Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #4091
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał kML Zobacz post
    Ricambi, gdyby tak było to nie laliby tego do samochodów Ferrari, mają też dobre oleje serii Ultra, nie produkują wszystkiego poza paliwem i olejami..

    Masa, racja! PAINT do wykresów? ;] Już lepiej GIMPa zainstalować, darmowy ^^

    Krzysiek, lej co uważasz za stosowne. Zalej sobie LM, Shellem, Totalem. Osobiście stosowałem ten ostatni i Shella w poprzednim aucie, jeszcze przed AR i było ok.
    Kolego nie obraź się ale trochę naiwny jesteś. Sprawdź sobie karty produktów tych olejów i wszystko stanie się jasne. Oleje Shella dostępne w Polsce to są fajne do diesla, ze względu na brak problemów wysokotemperaturowych i niewysilonych silników benzynowych, w wysilonych turbo benzynach zabijają turbo w bardzo szybkim tempie. Poniżej masz link do dość brutalnego testy wytrzymałości na odparowanie w wysokiej temperaturze:

    http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

  2. #4092
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    MMz
    Auto
    159 1.9 JTDm | EX 166 2.4 JTD
    Postów
    182

    Domyślnie

    Znajdź mi istotny parametr w karcie charakterystyki MOTULA.. Więcej jest w danych technicznych.
    Niektórzy producenci nie podają parametru NOACK, który mówi nam na temat odparowania i stratach oleju (jego ubytkach).
    Rzadko też jest parametr HTHS badany przy 150 st. a nie pow. 300 jak w tym teście, sam sobie mam badać oleje?
    Co mam porównywać jak nie ma co z czym.

    Proszę Cię.. do jazdy normalnej wystarczy nawet Shell o zalecanej lepkości. Nikt nie mówił o upalaniu i nie pytał o olej do wysilonego turbodoładowanego silnika.
    Ostatnio edytowane przez kML ; 13-04-2013 o 08:03

  3. #4093
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ricambi Zobacz post
    No niestety ale technologia i jakość olejów Shell pozostawia wiele do życzenia. To typowy globalny koncern, który produkuje wszystko i wszędzie - także swoje oleje w polskich rafineriach! Być może 10w60 jest dobrym olejem, natomiast cała reszta to tanie bazy HC i nie najnowsze dodatki. Te oleje mają skłonnośś do koksowania w wysokich temperaturach i pozostawianiu nagarów w silnikach. W podobnych cenach jest sporo lepszych olejów i warto poszukać.
    jakiś konkret może jakie to są te lepsze oleje? Ja nie chcę przechodzić na pełny syntetyk z prostej przyczyny, boję się, że może mieć większy apetyt na taki syntetyk i będą konieczne dolewki między wymianami dlatego pytam o dobry półsyntetyk. poza tym autko już długo śmiga na półsyntetyku więc ma to sens zmieniać?

  4. #4094
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    MMz
    Auto
    159 1.9 JTDm | EX 166 2.4 JTD
    Postów
    182

    Domyślnie

    Nic się nie stanie, z reguły syntetyki mają tą samą lub lepszą lepkość i współczynnik HTHS. Jeśli olej będzie miał duży współ. odparowania oleju to zacznie go ubywać wbrew pozorom.

    Ricambi wkleił link z testami olejów w ekstremalnych warunkach, 380' stopni przez godzinę- nikt "cywilnego" niemodyfikowanego auta nie upala albo jest nienormalny. Olej w skrzyni korbowodowej ma 85-100 stopni, przy denku tłoka jedynie ma więcej i ew. na łozyskach turbiny. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś z "nas" jechał godzinę z prawie maksymalnymi obrotami.

    Jak już chcesz dobry semi to LM, zawsze oleje tej marki były dobrej jakości.

    Rozszczelnienie, zwiększeniu apetytu po zmianie na lepszy można włożyć do lamusa, mit jakich mało. Chyba, że silnik trzyma się na syfach i ulefie w silniku- tylko co jest warty taki silnik?

    Ja po 4 latach w 1.9 TD Bravo przeszedłem z mineralnego na semi Mobila, apetyt się zmniejszył a auto nadal jeździ u kuzyna.

  5. #4095
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał kML Zobacz post
    Jak już chcesz dobry semi to LM, zawsze oleje tej marki były dobrej jakości.
    A coś na potwierdzenie tego, czy tak tylko, bo taki leje i mi się podoba? Pytam, bo ostatnio cały temat zszedł na psy

  6. #4096
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    MMz
    Auto
    159 1.9 JTDm | EX 166 2.4 JTD
    Postów
    182

    Domyślnie

    zszedł na psy, są tu "handlowcy", LM szczególnie Liqui Moly Top Tec chroni stare uszczelki, powiedzmy "regeneruje"- sprawdzone w działaniu, utrzymuje czystość silnika, zachowuje dobre parametry przy wysokich temperaturach lepiej niż Motule, Valvoline.

  7. #4097
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0ts 2000r
    Postów
    211

    Domyślnie

    byle nie ten z dodatkiem mos2 bo to stara archaiczna już technologia
    a gdzies to jest napisane Kolego ?? wole wiedziec odrazu jak bede kupował i bede bezpieczny.

  8. #4098
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Cytat Napisał kML Zobacz post
    są tu "handlowcy"
    to kupujcie olej w marketach, ze swoich źródeł... bo jeszcze nie zauważyłem by od tych "handlowców" ktoś napisał że badziewie sprzedają i silnik się zatarł...

  9. #4099
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    MMz
    Auto
    159 1.9 JTDm | EX 166 2.4 JTD
    Postów
    182

    Domyślnie

    Też handluje, tylko czymś innym, wiesz, że polega to na tym, że w pierwszej kolejności proponuje się to na czym najwięcej się zarabia? Nie koniecznie musi być to dobre/ najlepsze. MoS2 LM wprowadzał już blisko 40 lat temu, dlatego jest archaiczna temat poruszany na www.motor-talk.de
    pawciu87, przecież każdy kupuje olej gdzie chce ;]

  10. #4100
    Użytkownik Embrion Avatar brutus
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 Twin Spark, Volvo XC90
    Postów
    17

    Angry

    Dodatek dwu siarczku molbidenu MOS2 był stosowany w lotnictwie podczas
    II Wojny Światowej jako dodatek w olejach stosowanych w silnikach bombowców. Uszkodzony Silnik takiego bombowca z tym dodatkiem, pomimo znacznego ubytku oleju potrałif pracować nie zacierając się przez jakiś okres czasu dzięki czemu wielu pilotów powróciło bezpiecznie do domu.
    Ja na tamte czasy była to kosmiczna techniologia przez wiele lat ukrywana w tajemnicy i dopiero chyba w latach 50 xx wieku koncern LM zaczął to stosować w cywilnych olejach.
    Dodatek mos2 to opatentowana technoligiqa koncernu LM dlatego inni producenci tegonie stosuja na taka skale. Aczkolwiek w zwyklych oliwach rowniez jakies male domieszki tego zwiazku mozna spotkac.
    Wiec jeżeli to koledzy maja na mysli mowiac ze to ARCHAICZNA TECHNOLOGIA to ja chce wiecej takiej archaicznej technologii w samochodach.

    dziekuje.tyle ode mnie.
    Ostatnio edytowane przez brutus ; 13-04-2013 o 23:16

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory