ ,trasa spokojna interwał dłuższy .
    Trasa szybka i mocno obciążajaca termicznie olej częściej.
    A dyskusja czyja prawda jest mojszejsza jest bez sensu.
    Liczą się fakty i cyferki.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał kML Zobacz post
    Ale powiem WAM, że ja kupuję u Pawła osobiście i będę kupował.
    Ja też kupowałem u Pawła.
    Szybko sprawnie i na temat.
    A to,że reklamuje to co sprzedaje to co w tym złego?
    Nie sprzedaje g...a opakowane w 24 karatowe złoto .
    Sprzedaje produkty ,które można kupić wszędzie.
    Ale skoro możemy dac zarobić komuś kogo znamy to chyba lepiej prawda?
    Paweł siedzi na tym forum x lat wielu ludziom pomógł i napewno jeszcze wielu pomoże a to chyba dobry argument aby i jemu pomagać
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -183 KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Użytkownik Romeo Avatar lutek26
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    147 FL

Domyślnie

Prawda jest taka że jak mamy samochód 100% sprawny i użytkujemy go z głową to marka oleju nie ma tak dużego znaczenia.Wymiana max co 10 tyś wraz z porządnym filtrem lub raz w roku .Oczywiście olej to syntetyk lub półsyntetyk. Mineralny odpada. Możecie się zgadzać z moją opinią albo i nie. Ale od 20 lat wyznaję tą zasadę i z silnikami nie miałem nigdy kłopotów.