Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #3991
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    a moze najpierw zlej stary ,pozniej zalej ten co masz na zbyciu i plukanke i dopiero na gotowo

  2. #3992
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    ale wtedy to co może ewentualnie zostać , po płukaniu to zostanie , myślałem ze na mój sposób więcej syfu bym się pozbył .
    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



  3. #3993
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Znów nie przesadzej z tym zbytnim płukaniem. Wystarczy co wymiane oleju lać dobrą płukanke i po sprawie. Ja bym sobie odpuscił wlewanie ciort wie jakiego 5w40, po za tym masz go 3 litry więc może byc tylko "na styk". Zalej płukanke i będzie dobrze.

  4. #3994
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    płukanka co wymianę oleju na taki sam jak poprzednio też jest bezsensu bo niszczy się już "nabyty" film olejowy w silniku.

  5. #3995
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    ale po 1 nie wiem co było wcześniej , a po 2 nie mam zamiaru nigdzie jeździć na tym oleju Olej to wyrób Orlenu dokładnej nazwy nie znam ale w tym wypadku to nie ważne bo nawet najgorsze oleje spełniają jakieś właściwości a ten ba byc na jakies 10 = 15 minut silnik sie na pewno nie zatrze , chce tylko zapalić go i popracuje na chwile po czym zlewka , bardziej chodzi mi o fakt ze wczesniej mogl byc ale wcale nie musial 5W , 10W lub 15W , i czy wszystko bedzie ok po takiej filtracji i ponownym zalaniem 10 W
    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



  6. #3996
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    płukanka co wymianę oleju na taki sam jak poprzednio też jest bezsensu bo niszczy się już "nabyty" film olejowy w silniku.

    Zaraz po rozszczelnieniu silnika ten z filmem jest kolejnym popularnym mitem.

  7. #3997
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie

    BROŃ BOŻE KOGOKOLWIEK stosować się do rad ludzi tutaj piszących!!!!!!!!! Przejżałem 50 stron wstecz i WŁOS SIE JEŻY. Zdarzą sie kilka merytorycznych wypowiedzi- reszta to jakaś kpina. Jeżeli ktokolwiek zamierza zmienićolej to niech poszuka porad gdzieś indziej. W tym dziale grasuje handlarzyno- mechanik P....o , który chwali tylko TO CO SPRZEDAJE ( tak jak każdy mechanik w PL wciska ludziom kit)!!! i kilku totalnych dewiantów ,którzy nawet nie wiedzą na jakiej zasadzie działa silnik, a rzucaja radami innym. i sobie tu czat urządzili. LUDZIE CZYTAJCIE INSTRUKCJE OBSŁUGI , w której PRODUCENT SILNIKA pisze o jakiej lepkości olej NALEŻY LAĆ. Marką sie nie ma co sugerowaći szukać info nt konkretnych firm NA INNYCH FORACH !!!
    Ostatnio edytowane przez E2200_V12 ; 31-03-2013 o 08:29

  8. #3998
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał E2200_V12 Zobacz post
    BROŃ BOŻE KOGOKOLWIEK stosować się do rad ludzi tutaj piszących!!!!!!!!! Przejżałem 50 stron wstecz i WŁOS SIE JEŻY. Zdarzą sie kilka merytorycznych wypowiedzi- reszta to jakaś kpina. Jeżeli ktokolwiek zamierza zmienićolej to niech poszuka porad gdzieś indziej. W tym dziale grasuje handlarzyno- mechanik P....o , który chwali tylko TO CO SPRZEDAJE ( tak jak każdy mechanik w PL wciska ludziom kit)!!! i kilku totalnych dewiantów ,którzy nawet nie wiedzą na jakiej zasadzie działa silnik, a rzucaja radami innym. i sobie tu czat urządzili. LUDZIE CZYTAJCIE INSTRUKCJE OBSŁUGI , w której PRODUCENT SILNIKA pisze o jakiej lepkości olej NALEŻY LAĆ. Marką sie nie ma co sugerowaći szukać info nt konkretnych firm NA INNYCH FORACH !!!
    Uspokoj sie czlowieku. W jaki bys temat nie wszedl bijesz piane niepotrzebnie. Swieta sa. Spedz wolny czas z rodzina a nie na wypisywaniu bredni na forum.

  9. #3999
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kremien
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    147 2.0 TS+LPG
    Postów
    132

    Domyślnie

    Witam.tak sie sklada ze moja alfa w przyszlym tyg otrzyma nowy silnik 2.0 ts,od razu wymieniam tam rozrzad i oczywiscile trzeba wlac nowy olej,silnik ma jakies 120k przebiegu,przekladam tez wariator ze starego mojego silnika bo byl wymieniany.i pytanie jaki olej wlac?? 10w40 czy 60 ?? Podobno lepiej pracuje silnik na 10w60

    Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

  10. #4000
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Ja akurat od dłuższego czasu leje Shella.Generalnie dlatego że widzę silniki wewnątrz po dłuższej eksploatacji na różnych olejach i po tym oleju jest czysto,nawet po mineralnym natomiast gorzej jest w przypadku oleju Selenia po którym jest sporo mycia i ogólnie ten olej mi się nie podoba-mowa o 20K w tym przypadku
    Shella mam od autoryzowanego dystrybutora,może nie jest cena HIT jak z Allegro ale jest to na pewno 100% Shell bez lewych żródeł.Na tej platformie nie rozumiem oszczędności 10-30zł różnicy i rozumowania "bo na allegro".Autentyczność to podstawa
    Jako tako na razie przetestowane-HX7 i Ultra Racing godne polecenia i minerlane HX5 15W50 i 15W40
    Wystarczy zdjąć miske lub pokrywe zaworów

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory