Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #5871
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar adi.ldz
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 110KM 2000r.
    Postów
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał bullik1 Zobacz post
    Kolego AUTOTEILE co poleciłbyś do 1.9 JTD 8v?
    Ja w swoim testuje teraz Millers XFE 10W40.

  2. #5872
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzi o to, czy oszukują czy nie, tylko o brak informacji dostępnej dla przeciętnego Kowalskiego. Bo na zapytania w tych tematach firmy rzadko odpowiadają zwykłemu klientowi.

    Nawiasem mówiąc dla EE akurat brak tej informacji jest raczej niekorzystna bo olej jest reklamowany jako półsyntetyk co się niekoniecznie dobrze kojarzy

  3. #5873
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał autoteile Zobacz post
    takie info na naszą prośbę dostaliśmy bezpośrednio od "Millers Oils Ltd
    Jak dokładnie to info z UK brzmi? Możesz wkleić kopię tego? Pytam, bo jeśli napisali, że te proporcje to 70% syntetyk i 30% minerał to nie oznacza, że to PAO/GIII wcale bo to byłby jedyny syntetyk sprzedawany jako półsyntetyk
    Taki skład jak napisałeś to może ma CFS NT bo w jednej z publikacji Millers przyznał w US, że CFS NT ma dolewkę GIII:
    http://www.performanceracingoils.com..._June_2012.pdf
    Czyli oleje Premium Millersa mają lepszej klasy bazy od CFS NT? Skąd to info, że Premium są 100% PAO a nie 100% syntetyk czyt. GIII może z dolewką PAO? Znasz poziom odparowania Noacka któregokolwiek z olejów tej marki?


    A propos Millersa 10W-40 EE to na stronie PL jest info:

    Redukcja tarcia do 60% zapewnia do 42% większą ochronę przed zużyciem, w porównaniu do innych olejów o lepkości 10w40

    a oryginalna publikacja Millersa UK brzmi:

    "42% reduction in wear, 60% reduction in friction compared to XSS 10w40"
    http://www.performanceracingoils.com/PDF/EE_Oils_PR.pdf


    Niby niewiele ale brzmi inaczej bo przecież nie wszystkie 10W-40 (np. konkurencji) są takie jak obecny Trident 10W-40 czyli dawniej półsyntetyczny XSS cytując dilera z UK:
    http://www.opieoils.co.uk/p-60215-mi...ss-10w-40.aspx
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 05-09-2014 o 12:51
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  4. #5874
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar autoteile
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Jak dokładnie to info z UK brzmi? Możesz wkleić kopię tego? Pytam, bo jeśli napisali, że te proporcje to 70% syntetyk i 30% minerał to nie oznacza, że to PAO/GIII wcale bo to byłby jedyny syntetyk sprzedawany jako półsyntetyk
    Taki skład jak napisałeś to może ma CFS NT bo w jednej z publikacji Millers przyznał w US, że CFS NT ma dolewkę GIII:
    http://www.performanceracingoils.com..._June_2012.pdf
    Czyli oleje Premium Millersa mają lepszej klasy bazy od CFS NT? Skąd to info, że Premium są 100% PAO a nie 100% syntetyk czyt. GIII może z dolewką PAO? Znasz poziom odparowania Noacka któregokolwiek z olejów tej marki?


    A propos Millersa 10W-40 EE to na stronie PL jest info:

    Redukcja tarcia do 60% zapewnia do 42% większą ochronę przed zużyciem, w porównaniu do innych olejów o lepkości 10w40

    a oryginalna publikacja Millersa UK brzmi:

    "42% reduction in wear, 60% reduction in friction compared to XSS 10w40"
    http://www.performanceracingoils.com/PDF/EE_Oils_PR.pdf


    Niby niewiele ale brzmi inaczej bo przecież nie wszystkie 10W-40 (np. konkurencji) są takie jak obecny Trident 10W-40 czyli dawniej półsyntetyczny XSS cytując dilera z UK:
    http://www.opieoils.co.uk/p-60215-mi...ss-10w-40.aspx
    Niestety nie mam prawa publikacji wiadomości które są adresowane wyłącznie do nas... takie dostałem info od nich na maila po zapytaniu o róźne typu oleju żeby móc odpowiedać na pytania wymagających klientów... nietety nie robię testów laboratoryjnych...

    CFS-y to również estry. domieszki oleju GIII które jak wiadomo polepszają smarowanie... wszystkie oleje sportowe mają również takie domieszki...

    niestety millers nie publikuje większości szczegółowych imformacji dla wymagających ludzi takich jak Ty... nie podają wskazań wg Noacka - PAO mieszczą się między 7-13 czyli ok..

    Odnośnie 10w40 ee WSZYSTKO SIĘ ZGADZA, kwestia poprawnego tłumaczenia:

    42% reduction in wear - redukcja zużycia
    60% reduction in friction - redukcja tarcia

    to jak wiadomo jest w warunkach laboratoryjnych, ale w warunkach normalnej pracy wartości mogą się różnić.. olej działa cuda i jest b. dobrym olejem! - wiem bo używa mój teść, również mój brat może potwierdzić, oraz inni moi klienci... i to jest najważniejsze żeby działał zalany do silnika i spełniał swoje zadanie a nie w liczbach gdyż i tak nikt z nas nie jest w stanie tego sprawdzić w 100%..

  5. #5875
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych - jest już w tabelce pełna oferta olejów Mobil i Valvoline.

  6. #5876
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar autoteile
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi.ldz Zobacz post
    Ja w swoim testuje teraz Millers XFE 10W40.
    Millers XFE 10w40 do tego silnika jest również dobrym wyborem, wychodzi nieco taniej niz EE 10w40

  7. #5877
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał autoteile Zobacz post
    Niestety nie mam prawa publikacji wiadomości które są adresowane wyłącznie do nas...
    ale chyba możesz odpowiedzieć czy napisali PAO albo Group IV czy 'synthetic'?

    Cytat Napisał autoteile Zobacz post
    CFS-y to również estry. domieszki oleju GIII które jak wiadomo polepszają smarowanie... wszystkie oleje sportowe mają również takie domieszki...
    Różne są estry i różne mają właściwości a niektóre są także dalece bardziej smarne od GIII.

    p.s. z tym pisaniem, że Millers oferuje syntetyki 100% PAO to też jakiś obłędny marketing skoro receptury blendowania klas lepkości od 0W-30 do 10W-40 nie przewidują więcej jak ~70% PAO w butelce... PAO też ma pewne ograniczenia i musi być uzupełniane albo GIII albo GV (niekoniecznie estrami zwłaszcza w olejach longlife) a w obecnych czasach sporo taniej a równie dobrze można wykonać taki sam 'uliczny' olej z niewielką dolewką PAO jak M1 albo nawet bez PAO w ogóle co udowadnia Shell ostatnio schodząc do Noack rzędu 7% oleju 5W-40 na bazie GIII+.

    Cytat Napisał autoteile Zobacz post
    Odnośnie 10w40 ee WSZYSTKO SIĘ ZGADZA
    Chodziło mi tylko o punkt odniesienia Może stwierdzono, że może to marketingowo słabo wyglądać kiedy napiszecie, że jeden Wasz olej jest o 40-60% w czymś gorszy od innego
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #5878
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Odnośnie rozrzedzenia oleju benzyną to inny przypadek Julki TB MA z 1% benz w oleju po 20tkm na fabrycznym oleju - Selenia spadła z 5W-40 do SAE 20 (9cSt) a temp zapłonu <180*C i w tym przypadku zużycie silnika było już bardzo wysokie bo to był nadal olej fabryczny/dotarciowy - również przybywało oleju. Problem podobno zniknął po przeglądzie z wymianą świec (oleju oczywiście też).
    0w20 ? To prawie jak w japoncach wyszlo ciekawe zatem jak się degraduje jak ktoś ma zalany 0w20, to co 0w10 mu wychodzi, toz to prawie formula 1

  9. #5879
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Dobre syntetyki mniej degradują Ja mam teraz 0W-30 więc zobaczymy jak da radę.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #5880
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał autoteile Zobacz post
    nie podają wskazań wg Noacka - PAO mieszczą się między 7-13
    No za takie oleje PAO (???) które mają ponad 10% Noacka to ja serdecznie dziękuję ... Może lepiej podaj które to bo w przeciwnym razie strach będzie którykolwiek kupić
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory