Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%
Strona 73 z 1315 PierwszyPierwszy ... 236364656667686970717273747576777879808182831231735731073 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 13143

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #721
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    mi ten olej co teraz mam wygląda na syntetyk- jest sporo rzadszy od półsyntetyka (a mam zalanego peugeota2.0 HDI- 10W40 castrol diesel) zaleje go tym edge sport 0w40 i zobacze co sie będzie działo. przynajmniej turbina będzie miała porządne smarowanie.

  2. #722
    solber_g
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    pólsyntetyka na full syntetyk.
    Dokładnie... czytając jakąś fachową literaturę na ten temat, na to często zwracają uwagę. Jednym z powodów jest choćby to iż np. olej syntetyczny, wlany po długotrwałym stosowaniu oleju półsyntetycznego może "wypłukiwać" powstały dotychczas osad/nagar w rożnych miejscach w śliniku, co może spowodować po jakimś czasie wycieki itd...
    Ostatnio edytowane przez solber_g ; 25-07-2010 o 12:47 Powód: błąd

  3. #723
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał solber_g Zobacz post
    Dokładnie... czytając jakąś fachową literaturę na ten temat, na to często zwracają uwagę. Jednym z powodów jest choćby to iż np. olej syntetyczny może "wypłukiwać" powstały dotychczas osad/nagar w rożnych miejscach w śliniku, co może spowodować po jakimś czasie wycieki itd...
    ja też coś gdzieś czytałem, że niby to nieprawda. jak będzie miało lecieć to wydaje mi się, że i na mineralnym poleci.

  4. #724
    solber_g
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 100P Zobacz post
    ja też coś gdzieś czytałem, że niby to nieprawda. jak będzie miało lecieć to wydaje mi się, że i na mineralnym poleci.
    Wiesz nie myślę tutaj o tak "zmęczonym śliniku" że już i tak cieknie wszędzie, ale o takim w którym jest ok, ale ktoś stosował ileś czasu półsyntetyk, albo nawet mineralny (w starszych autach) a nagle wpadło komuś do głowy zalanie syntetykiem - większość mechaników też się z tym zgadza że może być nie ciekawie i bezcelowa jest taka zamiana.

  5. #725
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał solber_g Zobacz post
    Wiesz nie myślę tutaj o tak "zmęczonym śliniku" że już i tak cieknie wszędzie, ale o takim w którym jest ok, ale ktoś stosował ileś czasu półsyntetyk, albo nawet mineralny (w starszych autach) a nagle wpadło komuś do głowy zalanie syntetykiem - większość mechaników też się z tym zgadza że może być nie ciekawie i bezcelowa jest taka zamiana.
    Nie wiem czy 90tys km to dość czasu , ale po zmianie półsyntetyka selenia 20KAR na Liqui Moly 5W50 pełny syntetyk, do tego przed zmianą płukanie specyfikiem tej samej firmy - nic nie cieknie, nie ubywa, moc ta sama.
    Gęstych, smolistych osadów po tej selenii było masa. Wariator wcześniej klekoczący czasem przy rozruchu kika sek (ok 40tys od wymiany) prawie przestał klekotać.
    Cenowo - nawet taniej niż ta selenia. Gęstość syntetyka wcale nie jest mniejsza! - sprawdźcie tabele danch. Tyle, że w niskich temp półsyntetyki 10W w zimie mocno gęstnieje co wiadomo jak skutkuje, a syntetyk 5W nie, tzn w dużo niższych dopiero. Syntetyk ma to co olej powinien mieć, półsyntetyk sporo niepotrzebnych i tworzących się podczas pracy "syfów" bo jest mieszanką tego co jest potrzebne oraz produktów ubocznych. Informacje cytowanego Sterndoktora jakoś bardziej do mnie przemawiają niż "paaanie, rozszczelni się panu silnik" mechanika. Na pytanie - a dlaczego - "bo tak" . No , "bo tak" mnie nie przekonuje. Chyba, że usłyszę relację z pierwszej ręki o takim przypadku lub lepiej wyniki badań obiektywnych tego tematu.
    Inna sprawa, ze pewnie półsyntetyk jest wystarczający, ale czemu nie dać silnikowi czegoś więcej niż "wystarczające" tym bardziej, że wcale nie droższe?

  6. #726
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie

    ktos z was uzywał tego cud srodka do mycia silnika?a alfy działa to tak samo?

  7. #727
    solber_g
    Gość

    Domyślnie

    Andrzejsr - powiem Ci że prawie mnie przekonałeś hm... no wiesz ja nie jestem żadnym ekspertem, a posiłkuję się jedynie informacjami od osób (przynajmniej teoretycznie) bardziej kompetentnych w w/w kwestii odemnie, albo art. w prasie mot.
    Sam nie wiem. Ja puki co problemów z wariatorem nie mam. Gdyż jak autko kupiłem w tym roku - od razu w zasadzie profilaktycznie - wymieniłem wariator przy okazji wymiany rozrządu, a silnik zalałem MOTUL-em 10W40 a wiec półsyntetyk.
    Nie wiem czy może następnym razem się skusić na syntetyka. Autko ma już 158tyś km... hm...
    Zobaczymy. Przeciętnie olej wymieniam co 8-10tyś więc będę miał to "szczęście" jeszcze w tym roku. Wtedy się zastanowię.

  8. #728
    lukasz-m
    Gość

    Domyślnie

    A co sądzicie o Gulfie, konkretnie takim 10W40 http://allegro.pl/item1162712031_ole...0_1l_lodz.html ?
    Warto?

  9. #729
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz-m Zobacz post
    A co sądzicie o Gulfie, konkretnie takim 10W40 http://allegro.pl/item1162712031_ole...0_1l_lodz.html ?
    Warto?

    Przeczytaj jakie ma dopuszczenia VW i MB i sprawdź co one oznaczają, a sam wyciągniesz wnioski. (podpowiem, że to najniższe normy, ta MB oznacza praktycznie brak wymagań..., a ta VW oznacz że jest dopuszczony TYLKO do diesli, a masz w podpisie twinsparka...)

  10. #730
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    zalałem swojego dieselka castrolem edge sport 5w40, ciekawe jak się spisze. będe informował na bierząco

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory