Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

13 36.11%
  • Vavoline

15 41.67%
  • Castrol

3 8.33%
  • Shell

5 13.89%
    Użytkownik Romeo Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 TBi // wcześniej 1.9 JTDm 16V+ oraz 2.2 JTS

Domyślnie

Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Jest tylko jedno ALE. Kanały olejowe w tych konkretnych silnikach są o wiele większej średnicy niż w nowocześniejszych jednostkach, co może spowodować spływanie oleju z magistrali olejowej, co dalej może spowodować skutki odwrotne do zamierzonych.
    Pablo a jak to się ma do JTS-a ze 159?
    Na oko i tyłek silnik na 0W40 pracuje wyśmienicie, ale jak jest w środku to nie wiadomo.

Użytkownik Romeo Avatar tomek evo
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM

Domyślnie

Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Tomku, oczywiście, że można, nikt tego nie neguje.
    Jest tylko jedno ALE. Kanały olejowe w tych konkretnych silnikach są o wiele większej średnicy niż w nowocześniejszych jednostkach, co może spowodować spływanie oleju z magistrali olejowej, co dalej może spowodować skutki odwrotne do zamierzonych.
    Pracując w ASO, mieliśmy kilka Alfa Romeo z silnikami TS 16v, w których właściciele chcieli jak najlepiej zadbać o swoje silniki, i zalewali je olejem MOBIL 1 0w40, gdzie po 20-30 kkm wycierały się wałki rozrządu i stukały popychacze. Co dziwne, przy zastosowaniu 5w50 to zjawisko nie występowało (serwis stosował oleje MOBIL). Przypadek ? Myślę, ze nie, po prostu nie można przesadzać w drugą stronę.
    Ja osobiście miałem już kilka przypadków silników 2.5/3.0 24V , gdzie ktoś zalecił, jako NAJLEPSZY, olej 5w30, i przy wymianie rozrządu wychodzi, że wałki mają ślady przetarć i pracy na sucho. Co ciekawe, na dobrych 5w40 już tego nie ma.
    Ja wiem, że karty charakterystyk to jedno, a zachowanie konkretnych olejów w silniku/skrzyni, to niestety co innego. Taka mała uwaga.

Wczoraj rozbierałem 1.8 TBi, w której sypnął się silnik - brak ciśnienia na pierwszym cylindrze, auto serwisowane wcześniej w ASO, olej wymieniany co 20 kkm, zalewana zalecana SELENIA, silnik całkowicie zasyfiony nagarem. Wcześniej padła turbina, zatarł się wałek w łożyskach, a teraz - zobaczymy dzisiaj.
    Postaram się zrobić zdjęcia i wrzucę, jakie skutki daje stosowanie się do zaleceń.

Z tym Mobilem 1 0w40 to mam takie doświadczenie, że ten olej po pewnym przebiegu robi się niefachowo mówiąc zbyt rzadki i nie nadaje się do ostro eksploatowanych silników wymagających względem smarowania. Silnik Opla 2.2 PB 147 km nie dotrwał nawet 60 tys. i musiał mieć remont. W Twin Sparkach też się nie sprawdzał (kolega pracował w ASO) i tak jak piszesz szlag je potrafił na tym oleju szybko trafić ale zawsze sposób użytkowania dokładał swoje bo byli tacy co zero problemów ale wymiana co 10 tys. i ostrożnie na zimnym. Mobil 5w50 to kiedyś była całkiem inna bajka i można go było lać nawet do rajdówek (no może nie do WRC ale do N-ek wielu lało). A co sądzisz o Fuchs Race Pro S 5w30 w 1.9 16v bo mam ochotę wypróbować przy następnej wymianie?
    Z tym TBI to porażka. Jaki przebieg? To tylko potwierdza moją tezę, że 20-30 lat temu to można było lać praktycznie dowolny olej spełniający minimum producenta a teraz konstrukcje wymuszają jak najlepsze smarowanie i nawet marka oleju ma duże znaczenie bo jakoś o problemach na Millersach, Penrite czy Liqui Moly/Meguinach się nie słyszy. Niestety jest bardzo dużo Kowalskich przyzwyczajonych do lania 10w40 i jak im teraz wpadają w łapy konstrukcje typu TSI, TCE czy HTP to dobrze się to nie kończy a niektórym nie wytłumaczysz bo "zawsze taki lałem w swoim Oplu i silnik pracował idealnie".

Użytkownik Romeo Avatar IamICEman
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT

Domyślnie

potrzebuje olej do fiata ducato 2015r
    zależy mi na tym by był oryginalny
    podobno mam w tej chwili (od nowości) zalaną selenie 5w30 C3.
    wchodzi chyba około 6litrów. Napiszcie mi cenę na priv łącznie z oryginalnym filtrem.
    Auto mam rok, (2015r kupiony w 2016r) ma przejechane 25tys km , zalecają pierwszą zmianę po 40tys ale ja nie będę czekał i chce wymienić sobie sam.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    Zrobiłbym płukanke i zmienił na zalecany.
    To był jakiś mechanik z Wągrowca - szukam jakiegoś ogarniętego i znaleźć nie mogę
    nie kolego, nie z Wągrowca.
    potrzebujesz ogarniętego mechanika ale do czego? do wymiany oleju? jeśli chodzi o temat najlepszego mechanika to mam jednego z Damasławka. Jeżdżę tylko do niego jak już wiem że muszę. Naprawi wszystko tanim kosztem. Tylko terminy....ufufufu. Auto potrafi stać nawet miesiąc. Ale ostatnio robiłem u niego dwa auta i zrobił w dwa dni więc wszystko zależy jak się trafi. Ale jest najlepszy.

Użytkownik Romeo Avatar slavol
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Inny

Domyślnie

Cytat Napisał IamICEman Zobacz post
    zalecają pierwszą zmianę po 40tys
    Miałem w pracy doświadczenia z 20-toma fiatami. Jak szef robił przeglądy zgodnie z zaleceniem to prawie żaden nie dotrwał do 150 tyś km bez problemów lub padniętych turbo.
    Po namowach skrócił okresy do 30 tyś i wszystkie w dobrym zdrowiu jeżdziły do sprzedaży (w okolicach 450 tyś)
    Ale to były przebiegi 95% w trasie (europa). W mieście zmieniałbym co 15-20 tyś.
    Na tym przykładzie dobitnie widać jakie podejście mają producenci i jak degraduje się olej.
    Cudów nie ma jest tylko marketing
    Niestety już inny.

Użytkownik Romeo Avatar IamICEman
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT

Domyślnie

Ja mam przez rok zrobione 25tys z czego 100% jest w trasie auto jeździ tylko na pusto do Niemiec, a wraca z ładunkiem około 1000kg/1300kg. Więc myślę że pojeździ u mnie bardzo długo. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup nowego a nie rocznego czy dwu letniego z przebiegiem rzędu 100/180tys km.
    Dodam że Ducato jest w wersji maxi. Max długi max wysoki a takie auta tylko jeżdżą w zasadzie nie gasną. Mój jest wyjątkiem

Użytkownik Romeo Avatar krzyzie
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    Alfa 166 3,0 V6-CF3+Q2-01r./Alfa GTV 2.0TS - 95r./Alfa 145-1.6 boxer-94r.

Domyślnie

potrzebujesz ogarniętego mechanika ale do czego? do wymiany oleju? jeśli chodzi o temat najlepszego mechanika to mam jednego z Damasławka
    Olej i większość rzeczy ogaraniam sam. Ale ostatnio coraz mniej czasu, a głównie szukam kogoś kto ma blokady do V6 - w Wągrowcu nikt nawet nie słyszał.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa 166 3.0 V6 220KM CF3+Q2 - 01r. - only noPB - jest
    Alfa GTV 2.0TS - 95r. only noPB.
    Alfa 145 1.6 boxer 103KM- 94r. only noPB - jest ale na wypożyczeniu

Użytkownik Romeo Avatar Pablo.
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    2x147JTD/155V6/156JTD+

Domyślnie

Ja mam przez rok zrobione 25tys z czego 100% jest w trasie auto jeździ tylko na pusto do Niemiec, a wraca z ładunkiem około 1000kg/1300kg. Więc myślę że pojeździ u mnie bardzo długo. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup nowego a nie rocznego czy dwu letniego z przebiegiem rzędu 100/180tys km.
    Dodam że Ducato jest w wersji maxi. Max długi max wysoki a takie auta tylko jeżdżą w zasadzie nie gasną. Mój jest wyjątkiem
    Jaki masz dokładnie silnik ?
    Napisz na PW to zobaczę co da się zaproponować.
    Kilka takich serwisujemy, z pozytywnym skutkiem.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

> > >SKLEP - promocje < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Użytkownik Romeo Avatar KaaC
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4JTDm powered by @sdero

Domyślnie

Czy AR9200 można zalać do Oleju do skrzyni w F40 ?
    Jak tak, to ile można go wlać ? 3L oleju wchodzą do skrzyni.
    [B]

Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Jest 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 228KM 458Nm by @sdero '04r

Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i grube tematy ?

Zapraszam na nasz warsztat.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010

Domyślnie

9200 nie stosujemy w skrzyniach synchronizowanych.

P.s. Z olejów 0W40, 5W40 i 5W30 o dziwo to 5W30 robi się z olejów bazowych najwyższej lepkości i wymagają najmniej modyfikatora lepkości. To tak a propos trwałości 0W-40 zwłaszcza tych nie pao/ester ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Użytkownik Romeo Avatar Pablo.
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    2x147JTD/155V6/156JTD+

Domyślnie

Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    9200 nie stosujemy w skrzyniach synchronizowanych.

P.s. Z olejów 0W40, 5W40 i 5W30 o dziwo to 5W30 robi się z olejów bazowych najwyższej lepkości i wymagają najmniej modyfikatora lepkości. To tak a propos trwałości 0W-40 zwłaszcza tych nie pao/ester ;-)
    @wlyszkow , a co byś powiedział na temat zalania CFS 5w30 do silnika JTD 16v bez ekologii ?
    Pytanie teoretyczne, czego można by się spodziewać po takim zabiegu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

> > >SKLEP - promocje < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.