Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #4281
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Przestancie juz karmic tego trola.Przeciez on w kazdym swoim poscie zaprzecza swojemu poprzedniemu postowi.Przeciez to jest kolejny teoretyk ktory nigdy nie widzial na oczy rozebranego silnika a jedyny klucz jaki trzymal w reku to ten od drzwi wejsciowy do domu.Jeszcze raz proponuje zamknac ten temat,zrobic jakas tabelke z zalecanymi klasami olejow (bez podawania producenta) do danego silnika a ludzie niech sami podejmuja decyzje co,jak,gdzie kupic bo naklepane jest ponad 400 stron z ktorych nic nie wynika.Ludzie ciagle pytaja o to samo tak jakby nie mogli przeczytac pare stron wczesniej albo czytaja wywody kogos kto rzuca sloganami z wikipedii albo z autoswiatu.

  2. #4282
    adaml78
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Przestancie juz karmic tego trola.Przeciez on w kazdym swoim poscie zaprzecza swojemu poprzedniemu postowi.Przeciez to jest kolejny teoretyk ktory nigdy nie widzial na oczy rozebranego silnika a jedyny klucz jaki trzymal w reku to ten od drzwi wejsciowy do domu.Jeszcze raz proponuje zamknac ten temat,zrobic jakas tabelke z zalecanymi klasami olejow (bez podawania producenta) do danego silnika a ludzie niech sami podejmuja decyzje co,jak,gdzie kupic bo naklepane jest ponad 400 stron z ktorych nic nie wynika.Ludzie ciagle pytaja o to samo tak jakby nie mogli przeczytac pare stron wczesniej albo czytaja wywody kogos kto rzuca sloganami z wikipedii albo z autoswiatu.
    Klasyczny przypadek http://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_personam
    Czyli inaczej mówiąc "Nie mam nic do powiedzenia, nie jestem w stanie zrozumieć argumentów drugiej strony, nie mam swoich argumentów to chociaż poobrzucam błotkiem" - żałosne zachowanie.

  3. #4283
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Podajac kolejny link do wikipedii utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu ze wlasnie z tej strony bierzesz swoja wiedze ktora nie jest poparta zadnymi naukowymi dowodami w postaci rozebranych,naprawionych silnikow.Powolujesz sie tylko na tabelki i karty ktorych prawdziwosc nie mozna stwierdzic w zaden inny sposob niz tylko organoleptycznie.Dalsza rozmowa z toba nie ma sensu bo do ciebie zadne realne dowody nie docieraja.Nie wazne kto ile rozebranych silnikow widzial,jakie ma doswiadczenie w olejach itd.Dla ciebie wazne jest tylko jedno http://www.youtube.com/watch?v=oVzPGqdyYPg

  4. #4284
    Użytkownik Embrion Avatar Norkos
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 1.9 JTD 140 3D
    Postów
    18

    Domyślnie

    Więc tak, przewertowałem ten temat i dostałem mętliku w głowie do tego doszedł wujek google i nawet forum rybackie gdzie znalazłem temat podobny
    ale może ktoś będzie tak miły i coś podpowie.

    Alfa Romeo 147 1.9 JTD (140KM) 2003 przebieg 176500 sprowadzona z Niemiec

    Nie wiem co było lane ale jak wyczytałem z forum najprawdopodobniej full syntetyk, w książce serwisowej ostatnia zmiana była 14 tyś temu, silnik nie cieknie a z rury nie dymi nawet jak dodam mocniej gazu. Poziom oleju jest prawie na max a jego kolor jak mocna herbata (robiłem kiedyś na kurierce i tam w każdym aucie był olej czarny jak smoła) i moje pytanko takie co wlać, doszukałem się odpowiedzi typu: Agip Sint Evolution 5w40, Motul 8100 5w40, Total Quarz 9000 5w40.


  5. #4285
    adaml78
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Podajac kolejny link do wikipedii utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu ze wlasnie z tej strony bierzesz swoja wiedze ktora nie jest poparta zadnymi naukowymi dowodami w postaci rozebranych,naprawionych silnikow.Powolujesz sie tylko na tabelki i karty ktorych prawdziwosc nie mozna stwierdzic w zaden inny sposob niz tylko organoleptycznie.Dalsza rozmowa z toba nie ma sensu bo do ciebie zadne realne dowody nie docieraja.Nie wazne kto ile rozebranych silnikow widzial,jakie ma doswiadczenie w olejach itd.Dla ciebie wazne jest tylko jedno http://www.youtube.com/watch?v=oVzPGqdyYPg

    Od dłuższego czasu dopominam się o te dowody i co widzimy: od "paint mi się wiesza" aż po stwierdzenia z serii "spieprzaj dziadu". To ma być dyskusja? Prosze podaj choć jeden dowód na cudowność Millersów, Motuli itp.. Proszę, choć jeden.
    O "organoleptycznym potwierdaniu danych z tabelek" nawet żal wspomnieć. Jeśli używasz słów zapoznaj się wcześniej z ich znaczeniem bo robisz z siebie obiekt drwin http://pl.wikipedia.org/wiki/Organoleptyka Wytłumacz mi jak organoleptycznie chcesz sprawdzić np HTHS czy TBN.

    To co tu prezentujecie to wyłącznie wmawianie do mózgów ludziom marketingowego bełkotu i wyciągnie od nich kasy. Bo przecież o kasę tylko tu chodzi, prawda?

  6. #4286
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norkos Zobacz post
    Więc tak, przewertowałem ten temat i dostałem mętliku w głowie do tego doszedł wujek google i nawet forum rybackie gdzie znalazłem temat podobny
    ale może ktoś będzie tak miły i coś podpowie.

    Alfa Romeo 147 1.9 JTD (140KM) 2003 przebieg 176500 sprowadzona z Niemiec

    Nie wiem co było lane ale jak wyczytałem z forum najprawdopodobniej full syntetyk, w książce serwisowej ostatnia zmiana była 14 tyś temu, silnik nie cieknie a z rury nie dymi nawet jak dodam mocniej gazu. Poziom oleju jest prawie na max a jego kolor jak mocna herbata (robiłem kiedyś na kurierce i tam w każdym aucie był olej czarny jak smoła) i moje pytanko takie co wlać, doszukałem się odpowiedzi typu: Agip Sint Evolution 5w40, Motul 8100 5w40, Total Quarz 9000 5w40.

    Lejesz 5w40 i skróc sobie wymiane do 10tkm, silnikowi nie zaszkodzi, a może pomóc Jaki producent, to zależy od ciebie i zasobności portfela, gdyż tutaj wszyscy wiemy jakie padną nazwy producentów olei....

  7. #4287
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał adaml78 Zobacz post
    Prosze podaj choć jeden dowód na cudowność Millersów, Motuli itp.. Proszę, choć jeden.
    To udowodnij w druga strone ze castrol,mobil i reszta dziadostwa nie rozni sie niczym od topowych marek.Dawaj dowody,tylko nie cytuj mi tu tabelek.Malo tego jakbys uzupelnil swoja pusta wiedze ktora opierasz wylacznie na wikipedia co potwierdasz w kazdym swoim poscie to bys wiedzial ze oleje typu castrol,mobil,shell ktore sa produkowane na rynek polski sa wytwarzane od A do Z w Lotosie.Jak nie wierzysz to sobie sprawdz chociaz domyslam sie ze to przerasta twoje umiejetnosci.Jak chcesz to moge ci zrobic jaka chcesz tabelke w paincie,autocadzie,exelu.W czym chcesz.Wpisze w nia co tylko chcesz.I co nadal bedziesz wierzyl w to co jest napisane?Dzieci sa mniej naiwne od ciebie.Jak dla mnie to mozesz jezdzic i na moto doktorze bo przeciez tam jest napisane ze to cudowny specyfik po zastosowaniu ktorego auto moze jezdzic bez oleju.Moje dyskusje z toba uwazam za zakonczona i nie musisz mi odpowidac na mojego posta bo nawet go nie bede czytal.

  8. #4288
    ToMac
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy mam niemały problem z doborem oleju w mojej alfie, mianowicie teraz mam castrol magnatec 5w40 i chciałbym zmienić na 10w40 tak jak zaleca producent, tyle że moja alfa ma zaledwie 67,5 tys. km a silnik to 2.0 TS. Co wybrać? teraz jest zalany pełny syntetyk, jednak wcześniej był zalewany w ASO, czym? sam nie wiem ale pewnie selenią 20k 10w40 tak jak reszta alf. Co wybrać? 5w40 czy 10w40? syntetyk czy półsyntetyk? Miałem ochotę wypróbować agipa 10w40 co myślicie?

  9. #4289
    adaml78
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    To udowodnij w druga strone ze castrol,mobil i reszta dziadostwa nie rozni sie niczym od topowych marek.Dawaj dowody,tylko nie cytuj mi tu tabelek.Malo tego jakbys uzupelnil swoja pusta wiedze ktora opierasz wylacznie na wikipedia co potwierdasz w kazdym swoim poscie to bys wiedzial ze oleje typu castrol,mobil,shell ktore sa produkowane na rynek polski sa wytwarzane od A do Z w Lotosie.Jak nie wierzysz to sobie sprawdz chociaz domyslam sie ze to przerasta twoje umiejetnosci.Jak chcesz to moge ci zrobic jaka chcesz tabelke w paincie,autocadzie,exelu.W czym chcesz.Wpisze w nia co tylko chcesz.I co nadal bedziesz wierzyl w to co jest napisane?Dzieci sa mniej naiwne od ciebie.Jak dla mnie to mozesz jezdzic i na moto doktorze bo przeciez tam jest napisane ze to cudowny specyfik po zastosowaniu ktorego auto moze jezdzic bez oleju.Moje dyskusje z toba uwazam za zakonczona i nie musisz mi odpowidac na mojego posta bo nawet go nie bede czytal.
    Ten bełkot, który produkujesz nazywasz dyskusją?
    Używasz słów, których znaczenia nie znasz, przeinaczasz moje wypowiedzi (lub wcale ich nie rozumiesz), używasz argumentów adPersonam itp itp.

    Nie mam żadnych dowodów, że niektóre oleje są lepsza a inne nie (poza kartami). Widzę za to róznice w cenie. Stąd moje pytanie dlaczego są wielokrotnie droższe. Kolega Pablo (sprzedawca Millersa Valvoline) zobowiązał się dwa miesiące temu podesłać jakies dowody na wyższośc Millersa na innymi olejami. Czekamy, czekamy i nic. Na razie karmi nas odpowiedziami z serii "paint mi się zawiesił" lub wręcz "spieprzaj z forum" (w domysle "spieprzaj bo psujesz mi biznes")
    Dla osób, którym nie chce się przekopywać przez ostatnie setki postów przypomnę w skrócie najważniejsze fakty które poruszałem:
    - spadek jakośc olejów "premium" w ostatnim czasie - dotyczy róznych producentó ,a szczególnie Valvoline Synpower 5w40
    - nieprawidłowe (zawyżone) wartości indeksu lepkości olejów Millers i Valvoline - pisałem w tej sprawie (i nie tylko) do Valvoline - brak odpowiedzi
    - porównywanie paramertów olejow Millers, Valvoline , Motul z olejami tańszymi - wniosek : nie ma róznic usprawiedliwiających wysokie ceny

    Kolego mourning jak już organoleptycznie ocenisz jakość wszystkich olejów proszę podziel się wynikami na forum

  10. #4290
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomito Zobacz post
    Dlaczego stosujemy 10W40 semi? Bo jest tani...
    Prosze Cie...
    [C

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory