Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #8231
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtd
    Postów
    80

    Domyślnie

    Oczywiście też osobiście preferuje sklepy typu intercars. Ale zastanawia mnie fakt aukcji z allegro gdzie przykładowo 5 litrów motula kosztuje około 140zł. Ludzie piszą że to podróbki albo są słabe, ale sprzedają około 400 baniek podczas jednej aukcji. To albo te oleje nie są takie złe albo setki ludzi ciągle daje się robić w balona.

  2. #8232
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    SOSNOWIEC
    Auto
    Giulietta, 300ZX twinturbo, Accord CL7, Passat b6
    Postów
    32

    Domyślnie

    Wlyszkow, a ty czasem nie jesteś jakimś agentem tej marki ??? i reklamujesz to na forach ???

  3. #8233
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Agentem nie, pisałem wcześniej w tym wątku, że jestem dystrybutorem Archoil na Polskę dokładnie od XI 2015 a od kilku lat stosuję preparaty także tej marki.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  4. #8234
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poczchivas Zobacz post
    A ja kupiłem moją Bellę kilka dni temu i w tym momencie jest zalana jakimś Mobilem 10W40. Zawsze po kupnie samochodu zmieniam olej, nawet jeśli sprzedający zarzekał się, że olej był wymieniony kilka dni temu. Stąd moje pytanie... Jaki wlać olej mojej Alfie ? Mam silnik 2.0 TwinSpark 155KM. Czytałem, że Motul, Valvoline, Selenia i Specol są dobre, ale chciałbym usłyszeć opinię osób, które używają któregoś z tych olejów, a może ktoś inny uzywa innego do tego silnika ? Tylko bardzo bym prosił o opinie kogoś kto nie ma sklepu z olejami i chce coś po prostu sprzedać, tylko zwykłego użytkownika Alfy, który miał stycznośc z tym silnikiem i olejami które do niego stosował
    Ja nie mam sklepu. Stosowałem w TSie przez >180tys km : selenie (AR 10w40), Liquy Moly 5w40, Liquy MOly 10w40 (zwykły bez tych mos2 ), Specol 5w40.
    I kilka płukanek. A i motul też był 10w40 jakiś czas.
    Polecam Ci Specola ze wzgl na cenę. Lub Liquy Moly5w40. Ale co się temu silnikowi miało stać to się już stało, nie sądzę abyś planował nim jeździć 100-200tys żeby olej który zastosujesz _teraz_ odbudował metal gdzie go nie ma itp. Ale jak silnik w ładnym stanie to warto mu olej jak należy dać .
    Do 2.0 TS teraz stosuję 10W60 ale to auto tylko i wyłącznie do ostrego traktowania na torze, do codziennej jazdy , nawet dla lubiących przycisnąć to zły wybór.

    Więc jak już nieraz tu pisałem - zrób tak jak nakazuje instrukcja do naszych temperatur i sposobu jazdy : 5W40.

    Choć co do tego specola to powiem że ostatnio się zaniepokoiłem nieco - trafiłem gdzieś w sieci na sporą ilość strasznie negatywnych opinii (byłych?) pracowników tej firmy. Wynikał z nich obraz dość niefajny - kompletny brak motywacji (finansowej) , opis rozlewni jak z manufaktury jakiejś. No wiadomo że to stronnicze ale jakiś niepokój wzbudziło.

  5. #8235
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Poczchivas
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0 TS
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ja nie mam sklepu. Stosowałem w TSie przez >180tys km : selenie (AR 10w40), Liquy Moly 5w40, Liquy MOly 10w40 (zwykły bez tych mos2 ), Specol 5w40.
    I kilka płukanek. A i motul też był 10w40 jakiś czas.
    Polecam Ci Specola ze wzgl na cenę. Lub Liquy Moly5w40. Ale co się temu silnikowi miało stać to się już stało, nie sądzę abyś planował nim jeździć 100-200tys żeby olej który zastosujesz _teraz_ odbudował metal gdzie go nie ma itp. Ale jak silnik w ładnym stanie to warto mu olej jak należy dać .
    Do 2.0 TS teraz stosuję 10W60 ale to auto tylko i wyłącznie do ostrego traktowania na torze, do codziennej jazdy , nawet dla lubiących przycisnąć to zły wybór.

    Więc jak już nieraz tu pisałem - zrób tak jak nakazuje instrukcja do naszych temperatur i sposobu jazdy : 5W40.

    Choć co do tego specola to powiem że ostatnio się zaniepokoiłem nieco - trafiłem gdzieś w sieci na sporą ilość strasznie negatywnych opinii (byłych?) pracowników tej firmy. Wynikał z nich obraz dość niefajny - kompletny brak motywacji (finansowej) , opis rozlewni jak z manufaktury jakiejś. No wiadomo że to stronnicze ale jakiś niepokój wzbudziło.
    Nic się nie stanie jeśli zmienię z 10W40 na 5W40 ? Gdzieś też wyczytałem, że minimalna wartośc z przodu dla oleju do Alfy to 10W... Już zgłupiałem.

  6. #8236
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Nic się nie stanie, a jak się stanie to nie z powodu tej zmiany. Płukanki też nic złego nie robią , bo to powiązane mity jeden z drugim.
    Nie wiem gdzie czytałeś, jakieś pomozbytowskie mity kolejne ? . 10W40 jest na temperatury południowych krajów, na nasze jest 5W40 i tak podaje instrukcja, i doświadczenie i logika i wszystko
    W temperaturze roboczej oba są z grubsza podobnej lepkości, za to 5W i syntetyk( bo o innych nie stosujemy, nie nie rozszczelni) - ma lepszy przepływ na zimno i mniej męczy silnik i lepiej chłodzi, smaruje i czyści _zanim_ osiągnie temp. roboczą. Choć i tak niewystarczająco, ale lepiej niż minerał 10W40. A to wtedy jest największe zużycie silnika - zanim olej osiągnie temp roboczą. Natomiast po osiągnięciu temp. roboczej oba to to samo, z tym że 10w40 raczej jako jakiś minerał - prędzej straci właściwości swoje i będzie bardziej "gęsty" na starcie, z którą to cechą - właściwością wszyscy walczą w nierównej walce
    Pilnuj poziomu i będzie bardzo dobrze TSowi z 5W40 jeśli motor jest mechanicznie ok. Jak nie jest, to mu żadnym olejem ani nie pomożesz, ani nie zaszkodzisz.

  7. #8237
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Poczchivas
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0 TS
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nic się nie stanie, a jak się stanie to nie z powodu tej zmiany. Płukanki też nic złego nie robią , bo to powiązane mity jeden z drugim.
    Nie wiem gdzie czytałeś, jakieś pomozbytowskie mity kolejne ? . 10W40 jest na temperatury południowych krajów, na nasze jest 5W40 i tak podaje instrukcja, i doświadczenie i logika i wszystko
    W temperaturze roboczej oba są z grubsza podobnej lepkości, za to 5W i syntetyk( bo o innych nie stosujemy, nie nie rozszczelni) - ma lepszy przepływ na zimno i mniej męczy silnik i lepiej chłodzi, smaruje i czyści _zanim_ osiągnie temp. roboczą. Choć i tak niewystarczająco, ale lepiej niż minerał 10W40. A to wtedy jest największe zużycie silnika - zanim olej osiągnie temp roboczą. Natomiast po osiągnięciu temp. roboczej oba to to samo, z tym że 10w40 raczej jako jakiś minerał - prędzej straci właściwości swoje i będzie bardziej "gęsty" na starcie, z którą to cechą - właściwością wszyscy walczą w nierównej walce
    Pilnuj poziomu i będzie bardzo dobrze TSowi z 5W40 jeśli motor jest mechanicznie ok. Jak nie jest, to mu żadnym olejem ani nie pomożesz, ani nie zaszkodzisz.
    Dziękuję Ci bardzo za radę. Wykonam płukankę (tzn zlecę to mechanikowi bo ja nie mam o tym pojęcia) i zaleję go 5W40. Tylko bardzo bym jeszcze prosił o radę, który konkretnie olej wybrać ? W sensie jaką markę ?

  8. #8238
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Opel Astra 1.7 CDTI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Trochę chaotyczna ta twoja odpowiedź. Nie do końca wszystko rozumiem. Może zacznę od końca...
    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    To tak a propo stwierdzenia, że szybciej auto pójdzie na złom niż padnie silnik - może 20 lat temu ale nie dzisiaj bo znam sporo dieseli z DPF, które 100 tys km nie dojeździły np. turbo benzyny z bezpośrednim wtryskiem to też temat rzeka ;-)
    Kwestii błędów konstrukcyjnych lub zamierzonego obniżenia trwałości elementów silnika nie poruszajmy. Nie ma to nic wspólnego z tematem naszej dyskusji.
    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    To BMW było już kilkoma garami na szrocie a miało tylko 112 tys km pakiet serwisowy i obsługa aso, kupione okazyjnie, zastanowienie przyszło dopiero kiedy więcej osób posłuchało silnika ;-) Sam nie wierzyłem, że uda się to aż tak dobrze wyprowadzić.
    Jak rozumieć to zdanie? Silnik się zregenerował? Zużyte powierzchnie powróciły do stanu pierwotnego? Czy może środek "zamaskował " objawy zużycia?
    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Forum nie jest od tego aby przeklejać tu wszystko z archoil.pl albo archoil.com i wielu innych źródeł.
    To, że wiem, że są transportowcy w kraju, którzy stosują Archoil nie oznacza, że chętnie pochwalą się wszystkim wokoło dlaczego są tańsi albo jak więcej zarabiają a inna kwestia jest taka, że wielu nawet rozumiejących sens tych danych i testów nie stać nawet na inwestycję w większą butelkę (wtedy wychodzi oczywiście najtaniej do litra ON) bo tak kiepsko stoi ta branża obecnie w PL niestety.
    To z kolei brzmi w stylu: wiem ale nie powiem.
    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    znam także opis przypadku Kolei Kanadyjskich wg którego oszacowano oszczędności na paliwie netto (po odjęciu kosztu preparatu) rocznie na ok. 19 milionów dolarów tylko przy użyciu samego AR6200.
    Można prosić o jakiś link?

  9. #8239
    Moderator Znawca Avatar Artih
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Maserati Quattroporte 4.2 V8
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    wlyszkow na prawdę szacun za cierpliwość ... ja 1/3 tego trollom już nie tłumaczę - widać moja cierpliwość ma znacznie mniejsze pokłady ...

    Zauważ, że to kolejny baran, który chce wszystkiego samemu nie szukając niczego - nie dokarmiaj takich, proszę ... potem ich coraz więcej i więcej


    Alfa Romeo 145 Boxer 1.7 16V 129KM 1995r
    Alfa Romeo 146 Boxer 1.6 103KM 1996r
    Alfa Romeo 147 Progression 1.9 JTD-M 16V 140KM 2004r
    Alfa Romeo 147 Distinctive 1.9 JTD-M 16V 140KM 2004r
    Alfa Romeo 155 Super 2.0 TS 8V 144KM 1993r
    Alfa Romeo 155 Super 2.5 V6 12V 165KM 1992r
    Alfa Romeo 156 Distinctive 1.9 JTD 8V 115KM 2002r
    Alfa Romeo 156 Q-System 2.5 V6 24V 190KM 1998r
    Alfa Romeo 156 Q-System 2.5 V6 24V 190KM 2000r
    Alfa Romeo 159 Q4 2.4 JTD-M 20V 210KM @248KM 2007r

    Alfa Romeo 166 Distinctive 2.4 JTD 10V 150KM 2004r
    Alfa Romeo 166 Distinctive 2.5 V6 24V 188KM 2003r

    Maserati Quattroporte Automatica 4.2 V8 400KM 2008r

  10. #8240
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Opel Astra 1.7 CDTI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    Zauważ, że to kolejny baran, który chce wszystkiego samemu nie szukając niczego - nie dokarmiaj takich, proszę ... potem ich coraz więcej i więcej
    Brawo, brawo! Kultury widzę w domu nie nauczyli. Czy chamskie i obraźliwe wypowiedzi są zgodne z regulaminem tego forum?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory