Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #5861
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar autoteile
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    To ja poproszę o optymalny dobór oleju z Millersa do tego konkretnego silnika, o którym napisał kolega.
    I od siebie poproszę o podpowiedź, na czym będzie najlepiej spisywał się podkręcony silnik 2.4 JTD z 2001r.
    do 2.6 V6 24V najlepszy będzie MILLERS CFS 10w60 ew. gdy jeździ w bardzo trudnych warunkach to CFS 10w60 NT

    do 2.4 JTD dedykowany jest 10Wxx - ja bym polecił z Millersa EE 10W40 - super olej - ma większą bazę syntetyczną niż nie jeden Castrol 5Wxx czyli niby pełny syntetyk a w rzeczywistości HC czy inne..

    pozdro

  2. #5862
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał autoteile Zobacz post
    do 2.6 V6 24V najlepszy będzie MILLERS CFS 10w60 ew. gdy jeździ w bardzo trudnych warunkach to CFS 10w60 NT

    do 2.4 JTD dedykowany jest 10Wxx - ja bym polecił z Millersa EE 10W40 - super olej - ma większą bazę syntetyczną niż nie jeden Castrol 5Wxx czyli niby pełny syntetyk a w rzeczywistości HC czy inne..

    pozdro
    Ale patrzeć w wyszukiwarkę Millersa to i ja potrafię, poleć coś z własnego doświadczenia.

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał autoteile Zobacz post
    do 2.6 V6 24V najlepszy będzie MILLERS CFS 10w60 ew. gdy jeździ w bardzo trudnych warunkach to CFS 10w60 NT

    do 2.4 JTD dedykowany jest 10Wxx - ja bym polecił z Millersa EE 10W40 - super olej - ma większą bazę syntetyczną niż nie jeden Castrol 5Wxx czyli niby pełny syntetyk a w rzeczywistości HC czy inne..

    pozdro
    Ale patrzeć w wyszukiwarkę Millersa to i ja potrafię, poleć coś z własnego doświadczenia.
    Ostatnio edytowane przez Pablo. ; 05-09-2014 o 08:29 Powód: Dodano
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #5863
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar autoteile
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Ale patrzeć w wyszukiwarkę Millersa to i ja potrafię, poleć coś z własnego doświadczenia.

    Dodano po 2 minutes:



    Ale patrzeć w wyszukiwarkę Millersa to i ja potrafię, poleć coś z własnego doświadczenia.
    sprzedaję te oleje i właśnie podałem Ci z własnego doświadczenia dwie opcje w zależności o użytkowania samochodu (co mam innego polecić skoro tylko te oleje spełniają właściwie zadanie w tych silnikach... 5W... się nie do końca sprawdzają jak wiesz), dodatkowo moge powiedzieć iz oleje typu CFS powinno się wymieniac częściej od olei Premium. olej oraz interwały między wymianami dopiero się powtórzę poraz któryś dobiera się indywidualnie w porozumieniu z użytkownikiem.

    pozdrawiam

  4. #5864
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał autoteile Zobacz post
    sprzedaję te oleje i właśnie podałem Ci z własnego doświadczenia dwie opcje w zależności o użytkowania samochodu (co mam innego polecić skoro tylko te oleje spełniają właściwie zadanie w tych silnikach... 5W... się nie do końca sprawdzają jak wiesz), dodatkowo moge powiedzieć iz oleje typu CFS powinno się wymieniac częściej od olei Premium. olej oraz interwały między wymianami dopiero się powtórzę poraz któryś dobiera się indywidualnie w porozumieniu z użytkownikiem.

    pozdrawiam
    Ok, czyli piszesz, bo sprzedajesz, wszystko jasne.

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #5865
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bullik1
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Brzechów / Kielce
    Auto
    Była - Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 85kW/115KM 2002r.
    Postów
    488

    Domyślnie

    Kolego AUTOTEILE co poleciłbyś do 1.9 JTD 8v?

  6. #5866
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar autoteile
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Ok, czyli piszesz, bo sprzedajesz, wszystko jasne.

    Pozdrawiam.
    bezsensu takie docinki z Twojej strony, sam powinienes wiedzieć co w takim silniku się sprawdza bo masz sklep i warsztat... zapytałeś, napisałem co polecam do konkretnych silnków i koniec... sprzedaję ten olej od 2 lat i nigdy nie było problemu gdy dobrałem wręcz przeciwnie wszyscy wracają..

    Cytat Napisał bullik1 Zobacz post
    Kolego AUTOTEILE co poleciłbyś do 1.9 JTD 8v?
    w tym silniku fajnie sprawdziłby się Millers EE 10w40 z nanocząsteczkami

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez autoteile ; 05-09-2014 o 08:53

  7. #5867
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał autoteile Zobacz post
    Millersa EE 10W40 - super olej - ma większą bazę syntetyczną niż nie jeden Castrol 5Wxx czyli niby pełny syntetyk a w rzeczywistości HC czy inne
    Chwilunia... Jeśli 10W-40 półsyntetyk ma więcej bazy syntetycznej od innych jak deklaruje producent to może ma więcej GIII albo GII w mieszance z GI ale nie uwierzę, że ma PAO albo estry czyli GIV-V.
    5W-x sprzedawany natomiast jako tani syntetyk to może mieć GII, GII+, GIII, GIII+ ewentualnie odrobinę PAO/ester (chociaż rzadko) ale nie GI jak to jest we wszystkich półsyntetykach.

    Ten 10W-40 EE zawiera organiczny molibden, który nie jest nano - czy to też jest klasyfikowane jak Nanodrive jak na butelce czy jednak ma dodatkowo oprócz tego moly także nano C60 jak w CFS NT?
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 05-09-2014 o 09:01
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #5868
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar autoteile
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Chwilunia... Jeśli 10W-40 półsyntetyk ma więcej bazy syntetycznej od innych jak deklaruje producent to może ma więcej GIII albo GII w mieszance z GI ale nie uwierzę, że ma PAO albo estry czyli GIV-V.
    5W-x sprzedawany natomiast jako tani syntetyk to może mieć GII, GII+, GIII, GIII+ ewentualnie odrobinę PAO/ester (chociaż rzadko) ale nie GI jak to jest we wszystkich półsyntetykach.

    Ten 10W-40 EE zawiera organiczny molibden, który nie jest nano - czy to też jest klasyfikowane jak Nanodrive jak na butelce czy jednak ma dodatkowo oprócz tego moly także nano C60 jak w CFS NT?
    millers 10w40 EE to 70% GIV i 30% HC GIII zawiera nanocząsteczki podobnie jak oleje premium 100% PAO

    pozdrawiam

  9. #5869
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Szkoda, że nie można znaleźć żadnego potwierdzenia tego, chociażby w MSDSie. Cały czas mnie dziwi, że niektórzy producenci potrafią podać w miarę dokładny skład, albo chociaż ogólną informację o bazie olejowej w MSDS, a inni unikają pkt. 3 (składu) jak ognia i jak nie muszą to nie podadzą tam kompletnie nic.

  10. #5870
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar autoteile
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Szkoda, że nie można znaleźć żadnego potwierdzenia tego, chociażby w MSDSie. Cały czas mnie dziwi, że niektórzy producenci potrafią podać w miarę dokładny skład, albo chociaż ogólną informację o bazie olejowej w MSDS, a inni unikają pkt. 3 (składu) jak ognia i jak nie muszą to nie podadzą tam kompletnie nic.
    takie info na naszą prośbę dostaliśmy bezpośrednio od "Millers Oils Ltd, Brighouse, West Yorkshire HD6 3DP England" po co mieli byś oszukiwać klientów skoro są jednym z najlepszych na świecie producentów... dodatkow jezeli chodzi konkretnie o olej Millers Oils EE 10w40 to na własnym doświadzeniu ( a robimy testy na swoich samochodach) olej naprawdę może zdziałać cuda...
    Ostatnio edytowane przez autoteile ; 05-09-2014 o 10:50

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory