Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #5611
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Do poprzedniego TS'a lałem Millersa, do tego też leję Millersa i chociaż mam spokojną głowę

  2. #5612
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Do czerwonego pola, chociaż na co dzień to do maksymalnej mocy (czyli 4000). Generalnie jak się silnik rozgrzeje to w mieście 50 km/godz osiągam na dwójce, dopiero potem trójka, żeby nie wyć za bardzo Na trasie jazda 90 km/godz na czwórce to dla mnie normalka. Mój JTD przy tej prędkości ma trochę powyżej 2500 obrotów i pracuje chyba lepiej (na ucho) niż na piątce przy 1700-1800.

    Co do 10W-40 to mogę dodać, czemu nie. Ale pierwszeństwo mają dla mnie 5W-40 więc daj znać jakie konkretnie oleje Cię interesują, postaram się je wstawić.

    EDYTKA:

    Tak przy okazji: jeżeli do jakichś olejów macie uwagi wynikające z eksploatacji (tylko coś konkretnego, a nie "ciszej/głośniej pracował" ) i chcielibyście się podzielić - byłbym wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 14-08-2014 o 22:21

  3. #5613
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    Dlaczego fuchs race pro nie nadaje się do diesla? Ma acea b3. Poza tym kiedys proponował mu go sprzedawca w sklepie

  4. #5614
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Jeśli ktoś się dieselem ściga i wymienia olej jak na wyścigach to czemu nie... Znałem człowieka który diesela zalewał 300V 5W-40 Power i wymieniał co kilka kkm i działało chociaż nie wiem czy korzystał z tego co dopłacał do tego oleju.
    Główny problem to okres wymiany bo taki olej racing w dieselu oznacza jego kilkukrotne skrócenie w porównaniu z rekomendowanym przez producenta. Nawet jeśli olej racing ma w miarę wysoki TBN to trzeba pamiętać, że ma o wiele więcej dodatków, na których neutralizację po zużyciu potrzeba tego zapasu o wieoe więcej - TAN rośnie szybciej a TBN szybciej się kończy - łatwo ten moment przegapić i zaszkodzić silnikowi zamiast jemu pomóc bo wtedy zasyfienie silnika rośnie i zużycie też o wiele szybciej.
    Kiedyś zalałem 0W-30 motorsport do wolnossącej benzyny i bardzo mi się podobała praca silnika, po 2kkm zaczęła się głośniejsza praca więc zacząłem robić analizy i wyszło, że nawet przy tych 3kkm nie było lepiej niż na dobrym syntetyku API SN a później zużycie panewek było już tylko wyższe a olej spadł o klasę lepkości w dół do SAE 20.
    p.s. jakiś czas później dowiedziałem się, że jeden z dilerów wciskał ten olej nawet kobitkom do Yarisek itp do jazdy po bółki bo miał łatwą stówkę na czysto na bańce oleju ;-)
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 15-08-2014 o 09:32
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #5615
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bullik1
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Brzechów / Kielce
    Auto
    Była - Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 85kW/115KM 2002r.
    Postów
    488

    Domyślnie

    Ja swojego JTD-ka tez czasami kręcę do 4000 ale zazwyczaj 2500-3500 to max. Myślałem o Castrolu 5W-40. W Corsie C w benzynie jeździłem na Castrolu i byłem zadowolony z pracy silnika. Teraz dieselek, mój pierwszy więc się zapytuje?

  6. #5616
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    @siapek - wg specyfikacji ACEA oleje B3 nie nadają się do silników wysokoprężnych z CR (wg nich to olej "ciężarówkowy"). Opisywałem oleje pod kątem swojego silnika, stąd taki enigmatyczny tekst. Poprawiłem, żeby była jasność. W przyszłości dodam do karty "Wyjaśnienia" opisy specyfikacji ACEA.

    @wlyszkow - zgadzam się, ale jak już zaczęłem jechać i szukać to od samej olejowej góry. Będę musiał dopisać, że te wyścigowe oleje powinny mieć krótsze czasy wymiany i że średnio nadają się do normalnego ruchu. Ciekawe, że tylko Gulf zaznaczył, że nie jego olej nie powinien być stosowany do silników używanych w normalnym ruchu.

  7. #5617
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Tu jeszcze poprawka, że niektóre to 'sport' itp mają tylko na a nie w butelce ;-( i nie powinny być stosowane w sporcie bo nie dają rady.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #5618
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To ja dorzucę jeszcze ciekawostkę, którą znalazłem szperając za danymi LM Diesel Synthoil 5W-40 który jest tutaj bardzo polecany. W karcie podają mniej danych niż Millers, a to spory sukces więc trzeba się było ratować netem.

    Otóż Diesel Synthoil od LM występuje w dwóch wersjach. Europejskiej (nr. 1341) i amerykańskiej (2040). Olej na UE jest normalnym syntetykiem (PAO+Estry), natomiast olej na Stany to olej z bazą grupy 3 - hydrokrakowany. Potwierdzone przez Liqui Moly, chociaż nieoficjalnie (bo w US nie muszą).

    Więc jak będziecie kupować ten olej na Ale Drogo i w innych podejrzanych miejscach to sprawdźcie dokładnie. Bo może się okazać, że płacicie za syntetyk a dostajecie HC.

  9. #5619
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Skąd więc pewność że się różnią i że na EU jest PAO/ester skoro niewiele danych podają? LM Polska też twierdzi że Meguin i LM to inne oleje a wiele osób twierdzi inaczej

    Dodano po 4 minutes:

    PAO w tym 1341 jest tylko 10-20%
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 15-08-2014 o 21:37 Powód: Dodano
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #5620
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Na razie polegam na "oficjalnych" danych, albo rezultatach badań jak znajdę jakieś dla konkretnego oleju. Bo gdybym miał się opierać na twierdzeniach "wielu osób" to bym musiał sobie Paskudę obwiesić magnetyzerami z ale drogo, a do baku wlewać wodę od Kaszpirowskiego

    LM potwierdziło różnicę między 1341 i 2040, jak mi się kiedyś będzie nudzić to ich pomęczę o dokładne informacje

    PAO w tym 1341 jest tylko 10-20%
    Chyba trochę więcej bo oznaczają to w niemieckich sklepach jako vollsynthetisch, a u nich zdaje się przy takim oznaczeniu ilość HC w bazie nie może przekroczyć 20%?
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 15-08-2014 o 22:10

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory