Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #4791
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja w v6 mam 5w50 Valvo już 20kkm. Po drodze raz zmieniłem
    Zużycie na odcinku 10kkm to 0.7l. Styl jazdy nieekonomiczny
    5w bo parkuje zima pod wiata a nie lubię słuchać stukow na zimno.
    Przy okazji zlotu po 90km na torze ubyło ok 0.2l, nic nie działo sie złego z olejem ani silnikiem.

  2. #4792
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    Lesiu, po to że normalny olej 10W40 zimą przy -25 (co ostatnio u nas często się zdarza) to już budyń i po prostu boję się o swój silnik a nie jestem takim fanatykiem żeby lać olej sezonowo - lato 10, zima 5.
    W 16v nie miałem problemów przy minus prawie 30 stopniach na oleju 10W (żadnego klepania popychaczy,wariatora czy jakiś innych dziwnych niepokojących dźwięków)zobaczę tej zimy jak zachowa się 8v na 10W40.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #4793
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Do tej pory też nie miałem problemów ale przy odpaleniu słychać było że ma ciężko i strasznie głośno pracuje.

  4. #4794
    Użytkownik Rowerzysta Avatar żuko86
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR156 FL 2,4 20V M-Jet
    Postów
    66

    Domyślnie

    ..ja do swojej belli zaleje Castrola 5W40 zobaczymy czy nie bedzie go ubywać,przebieg auta 230 tyś

  5. #4795
    Użytkownik Romeo Avatar NightDay
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Zgorzelec/Gunzburg DE
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 119kw ROSSO
    Postów
    514

    Domyślnie

    Cytat Napisał żuko86 Zobacz post
    ..ja do swojej belli zaleje Castrola 5W40 zobaczymy czy nie bedzie go ubywać,przebieg auta 230 tyś
    Wydaje mi się że powinieneś jeździć cały czas na pełnym syntetyku ale jak miałeś dłuuugi czas pół syntetyk a teraz wlejesz FULLA to nie radzę ,każdy stary dobry mechanior CI powie że wypłuczesz silnik i możesz mieć duże straty finansowe jak będzie trzeba robić remont silnika.Jak mnie uczyli i pewnie większość mnie poprze w dół możesz zejśc np z FULLA na HALBA ale w drugą stronę to nie działa:/Owszem na mineralke przy takim przebiegu też nie wolno podaje jedynie przykład.Auta z większym przebiegiem mając na uwadze alfę w dieslu powinny się kulać na pół syntetyku chyba że producent od początku zaleca FULLA to jeździsz póki coś nie zacznie brać nagminnie oleju wtedy przyjdzie czas na zmianę na HALBA.
    Jak jest problem z odpalaniem to przede wszystkim przed zimą wymiana filtrów wszystkich sprawdzenie AKU czy jest dobry , dobre paliwo verva,v-power i inne wyższe zwykłych w PL nie zalecam lać,można też jakieś uszlachetniacze do diesla na zimę coś tam pomaga ale ja w to nei bardzo wierzę Jak ktoś jest w DE to jak najbardziej w zasadzie byle która stacja ma dobre paliwo.Poza tym zawsze w zimie jak sie odpala diesla w niskich lub bardzo niskich temp.te klekocze jak traktor w końcu to diesel Dobrze jest zagrzać 2 razy świece kiedyś mi to podpowiedział kuzyn mechanik z Jeleniej Góry który sam miał alfę

  6. #4796
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    NightDay...przepraszam, nie bierz tego do siebie, ale pitolisz jak potrzaskany...

  7. #4797
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MADMAN
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    GŁOGÓW
    Auto
    156 SPORTWAGON 2.4 JTD CF3
    Postów
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał NightDay Zobacz post
    Wydaje mi się że powinieneś jeździć cały czas na pełnym syntetyku ale jak miałeś dłuuugi czas pół syntetyk a teraz wlejesz FULLA to nie radzę ,każdy stary dobry mechanior CI powie że wypłuczesz silnik i możesz mieć duże straty finansowe jak będzie trzeba robić remont silnika.Jak mnie uczyli i pewnie większość mnie poprze w dół możesz zejśc np z FULLA na HALBA ale w drugą stronę to nie działa:/Owszem na mineralke przy takim przebiegu też nie wolno podaje jedynie przykład.Auta z większym przebiegiem mając na uwadze alfę w dieslu powinny się kulać na pół syntetyku chyba że producent od początku zaleca FULLA to jeździsz póki coś nie zacznie brać nagminnie oleju wtedy przyjdzie czas na zmianę na HALBA.
    Jak jest problem z odpalaniem to przede wszystkim przed zimą wymiana filtrów wszystkich sprawdzenie AKU czy jest dobry , dobre paliwo verva,v-power i inne wyższe zwykłych w PL nie zalecam lać,można też jakieś uszlachetniacze do diesla na zimę coś tam pomaga ale ja w to nei bardzo wierzę Jak ktoś jest w DE to jak najbardziej w zasadzie byle która stacja ma dobre paliwo.Poza tym zawsze w zimie jak sie odpala diesla w niskich lub bardzo niskich temp.te klekocze jak traktor w końcu to diesel Dobrze jest zagrzać 2 razy świece kiedyś mi to podpowiedział kuzyn mechanik z Jeleniej Góry który sam miał alfę
    Niezłe bzdety napisałeś, przede wszystkim zmień mechaniora jeśli takie teorie tworzy, co znaczy silnik wypluje?Olej syntetyczny , który bazę tez ma mineralną zozpuści uszczelniacze lub uszkodzi pierścienie? Czy może jest tak rzadki i wypłynie uszczelkami. Polecam poczytac trochę na temat smarowania silnika.

  8. #4798
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Cytat Napisał żuko86 Zobacz post
    ..ja do swojej belli zaleje Castrola 5W40 zobaczymy czy nie bedzie go ubywać,przebieg auta 230 tyś
    u mnie 240k wcześniej lany 10W40 ja wróciłem na 5w40 śmiga jak szalony nic nie ubywa i nie wycieka(płukanka też była stosowana)
    Dało sie odczuć że lżej pali, silnik ładniej pracuje same plusy

  9. #4799
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał żuko86 Zobacz post
    ..ja do swojej belli zaleje Castrola 5W40 zobaczymy czy nie bedzie go ubywać,przebieg auta 230 tyś
    W JTD też taki leje.Te silniki ni mają apetytu na olej.A i z ON obchodzą się oszczędnie
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #4800
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał NightDay Zobacz post
    każdy stary dobry mechanior CI powie że wypłuczesz silnik i możesz mieć duże straty finansowe jak będzie trzeba robić remont silnika.Jak mnie uczyli i pewnie większość mnie poprze
    Wielkie brawa i szacunek dla Ciebie kolego i mechaników z epoki kamienia łupanego.
    Również sam znam takich mechaników. Na pytanie na jakie szkolenia jeżdżą, odpowiadają, że wcale, bo co oni mogą im tam mądrego powiedzieć.
    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory