Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #4021
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qlimax125 Zobacz post
    kolego to dlaczego pisze na nim połsyntetyk?? a nie olej mineralny.
    Drogi kolego dla jasności,to że na nim pisze 10w40 nie jest równoznaczne że jest w opakowaniu olej półsyntetyczny,podobnie 5w40 nie koniecznie musi być pełnym syntetykiem!!! A z kolei niektóre ''półsyntetyki" (10w40) są pełno syntetykami! Dziwne to ale zapewniam Cię że tak jest! Popatrz na link zamieszczony powyżej, poczytaj i posprawdzaj,a wiele się wyjaśni!
    I przede wszystkim nie lej najtańszych badziewi,bo na nich jest najwięcej przekrętów!
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  2. #4022
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0ts 2000r
    Postów
    211

    Domyślnie

    Pawcio to powiedz mi jak niby jest to mineralny to czy moge sie przezucic teraz na poł syntetyk?? czy nie zrnie sobie motorku?? ja kupuje u chłopakow ktorzy maja prosto od producenta i mam 100% pewnosci ze nie ma kombinacji bo kumpel tam robi.a szukałem w tej tabeli oleju GM i jakos znalezdz nie mogłem

  3. #4023
    adaml78
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Tak, zgadza się, tyle, że ten konkretny produkt spełnia najnowszą normę C3-10, która to jest o wiele bardziej rygorystyczna niż poprzednie.
    Brak niektórych danych w tabelach jest tłumaczony tajemnicą firmy.
    Nie tylko Millers stosuje taką zasadę.
    Jak znajdę czas wieczorem to wstawię wykresy porównujące m.in. ochronę silnika.

    Czy dałoby radę wstawić te obiecane wykresy?

    W jednym z wcześniejszych postów pisałem o przekręcie w danych technicznych oleju Millers XFS 5w40. Teraz podobne oszustwo znalazłem w danych oleju Valvoline Maxlife 5w40. Lepkość w 100C 14.2 , lepkość w 40C 87 co daje index lepkości 169 nie zaś podane w karcie 174!. To kolejny przypadek oleju "premium" po Millers XFS gdzie ordynarnie oszukuje się klientów. Klientów, którzy za te cudowne specyfiki gotowi są zapłacić tak dużo pieniędzy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał adaml78 Zobacz post
    Czy dałoby radę wstawić te obiecane wykresy?

    W jednym z wcześniejszych postów pisałem o przekręcie w danych technicznych oleju Millers XFS 5w40. Teraz podobne oszustwo znalazłem w danych oleju Valvoline Maxlife 5w40. Lepkość w 100C 14.2 , lepkość w 40C 87 co daje index lepkości 169 nie zaś podane w karcie 174!. To kolejny przypadek oleju "premium" po Millers XFS gdzie ordynarnie oszukuje się klientów. Klientów, którzy za te cudowne specyfiki gotowi są zapłacić tak dużo pieniędzy.
    Następny przekręt to Valvoline Maxlife 10w40. Z lepkości 98.5 i 14.2 wychodzi 148 a nie podane 150. Niby różnica niewielka, ale psychologicznie jednak wielka. Dla porównania dużo tańszy olej "niepremium" Mobil Super 2000 x1 10w40 ma indeks lepkości 153!

  4. #4024
    Użytkownik Rowerzysta Avatar aquarius6
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    156 SW 1.9 m-jet Nero Metalico
    Postów
    64

    Domyślnie

    Witam mam nadzieje że do dobry dział.. czytam i czytam o tych olejach bo pojawił sie u mnie pewien problem - drugi raz wymieniłem olej w mojej alfie i drugi raz na castrol magnatec 5w40 po pierwszej zmianie i przejechaniu 15 000 auto zużyło ok 0.5 l po drugiej wymianie która odbyła sie niedawno i po której zrobiłem 1000 km auto również wypiło 0.5 litra oleju dziwne ze stało sie to od razu po zmianie oleju dodam że z auta nie ma żadnego wycieku czy może to być wina oleju? castrol oczywiście oryginalny nie jakis z "beczki" ale opinie o tej marce sądząc po postach nie sa najlepsze tylko czy auto moze wypić aż tyle oleju tylko dlatego że jest on np gorszej jakości niż ten co był wlany wcześniej?

  5. #4025
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qlimax125 Zobacz post
    Pawcio to powiedz mi jak niby jest to mineralny to czy moge sie przezucic teraz na poł syntetyk?? czy nie zrnie sobie motorku?? ja kupuje u chłopakow ktorzy maja prosto od producenta i mam 100% pewnosci ze nie ma kombinacji bo kumpel tam robi.a szukałem w tej tabeli oleju GM i jakos znalezdz nie mogłem
    Zobacz poczytaj,jednak się nie myliłem że to zwykły mineralny! http://www.autocentrum.pl/forum/olej...w40-854573685/
    Myślę że to rzuca dużo światła (...a raczeń cienia... ;-) ) na ten produkt i zdecydowanie lepiej wybrać oleje polecane na forum,czyli Valvo,Liqui Moly,Motul !!!
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  6. #4026
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0ts 2000r
    Postów
    211

    Domyślnie

    to Pawcio powiedz mi czy moge teraz zmienic sobie olej na poł syntetyk jakiejs innej marki?? czy mi przypadkiem nie przewaliu panewki do okola.

  7. #4027
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qlimax125 Zobacz post
    to Pawcio powiedz mi czy moge teraz zmienic sobie olej na poł syntetyk jakiejs innej marki?? czy mi przypadkiem nie przewaliu panewki do okola.
    Nie,no dlaczego miałoby Ci przemielić panewki? Nie rozumiem?Stosowałeś kiepski olej,teraz zastosuj płukankę i zmień olej na taki jakie są najlepsze opinie na forum. Ja stosuje Valvoline Max Life ,możesz wybrać inny,jest kilka polecanych, który wybierzesz będzie to o niebo lepsze rozwiązanie od tego co stosujesz obecnie i na pewno odczuje to silnik! Na pewno nic z motorem nie powinno się stać i nie miej żadnych obaw! I przy wyborze oleju nie kieruj się ceną (bo najtańszy) oraz agresywną reklamą (Castrol Mobil) tylko tym co polecają ludzie jeżdżący podobnymi,takimi samymi samochodami np. forum!
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  8. #4028
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0ts 2000r
    Postów
    211

    Domyślnie

    dzieki Pawcio. a jaka jest miej wiecej cena twojego oleju?? to jest olej 10w40 ktory stosujesz?? szkoda mi autka bo wsadziłem duzo czasu w nie własnych sił i kosztow. a silniczek mi dosłownie nic ojeju nie bierze. na 10tys moze 100ml doleje.

  9. #4029
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qlimax125 Zobacz post
    dzieki Pawcio. a jaka jest miej wiecej cena twojego oleju?? to jest olej 10w40 ktory stosujesz?? szkoda mi autka bo wsadziłem duzo czasu w nie własnych sił i kosztow. a silniczek mi dosłownie nic ojeju nie bierze. na 10tys moze 100ml doleje.
    Kupowałem dawno i nie pamiętam ceny,na pewno będzie droższy od tego co stosujesz,sam muszę się rozejrzeć bo wymiana niedługo. Do tej pory kupowałem w Inter Car-sie tanio nie było ale pewne miejsce,możesz zapytać Pablo,też prowadzi sprzedaż na forum i wszyscy zadowoleni. Może Ci coś jeszcze doradzi,bo to dobry fachowiec! Ja teraz zastanawiam się nad Liqui Moly też bardzo dobra marka, i pewna,ale nie tania. Popytaj, poszukaj i kup z pewnego miejsca!
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  10. #4030
    Użytkownik Romeo Avatar FifthGear
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    Obecnie Volvo S80 T6
    Postów
    637

    Domyślnie

    To i ja sie zapytam o olej jeszcze. Obecnie mam zalany 10w40 zastanawiam sie czy zmieniac na cos innego. Chodzi i glownie o to ze ja raczej robie krotkie dystanse na niedogrzanym silniku. Temp powietrza nie spada raczej ponizej -5 przez caly rok. Chcialbym zeby smarowanie bylo jak najlepsze na zimnym silniku. Czy zostac przy 10w40 czy zalac np 5w50 a moze 10w60 ?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory