Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

13 36.11%
  • Vavoline

15 41.67%
  • Castrol

3 8.33%
  • Shell

5 13.89%
    Użytkownik Fachowiec Avatar Pablo.
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    2x147JTD+TS/155V6/156JTD+

Domyślnie

ja bym spróbował Specola 10w50, jeśli ma być nie kosztownie
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

> > >SKLEP - promocje < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Użytkownik Pasjonat Avatar Andrzejsr
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'

Domyślnie

Ale to do Vki ?
    Jakoś kurcze z tym Specolem nie mogę się przekonać. Teraz jest Gold 5W40 w 156 V6 po naprawach tego ubywającego płynu chłodzącego (rzekomo nie te tuleje cylindrów ani UPG tylko gdzieś międzu głowicami od strony rozrządu, coś z termostatem.. ) w każdym razie jest on na przepłukanie i na obadanie czy nie będzie dalej ubywać, no i klepie jeden zawór. A wcześniej był też 5W40 ale LM i cisza. Druga moja styczność ze Specolem - był jako ostatni olej przed sprzedażą 156 1,6TS . I następny właściciel kilka tygodni czy miesięcy później - szukał silnika. Tzn tu jest wiele niewiadomych, ale jakoś po prostu się nie mogę przekonać, no nic nie poradzę.

Tomek - co do Neste to nic nie mam. Tylko od lat obserwuję , że są takie fale - mody można powiedzieć na pewne produkty/marki . Szczególnie to w dziedzinie kosmetyków samochodowych widać W olejach mniej, ale też. Teraz mam wrażenie Neste "wschodzi" . Nie znaczy że to coś złego, po z jednej z fal kosmetyków zostałem przy produktach Duragloss i nie szukam więcej bo są świetne. Ale z olejami nie mogę jakoś się ustabilizować Millers jakoś tam zdaje się trwa od lat na rynku i szkód chyba nie wyrządza silnikom ?

Ten Millers XF 5W50 longlife - coś z nim nie tak ? (do zwykłego drogowego użytku).

Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale to do Vki ?
    Jakoś kurcze z tym Specolem nie mogę się przekonać. Teraz jest Gold 5W40 w 156 V6 po naprawach tego ubywającego płynu chłodzącego (rzekomo nie te tuleje cylindrów ani UPG tylko gdzieś międzu głowicami od strony rozrządu, coś z termostatem.. ) w każdym razie jest on na przepłukanie i na obadanie czy nie będzie dalej ubywać, no i klepie jeden zawór. A wcześniej był też 5W40 ale LM i cisza. Druga moja styczność ze Specolem - był jako ostatni olej przed sprzedażą 156 1,6TS . I następny właściciel kilka tygodni czy miesięcy później - szukał silnika. Tzn tu jest wiele niewiadomych, ale jakoś po prostu się nie mogę przekonać, no nic nie poradzę.

Tomek - co do Neste to nic nie mam. Tylko od lat obserwuję , że są takie fale - mody można powiedzieć na pewne produkty/marki . Szczególnie to w dziedzinie kosmetyków samochodowych widać W olejach mniej, ale też. Teraz mam wrażenie Neste "wschodzi" . Nie znaczy że to coś złego, po z jednej z fal kosmetyków zostałem przy produktach Duragloss i nie szukam więcej bo są świetne. Ale z olejami nie mogę jakoś się ustabilizować Millers jakoś tam zdaje się trwa od lat na rynku i szkód chyba nie wyrządza silnikom ?

Ten Millers XF 5W50 longlife - coś z nim nie tak ? (do zwykłego drogowego użytku).
    Ja odpowiedziałem poprzednikowi, ze Specolem mam niestety podobne odczucia, ale wolę nie siać fermentu, napiszę na PW.
    Millersa 5w50 zalewam do kilku 3.2 V6 24V i mają się na nim bardzo dobrze.
    Jedna GTA robi ostre przeciągi, i jest ok.
    Takie marki jak Millers mają zawsze bardzo dobrą jakość i nic się nie zmienia.
    Neste zawsze robiło bdb oleje, i prawdopodobnie robi nadal, ale nie wiem, nie jestem w ich temacie od dłuższego czasu niestety.

> > >SKLEP - promocje < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'

Domyślnie

mnie mozesz tez napisać co się z tym specolem dzialo. Tego 10w50 testowałem w 8v, silnik czerwone pole często widział i ten konkretny olej zachowuje się lepiej niż 15w50 4100 motula.

Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    mnie mozesz tez napisać co się z tym specolem dzialo. Tego 10w50 testowałem w 8v, silnik czerwone pole często widział i ten konkretny olej zachowuje się lepiej niż 15w50 4100 motula.
    Z tym 10w50 jest akurat ok, miałem go nawet w 156 2.0 JTS, i byłem zadowolony.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM

Domyślnie

Neste nigdy nie było popularne bo po prostu nie było odpowiedniej sieci dystrybucji. Od pewnego czasu to się powoli zmienia i trafił on do oferty kilku aktywnych sprzedawców dlatego można odnieść wrażenie, że jest na fali wschodzącej ale wynika to raczej z dostępności nie z chwilowej mody. Dla mnie Neste to jeden z pewniaków obok Millersa czy Penrite (LM/Meguin też się łapie).

Użytkownik Rowerzysta Avatar Casio
    Auto
    Włoskie, 3D, 8V, 120HP

Domyślnie

Po przesiadce z Motula X-cess 5w40 na Shell Helix Ultra 5w40 silnik szybciej się nagrzewa, a temperatura na budziku nie ma tendencji do zauważalnego opadania np. na biegu jałowym. Zastanawiam się czy to dobrze czy źle, bo z jednej strony silnik ma optymalną temperaturę, a z drugiej strony, sugerowałoby to większe tarcie w silniku.

Użytkownik Pasjonat Avatar Andrzejsr
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'

Domyślnie

Źle, bo olej ma głównie chłodzić. Ale na ile to wiarygodne pomiary ? - cieplej się zrobiło na zewnątrz i efekt jest wyraźny na zegarach temp oleju (mówię po swoich obserwacjach) czy jego max temp czy osiąganiu 80ciu stopni . A olej, silnik itd. ten sam.

Użytkownik Pasjonat Avatar Pływak
    Auto
    Megane 3 RS 300+

Domyślnie

Jak by olej miał główne chłodzić to byś zalewał auto glikolem
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 26-05-2017 o 16:41

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010

Domyślnie

Bingo! Tylko nie tym mieszalnym z wodą....

Tak właśnie wygląda porównanie współczynnika tarcia prototypowego oleju silnikowego Archoil na lepszej bazie z najwyższą półką dostępną na rynku na najlepszym GIII z domieszką PAO i z najlepszym pakietem dodatków od renomowanego światowego dostawcy... ;-)
    Oba SAE 30 mid saps C3.

Oczywiście im niższe tarcie tym lepiej a ten czerwony to Archoil ;-)
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 26-05-2017 o 17:29
    Serdecznie pozdrawiam,
    wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU