Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #4391
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Żychlin/UK
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10v CF3 140hp 2000r
    Postów
    34

    Domyślnie

    Czytałem od strony 400 do 439 i nadal mam mieszane uczucia co do tej płukanki dlatego zapytałem mając nadzieję że użytkownicy tego silnika mi coś doradzą. Fakt, temat jest ogromny i właśnie przez to się powtarzają te pytania i odpowiedzi bo trzeba zarwać kilka nocek żeby przeczytać 439 stron i nie każdy ma na to czas więc temat mający max 10 stron zawierający wszystkie za i przeciw każdego oleju i płukanki rozwiązałby problem który ma już 439 stron. Więc ma ktoś jakieś sugestie dla mnie?
    Ostatnio edytowane przez Jeżyk ; 19-06-2013 o 20:36

  2. #4392
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Tak zupełnie patrząc na to z boku, to temat został założony w 2006r, a od tamtej pory naprawdę sporo zmieniło się w tym temacie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #4393
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zmieniło i niekoniecznie na lepsze co widać po niektórych markach. Ja tak patrząc z boku zauważyłem, ze może oleje się zmieniły przez to 7 lat ale dyskusja cały czas ta sama o wyższości oleju X nad olejem Y, a tak naprawdę większość mędrkujących tu osób po za nielicznymi przypadkami wali suchą teorią i na dobra sprawę od kiedy sledze ten temat jeszcze nikt jasno nie udowodnił o wyższości jednej marki nad druga i na odwrót. Dlatego ja biore poprawkę na tą dyskusje i sam wybieram to co uważam za lepsze bo czytając ten temat już dawno był zgłupiał i nic nie zalał bo jedni twierdzą, ze olej X to kicha, a inni, że olej Y jest nie warty swojej ceny i przereklamowany

    Ja olej silnikowy już wybrałem na ten rok i mam nadzieje, ze to będzie ostatnia zmiana marki oleju silnikowego i do konca posiadania JTD przy niej zostane. Jeszcze zastanawiam się nad olejem do skrzyni ale chyba padnie na tą sama markę co do silnika czyli Fuchs a dokałdniej TITAN SINTOPOID SAE 75W-90

    Filtrów w tym roku leci komplet Mahle/Knecht bo mam dostęp do nich w fajnych cenach. Chociaż tu też uważam, ze miedzy Mannem, knechtem, a nawet Filtronem nie ma jakieś sporej różnicy. Baaa filtr powietrza Filtrona od Knechta nawet trudno odróżnić bo są niemal identyczne tylko Mann odbiega wizualnie bo zamiast warstwy gąbki ma warstwę białej włókniny. Z olejowymi też mann odbiega bo ma najmniejszy gabarytowy filtr z całej trójki
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 19-06-2013 o 22:33

  4. #4394
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    Za to jakie opakowania ma Selenia ! Jest sporo lepszych olejów w dodatku tańszych niż ten przereklamowany, bazujący na przyzwyczajeniu Alfistów produkt. Nic nie przemawia za tym, żeby aż tak przepłacać - no chyba, że dla kogoś najważniejsze jest to, że "producent nakazał"
    Niech kazdy sobie leje do swojego auta co mu sie tam zywnie podoba.Tylko co sie pozniej rzuca w oczy,szczegolnie przy zakupie samochodu,rozpoczyna sie sledztwo pt."Inspektor Gadzet"Latanie z miernikiem,przekopywanie sie przez nr.VIN,kazdy chcialby miec auto z pelna historia serwisowa,najlepiej prowadzona,z wpisami i pieczatkami z ASO az do dnia poprzedzajacego sprzedaz.Dla mnie osobiscie,niczego nie ujmujac tej marce Millers,jest to firma krzak i napewno nigdy nie zaleje tego do zadnego swojego samochodu.W kwestii zas roznych plukanek,moto-doktorow,ceramizerow,teflonowych rewelacji,super takonow wlewanych do opon,plynow do plukania chlodnic,zdanie mam jedno...nie uzywam.Pamietam uszczelnianie chlodnic musztarda i rozne inne dziwne rzeczy.Jak cos juz pada to co tam nie dolejesz to i tak juz tylko przedluza agonie...Swego czasu niezlym powodzeniem cieszyl sie olej grafitowy stosowany w MPK do Jelczy,Ikarusow,Autosanow.W dieslach pozbawionych juz kompresji,przywracal ja...Tylko byl pewien klopot,jak bylo za zimno to najlepiej bylo najpierw rozgrzac motor.Gdzie przy Mercedesie W115,123 nie bylo z tym klopotu bo bylo gniazdko,byla grzalka i motor byl wciaz cieply.Bo ten olej jak bylo zimno to tak tezal ze kierowcy Mpk rozpalali ogniska pod miska,aby nieco zelzal,albo korba...Do tego w dzisiejszych czasach dostepnosci niemal wszystkiego,wciska sie watek-Made in China.
    Zeby daleko nie szukac.Oryginalny filtr paliwa sprzedawany w sieci serwisow AR,ma jak byk wybite Made in China.Ja tam do zoltych nic niemam ale filtr paliwa u mnie w aucie to Champion.Na pudelku-Made in Belgia,a pewnie sam filtr robiony w jakiejs fabryczce w Wietnamie
    Ostatnio edytowane przez BURATINO ; 19-06-2013 o 23:36

  5. #4395
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Buratino co Ty wipisujesz!Milers karzak?To naraziłeś się że ho ho.Milers to cud miód i coś tam jeszcze.Zaraz teoretycy Cię zganią.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #4396
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rossoneri
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo GT 3.2 V6 Busso
    Postów
    67

    Domyślnie

    Chłopaki a do mojej v6 to z obecnych olejów jaki najlepiej wybrać. Obecnie ma zalany casrtola 10W60 z końcówki 2011 roku. Teraz po zakupię muszę go wymienić. Na milersa dostałem ofertę za 6 l ok 290zł. Jeżeli chodzi o Motula to on nie posiada 10W60, na rynek wyprowadził nową serię 5w40, koszt ok 160 zł za 5l. Seryjnie do tej alfy przeznaczona jest selenia 10W60. Jaka jest różnica pomiędzy tymi parametrami i czy ma to jakieś znaczenie?

  7. #4397
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał rossoneri Zobacz post
    Chłopaki a do mojej v6 to z obecnych olejów jaki najlepiej wybrać. Obecnie ma zalany casrtola 10W60 z końcówki 2011 roku. Teraz po zakupię muszę go wymienić. Na milersa dostałem ofertę za 6 l ok 290zł. Jeżeli chodzi o Motula to on nie posiada 10W60, na rynek wyprowadził nową serię 5w40, koszt ok 160 zł za 5l. Seryjnie do tej alfy przeznaczona jest selenia 10W60. Jaka jest różnica pomiędzy tymi parametrami i czy ma to jakieś znaczenie?
    Ja w V-ce latałem na Valvoline VR1 10w60 latem, bo zimą lałem inną lepkość, olej do normalnego użytkowania świetny- normalnego czyli co jakiś czas przegonienie do końca skali obrotomierza dla zdrowotności, ale jak gaz w podłodze masz cały czas to się nie nadaje, wtedy Millers, Agip itd.

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Buratino co Ty wipisujesz!Milers karzak?To naraziłeś się że ho ho.Milers to cud miód i coś tam jeszcze.Zaraz teoretycy Cię zganią.
    Ja trochę inaczej na to patrzę, dla mnie krzak to Castrol, Mobil i takie tam
    W JTD-ku mam Millersa, no i nie będę jednak wlewał Selenii
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 21-06-2013 o 11:41

  8. #4398
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    147
    Postów
    63

    Domyślnie

    ja do 2.4 leję w sumie to, co mam pod ręką i spełnia normy- w chwili obecnej jest to shell helix 5w30- 0 problemów. Generalnie nie toleruję pół syntetyków i minerali, blendy ujdą (jak ten shell)

  9. #4399
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał gopspeedy Zobacz post
    ja do 2.4 leję w sumie to, co mam pod ręką i spełnia normy- w chwili obecnej jest to shell helix 5w30- 0 problemów. Generalnie nie toleruję pół syntetyków i minerali, blendy ujdą (jak ten shell)
    Shell ma całkiem dobry olej Helix Ultra Extra 5w30 - zawira domieszki PAO i estrów - jak juz lać Shell to właśnie ten.

  10. #4400
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 (88KW)120KM LPG OMVL DREAM XXII
    Postów
    347

    Domyślnie

    Dobra promocja na oleje. http://olejefuchs.pl/dzien-ojca-pl.html

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory