Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #7551
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Ten Specol C3 504/507 (ciągle czekam na dostawę -zamówione 3 tyg. temu) jest bardzo wszechstronny jeśli chodzi o spełniane normy. Ma m.in Dexos 2 i BMW LL04. Na razie oglądałem tylko butelkę. Ale cena dobra- ta sama co za C3 5W30.
    Jeśli chodzi o Shella to zakupiłem w DE niewielką ilość baniek 0W40 (Shell Helix Ultra). Cena bardzo dobra a jakości sam jestem ciekaw. Parametry ma niezłe ale to w końcu 0W40 więc złe nie będą.
    Tak na marginesie to chętnie zrobiłbym jakieś praktyczne porównanie tego oleju z Meguinem, Neste i nowym Specolem (wszystkie 0W40). Może jakieś propozycje/pomysły (oprócz wysłania próbek do laboratorium)?
    Jak ktoś ma jakiś ciekawy pomysł to śmiało. Możemy zrobić coś wspólnie z korzyścią dla wszystkich.

  2. #7552
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Wymyślono już coś przyzwoitego do zastosowania w TSie co przy okazji pozwoli ograniczyć spalanie oleju?

  3. #7553
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Niestety chyba producenci mają inne problemy (wymyślanie metod na zbijanie od nas kasy) niż opracowywanie dedykowanego oleju pod ts-a. Moim zdaniem do zdrowego ts-a pasuje olej lepkości 5W40. Ze "swojego podwórka" wiem, ze sporo alf w DE oraz w Austrii/Holandi jeździ na Liqui Moly bądź Meguinie (ci bardziej wtajemniczeni) jako świadomy wybór, choć wiadomo, ze LM w DE przeskoczyło w sprzedaży Castrola wiec z drugiej strony nie jest to dziwne. Z LM/Meguina masz olej 5W40 na bazie PAO, o którym tu było co nieco napisane z jakieś 10 stron temu. Z drugiej strony masz Specola, który wydaje się być również odpowiedni.
    Mój 2.0 TS 16V brał nie więcej niż 1l/10 tyś. więc nie miałem problemów z nadmiernym zużyciem oleju zarówno na 10W40 jak i 5W50 od Valvo (którego na tą chwilę nie mogę polecić). Problem z nadmiernym zużyciem oleju to mają posiadacze TSI, a tych aut jest x razy więcej niż Tsów. Ostatnio usłyszałem, że momentem, w którym należy zrobić remont silnika w TSI jest zużycie oleju uwaga 1,4l/1000 km. Tam często 0,5 l/1000 km to jeszcze zużycie "w normie" (i nie mam tu na myśli chorych norm producentów). Olej nie zmniejszy moim zdaniem drastycznie zużycia oleju, jeśli jest już bardzo wysokie. Natomiast zdarza się, że po zmianie rodzaju oleju silnik zużywa np 0,5l zamiast 1,0 l na 10 tyś. (lub różnice są nawet większe).

  4. #7554
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Co do tego zużycia w TSach to mam takie doświadczenia że pali jak >5tys obr się dużo jeździ, to owszem. Na jednym urlopie potrafił przez coś około 1-1,5 tys po autostradach przepisowo nie spalić praktycznie nic, ma później po górskich drogach na wyspie na II i III biegu prawie tylko - przez 300km ze szklankę (w każdym razie wyraźnie). To fabryczny.
    Natomiast - od niedawna ujeżdżam TSa na dojazdy i na torach, na tych 5tys i więcej , tyler że _po remoncie_ i skubaniec prawie nic nie bierze tego oleju! (akurat 10W60 Liquy Moly, ale chyba to nie kwestia oleju tylko remontu porządnego).

  5. #7555
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Widać u mnie remont wykonany był mało porządnie. No ale już się z tym pogodziłem i silnika 3 raz rozbierał nie będę. Może tym razem będzie LM 10W40 z MoS2.

  6. #7556
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Jak długo tak będzie z tym moim niebiorącym nie wiem, pewnie kiedyś to się skończy

    Co do LM z MoS2 to ja kiedyś to przed kilku laty rozważałem z parametrami itd, nie pamiętam już dlaczego, ale wyszło mi, że już lepszy i jednocześnie tańszy byłby LM 10W40 zwykły niż ten z MoS2. Może teraz coś inaczej jest.

  7. #7557
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o właściwości ochronne to lepiej zaleć Cerateca od Liqui Moly. LM ma dodatek z MoS2, który wlany do "zwykłego" oleju daje efekt zastosowania "fabrycznego" oleju z dodatkiem MoS2. Ale podobno lepszy jest CeraTec. Tyle, ze nie umiem powiedzieć jak zastosowanie jednego czy drugiego wpłynie na zużycie oleju (nie sądzę, że wpłynie jakoś znacząco).

  8. #7558
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Ceratec to zupełnie inna technologia niż archaiczne MoS2 dobre do czołgów.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #7559
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Hrabia89
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16v 140 km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Tomek_evo napisałeś ,że valvo nie możesz polecić, napisz jeżeli możesz dlaczego? I czy odnosi się to jedynie do silników benzynowych czy też do JTD. Pare osób w tym albo pokrewnym z innego działu polecało valvo.

  10. #7560
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Liqui jest strasznie przywiązane do tego "swojego" MoS2 ale faktycznie technologia poszła do przodu i są lepsze preparaty. LM na rynku niemieckim ma preparat pod nazwą Motor Protect, który jest jeszcze bardziej zaawansowanym dodatkiem niż Ceratec:
    https://pim.liqui-moly.de/pidoc/P000...oiladb=web.nsf
    Mamy go u siebie ale jeszcze nie próbowałem jak smakuje Tani nie jest ale wg. Niemców warto.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Hrabia89 Zobacz post
    Tomek_evo napisałeś ,że valvo nie możesz polecić, napisz jeżeli możesz dlaczego? I czy odnosi się to jedynie do silników benzynowych czy też do JTD. Pare osób w tym albo pokrewnym z innego działu polecało valvo.
    Nie mogę polecić bo słyszę/czytam niepokojące opinie na ich temat w ostatnim czasie. Nie wiem czy te opinie są słuszne nie chce im robić złego PR bo ja tego oleju nie badałem w laboratorium ale jak się poszpera w necie to coś jest chyba na rzeczy. Słyszałem, że zmienili formacje ale nie mogę tego potwierdzić bo to plotki. Zawsze ta firmę szanowałem ale w oparciu o analizę napływających informacji postanowiliśmy nie wprowadzać póki co jej produktów do oferty. Być może niesłusznie. Radzę samemu poszukać informacji i samemu wyrobić sobie zdanie. Te oleje zawsze były w mojej opinii dobre lub bardzo dobre. Pytanie czy są nadal?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory