Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #5511
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Poczekaj na Artiha

  2. #5512
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A ja tyle płacić nie będę bo aut na torze wyścigowym nie używam. Nie będę też lał lotosa ani innych komercyjnych olei. Wybrałem sobie kompromis i tak na razie będzie.

  3. #5513
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja naprawdę nie rozumiem, o co ta spina i nagonka.
    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    A ja tyle płacić nie będę bo aut na torze wyścigowym nie używam. Nie będę też lał lotosa ani innych komercyjnych olei. Wybrałem sobie kompromis i tak na razie będzie.
    Jątrzysz Kolego i nic z tego nie wynika.
    Są oleje lepsze i gorsze - nikt nikogo nie zmusza do kupowania oleju za 200 zł. Jak chcesz to przecież możesz lać orlenowski i wymieniać co 30 tys. km. Nawet olej z Biedronki i nikomu nic do tego A że ktoś poświęca swój czas i dzieli się tutaj wiedzą - to tylko na plus dla "szarych" użytkowników samochodów.

    Ja zamierzam jeździć autem aż się rozpadnie ze starości, dlatego nie jest mi żal wydać 200 zł za 5 litrów oleju.
    Jaka jest różnica, że wlewam Penrite czy Millers, a nie Castrol? Do końca nie wiem. Odpowiedź na to pytanie dałby kompleksowy przegląd silnika po kilkuset tysiącach przejechanych kilometrów. Po prostu śpię spokojniej wiedząc, że wlałem teoretycznie lepszy olej.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #5514
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Widzisz.... Ty nie chcesz tego wiedzieć a ja bym chciał. Też teraz leję lepszy w myśl teorii:


    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Po prostu śpię spokojniej wiedząc, że wlałem teoretycznie lepszy olej.
    Co nie oznacza że chcę dalej żyć w niewiedzy.

    Konwersacji jaka miała miejsce przez ostatnich kilka stron wskazuje że nie ma wyraźnej granicy między olejami. A przy tych lepszych nie ma jej chyba wcale. Wybór jest mocno uznaniowy gdyż dobór sprowadza się do szukania przysłowiowej igły w stogu siana. Lejąc najlepszy nie wiesz ile przepłacasz, bo nie wiesz jaki miałby to wpływ po latach. Nie poznasz różnicy.
    W dodatku okazuje się że marka o niczym nie musi świadczyć bo można kupić np LM o gorszych parametrach niż np shell.... I się okaże jak parę stron wcześniej że ktoś się wykosztował ale niepotrzebnie
    Osobną kwestią jest to że niektórzy po prostu lubią lać/kupować rzeczy najdroższe i najlepsze niepotrzebnie.
    Tak więc temat będzie się jeszcze ciągną kilometrami. I chyba najlepiej za każdym razem pytać indywidualnie co dla niego będzie najlepsze.

  5. #5515
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Lejąc najlepszy nie wiesz ile przepłacasz, bo nie wiesz jaki miałby to wpływ po latach. Nie poznasz różnicy.
    Jasne. Dlatego jak napisałem - gdybym zmieniał auto co rok czy dwa - lałbym jakiś Castrol lub coś w tej cenie. Ale że zamierzam jeździć długo i szczęśliwie to wolę trochę przepłacić. Bo różnica w cenie też nie bierze się z niczego.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #5516
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Bo różnica w cenie też nie bierze się z niczego.
    Pozostaje mieć taką nadzieję.

  7. #5517
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Konwersacji jaka miała miejsce przez ostatnich kilka stron wskazuje że nie ma wyraźnej granicy między olejami. A przy tych lepszych nie ma jej chyba wcale. Wybór jest mocno uznaniowy gdyż dobór sprowadza się do szukania przysłowiowej igły w stogu siana. Lejąc najlepszy nie wiesz ile przepłacasz, bo nie wiesz jaki miałby to wpływ po latach. Nie poznasz różnicy.
    W dodatku okazuje się że marka o niczym nie musi świadczyć bo można kupić np LM o gorszych parametrach niż np shell.... I się okaże jak parę stron wcześniej że ktoś się wykosztował ale niepotrzebnie
    Osobną kwestią jest to że niektórzy po prostu lubią lać/kupować rzeczy najdroższe i najlepsze niepotrzebnie.
    Tak więc temat będzie się jeszcze ciągną kilometrami. I chyba najlepiej za każdym razem pytać indywidualnie co dla niego będzie najlepsze.
    Oszczędności rzędu 20 do 50 pln w skali roku, bo większość zmienia olej raz do roku, mogą po prostu zrujnować.

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #5518
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Tak, oczywiście. Jeżeli ktoś faktycznie zmienia tylko raz i ma tylko jedno auto.

  9. #5519
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Różnica w cenie może mieć różne źródła i nie tylko jakościowe niestety - kwestia reklamy, dobrych kontraktów, zmotywowanych odpowiednio handlowców itp itd. Mój znajomy w czasach świetności ASO, w którym był managerem zamawiał olej <10zł netto w hurcie a klient płacił ~80zł brutto za litr i wtedy był pewien, że kupuje ten najlepszy i super do jego auta. Selenia KPE czy Star PE też przecież do tanich nie należy a syf w silniku zostawiła paskudny - widok pod odmą a tu śruba turbo i pod korkiem oleju wszystko wymalowane na żółto.. i to chyba już tylko do odmoczenia w nafcie jak kiedyś nie wytrzymam i otworzę górę silnika ;-)
    Silnik potraktowałem już 2x solidną płukanką podczas wymiany oleju po pół godziny i przez 3kkm jeździł na spec estrach myjących i jeszcze olej spłynął czarny jak smoła a miał zrobione tylko ~3kkm a nie 30kkm jak przewiduje producent...
    p.s. silnik był tak zapuszczony, że olej był czarny jak smoła na bagnecie jak go kupiłem a miał tylko 1300km zrobione od wymiany jak się okazało. Już po pierwszym wypłukaniu zużycie silnika spadło 2-krotnie na świeżym oleju 5W-30 po 2kkm w porównaniu do poprzedniej Selenii 5W-40 po 1300km ale to nadal nie jest poziom, który mnie zadowala...
    Na szczęście ja lubię takie wyzwania ;-)

    Dodano po 7 minutes:

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    lałbym jakiś Castrol lub coś w tej cenie
    Ale z tych prawdziwych syntetyków PAO po 80-90zł za litr czy z tych po ~100zł za 4L nie pytając z czego zrobione ? ;-)
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 04-08-2014 o 08:51 Powód: Dodano
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #5520
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Na szczęście ja lubię takie wyzwania ;-)
    Właśnie.... a przeciętnemu użytkownikowi co pozostaje?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory