Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #8241
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Panowie wyluzujcie. Co do kupowania oleju bezpośrednio od producenta to w 99% przypadków życzę powodzenia. Od autoryzowanych dystrybutorów owszem ale jak ktoś nie jest autoryzowanym dystrybutorem to nie znaczy, że nie ma towaru z oficjalnej sieci sprzedaży. Intercars ma raczej wysokie marże na olejach, nawet po max zniżkach jakie oferują na wiele produktów inni sprzedawcy są w stanie dać lepszą cenę zakupu. Nie mówiąc już o cenach detalicznych. Jest w necie wiele sprawdzonych sklepów, gdzie ceny są całkiem dobre. Może wyższe od najtańszych allegrowych ale zdecydowanie niższe niż ceny detaliczne (bez zniżki) w hurtowniach motoryzacyjnych. Ale jak ktoś chce przepłacać to jego sprawa. U mnie olej nabyło już wielu tutejszych forumowiczów i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń do otrzymanego towaru (może z wyjątkiem 1 czy 2 sytuacji uszkodzenia przesyłki przez kuriera ale to się niestety czasem zdarza, choć pracujemy nad wyeliminowaniem takich sytuacji).
    Co do Archoila to kolega Kelso chciał konkrety i dostał analizy. Jak nie jest w stanie ich rozszyfrować i zrozumieć (czemu się wcale nie dziwię bo chyba mało kto to w pełni ogarnia) to należy wtedy przyjąć wcześniej przytoczone argumenty albo samemu zacząć się "doktoryzować" w temacie aby prowadzić dyskusje na wyższym merytorycznym poziomie bo ostatnie posty niewiele wnoszą do tematu. Negowanie człowiek ma we krwi.
    Co do tezy jakoby dobre produkty powinne być powszechne to nie jest to prawda. Właśnie z powodu negowania przez większość potencjalnych odbiorców zalet danego produktu produkt sprzedaje się tylko w pewnej ograniczonej ilości. Do tego niska świadomość potencjalnych odbiorców sprawia, ze w ogóle nie są zainteresowani produktem. Mało tego nawet jak się wyłoży komuś wszystko kawa na ławę , że mu sie opłaca to niewielu daje się przekonać. Z życia znam podejście firm/zakładów przemysłowych do wymiany oświetlenia na LED. Nawet jak z rzetelnej analizy finansowej wynika, że inwestycja zwróci się po 2 latach albo nawet po 12 miesiącach przy 5-letniej gwarancji na produkt to mało kogo to przekonuje. Ci nieliczni, którzy się decydują są potem mega zadowoleni ale większość nie daje się przekonać, choć nie ma argumentów merytorycznych na nie. I nie chodzi tu o Kowalskiego tylko firmy wydające miliony złoty rocznie. Jeśli manager/dyrektor/kierownik pomimo oczywistych zalet produktu i opłacalności jego stosowania nie decyduje się na zakup (w danym momencie bo prędzej czy później i tak kupi) to w przypadku dodatków do oleju czy paliwa, gdzie efekt jest często odczuwalny mało "spektakularnie" szanse na przekonanie zwykłego Kowalskiego są sporo niższe. Jakby Archoil miał budżet marketingowy Castrola to pewnie te dodatki byłyby na co drugiej stacji tylko wtedy cena była by ze 2 razy wyższa. Mnie do Archoila przekonują moi Klienci, którzy nie namawiani przeze mnie potrafią dokonać zakupu samych preparatów Archoila jednorazowo za kilkaset złotych. Jak ktoś wydaje kilka stów na same dodatki, to chyba nie kupuje ich pierwszy raz pod wpływem czyiś postów na forum tylko musiał je wcześniej wypróbować i się sprawdziły. Sam od jakiegoś czasu jeżdżę na AR6200 ale na razie za mało aby wyciągnąć daleko idące wnioski z tego konkretnego przypadku. Mogę tylko dodać, że AR6200 idzie na testy do 2 aut, które miesięcznie robią po ok. 5-7 tys. na w miarę powtarzalnych trasach więc będzie można wyciągnąć więcej wniosków.
    Proponuje poczytać ile osób jest z Archoila zadowolonych. Są również tacy (zdecydowana mniejszość), którzy nie widzą różnicy co nie znaczy, że tej różnicy faktycznie nie ma.
    Pozdrawiam

  2. #8242
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Sytuacja występująca tutaj aktualnie przypomina mi tą sprzed kilkuset postów, kiedy to trwała nagonka na mnie, i to co ja polecam/sprzedaję.
    Przestałem się kłócić z gamoniami, i dalej, nieprzerwanie robię swoje. Produkty Millers Oils nadal uważam za najlepsze, i nic tego nie zmienia, oczywiście nie dyskwalifikuję innych przy tej okazji.
    Archoila testowałem i testuję we wszystkich swoich autach, i wielu klientów, i nie spotkałem się absolutnie z żadną negatywną opinią. mało tego mam już takich, którzy kupują ciągle.
    Nikt nikogo nie namawia do zakupu danego produktu, a negowanie na siłą przypomina mi tłumaczenie ludziom po co im auto klasy PREMIUM, skoro Dacia Logan również daje możliwości przemieszczania się, i nikt jeszcze nie udowodnił, że tak nie jest.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #8243
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Poświęcę swoje ciężko zarobione pieniądze i wyślę parę próbek do analizy. Olej zmieniłem jakieś 200 km temu, ale mam jeszcze z pół litra resztek Motula. Zaleję silnik AR2300 i wyślę do analizy czystego Motula i tego z AR2300, przed kolejną wymianą (5-6 tys. km) ściągnę kolejną próbkę i wyślę do analizy, a potem powtórzę procedurę z AR9100. A potem przejeżdżę kolejną wymianę na oleju bez dodatków i znowu - do analizy.

    Zobaczymy co z tego wyjdzie. Muszę tylko znaleźć jakieś laboratorium które bada próbki od prywaciarzy

  4. #8244
    Moderator Znawca Avatar Artih
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Maserati Quattroporte 4.2 V8
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kelso Zobacz post
    Brawo, brawo! Kultury widzę w domu nie nauczyli. Czy chamskie i obraźliwe wypowiedzi są zgodne z regulaminem tego forum?
    Kulturą jest przede wszystkim konwersacja, do której jesteś choć w minimalnym stopniu przygotowanym i nie oczekujesz na każdym kroku, że to kontr rozmówca wszystko wyłoży ci na tacy i poszuka wszystkiego za ciebie.
    Ty takiej kultury nie prezentujesz = nie warto z tobą rozmawiać = należy nazywać ciebie i tobie podobnych pieniaczy bez wiedzy po imieniu.

    P.S. Pomijając, nie pisałem personalnie o tobie ale skoro wziąłeś to do siebie, to coś jest na rzeczy ...


    Alfa Romeo 145 Boxer 1.7 16V 129KM 1995r
    Alfa Romeo 146 Boxer 1.6 103KM 1996r
    Alfa Romeo 147 Progression 1.9 JTD-M 16V 140KM 2004r
    Alfa Romeo 147 Distinctive 1.9 JTD-M 16V 140KM 2004r
    Alfa Romeo 155 Super 2.0 TS 8V 144KM 1993r
    Alfa Romeo 155 Super 2.5 V6 12V 165KM 1992r
    Alfa Romeo 156 Distinctive 1.9 JTD 8V 115KM 2002r
    Alfa Romeo 156 Q-System 2.5 V6 24V 190KM 1998r
    Alfa Romeo 156 Q-System 2.5 V6 24V 190KM 2000r
    Alfa Romeo 159 Q4 2.4 JTD-M 20V 210KM @248KM 2007r

    Alfa Romeo 166 Distinctive 2.4 JTD 10V 150KM 2004r
    Alfa Romeo 166 Distinctive 2.5 V6 24V 188KM 2003r

    Maserati Quattroporte Automatica 4.2 V8 400KM 2008r

  5. #8245
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    wyślę do analizy czystego Motula i tego z AR2300
    Mała podpowiedź zanim zapłacisz - doczytaj dokładnie opis produktu AR2300 i przemyśl zakres analizy. Kilka lat temu też wydawałem regularnie worek kasy na dociekanie i badania a teraz.. Dobrze rokujesz, może zostaniesz dilerem ;-)))

    AR9100 jak najbardziej widać nawet w ww. analizie z BMW bo jak znajdziesz w sieci analizę czystego Amsoila AFL to zobaczysz, że tyle boru ani potasu nie zawiera ale możesz zbadać sam - może wtedy uwierzysz.

    Tu masz artykuł znanego w branży publicysty nt. technologii stosowanej w AR9100.
    http://www.drdadditives.com/pressroo...le_Aug2009.pdf
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 12-04-2016 o 08:39
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  6. #8246
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Opel Astra 1.7 CDTI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    Kulturą jest przede wszystkim konwersacja, do której jesteś choć w minimalnym stopniu przygotowanym i nie oczekujesz na każdym kroku, że to kontr rozmówca wszystko wyłoży ci na tacy i poszuka wszystkiego za ciebie.
    Myślałem naiwny, że przedstawiciel firmy na Polskę ma "profesurę" z tematu i będzie sypał argumentami jak z rękawa. Skoro w co drugim swoim poście poleca preparaty Archoil, to chyba wynika to z jego głębokiego przekonania i wiedzy w temacie a nie przyziemnej chęci zysku? Zapytać już nie można?
    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    Ty takiej kultury nie prezentujesz
    O kulturze to my raczej nie podyskutujemy...

    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    P.S. Pomijając, nie pisałem personalnie o tobie ale skoro wziąłeś to do siebie, to coś jest na rzeczy ...
    Nie ma to jak cięta riposta. Ale - OK - przeprosiny przyjęte.

  7. #8247
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze rokujesz, może zostaniesz dilerem ;-)))
    Za mało kasy z tego będzie

  8. #8248
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Dla mnie to bardziej spełnienie hobby bo na chleb mam z czego innego a bardziej mnie kręci udział w R&D Archoila całego ;-) Gro pracy wykonują dilerzy.

    Cytat Napisał Kelso Zobacz post
    Kwestii błędów konstrukcyjnych
    To nie błędy tylko konstrukcje obecnych czasów, teoriami spiskowymi się nie zajmuję. Zadbane jednostki robią kilka razy większe przebiegi niż mniej zadbane.
    Czasami udaje się przywrócić zaniedbaną jednostkę do użytku. Analiza oleju z takiego silnika to dobry pierwszy krok. Dobre płukanie wiele wtedy zmienia a częściowo zużyte węzły tarcia udaje się regenerować lub lepiej chronić. Tu na ogół sam tani olej nie wystarcza bo nie jest przewidziany na smarowanie podniszczonych powierzchni o znacznie wyższym tarciu.

    Cytat Napisał Kelso Zobacz post
    To z kolei brzmi w stylu: wiem ale nie powiem
    Dilerzy mają swoje interesy/tajemnice bo wkładają w to sporo pracy. Jeśli zamawiają koncentrat na 50 ton paliwa to zakładam, że nie do herbaty ;-))) Nie muszę znać szczegółów, Klientów im nie podbieram i nie zamierzam a biję im brawo, nie jestem pazerny a cenię spokój i dobre relacje z ludźmi.

    W sprawie linku do dokumentacji czytaj PW
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #8249
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Opel Astra 1.7 CDTI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Czas kończyć tą nierówną walkę. Szkoda czasu i energii. Na koniec polecę tylko lekturę postów niejakiego Corsar na forum Zafiry. Pisze trochę o ściekach z GM, jest o Militec i "domowym" eksperymencie z kosiarką.

    http://www.zafiraklub.pl/forum/viewt...=asc&start=180

    Szkoda tylko, ze przemknął przez to forum jak meteor i po kilku postach (strona 13-15 wątku) więcej się nie pojawił. To ktoś, kto zawodowo zajmuje się olejami i smarowaniem, ale potrafi podzielić się wiedzą z innymi bez pogardliwego zadęcia (to nie do ciebie wlyszkow). Dla mnie najważniejszy wniosek z tych kilku jego postów jest taki, że 99% opinii użytkowników typu: zalałem i jest OK, jestem zadowolony, pomykam i daje radę lub ocen po wzrokowej ocenie przepracowanego oleju to nic nie wnoszący szum informacyjny. Oceńcie z resztą sami...
    Zajrzę tu za jakiś czas. Ciekaw jestem, bez jakiego to środka/oleju za rok nie da się właściwie dbać o silnik
    Bezpieczeństwa i szerokości wszystkim. I trzymajcie się mocno za portfele, bo polowanie trwa...

    P.S. Uważam, że nie jest dobra praktyką na forum polecanie i promowanie (w zawoalowanej formie) produktów przez ich sprzedawców. To zawsze rodzi podejrzenia o brak obiektywizmu.

  10. #8250
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kelso Zobacz post
    strona 13-15 wątku
    oj grubo na stronie 14-tej z tym 6000ppm wapnia i ponad 1200ppm cynku w Dexos2 5W-30... chyba, że wypasiona podróbka.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory