Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #7791
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    W zbliżonej cenie dla Klubowiczów jestem w stanie zaproponować Penrite Enviro+ 5w40 5l. Dodatek to oczywiście Archoil AR9100 ale dobrze poprzedzić do czyszczeniem AR2300.
    A po co do 156 Enviro+ 5w40 ? HPR 5w40 w zupełności wystarczy.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #7792
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    E46 330Ci '02.
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Norma, nie placebo. Max 15km / min potrzeba aby 9100 zadziałało.

    Najpierw miałeś efekt wysokich oporów na samym 10W50 bo porównywaleś z 5W40, w którym było AR2300 a ono też obniża tarcie i to do 0,05 dzięki jednemu z estrów chociaż o tym nie pisze producent bo preparat do innych celów zasadniczo ;-)
    Jeszcze o jednym zapomniałem napisać. Na 10w50 po wyjeździe miałem temperaturę wahającą się od 88 do 93 stopni. Po zalaniu AR9100 temperatury spadły do poziomu 84-88 stopni.

  3. #7793
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    temp. oleju ? czy płynu chłodzącego i jak odczytywaną ? kurcze, żałuję że tylko wsk ciśnienia oleju zamontowałem .

    Co do dodatków - to przy porządnych olejach typu Penrite czy LM czy cośtam innego uznanego - to niezbędne chyba nie są ? nie umniejszam niczego AR9100 żeby nie było.

  4. #7794
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Pytanie, które oleje uważasz za porządne? Nie ma co kierować się marką bo nawet dobre firmy robią głównie masówkę na pakietach dodatków od wielkiej czwórki (niektórzy na lepszych bazach od innych) a jeśli już wyróżniają się na rynku to max kilkoma produktami, w których stosują coś więcej, coś lepszego.
    Dodatku klasy AR9100 nie znajdziesz w olejach masowej produkcji.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #7795
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    E46 330Ci '02.
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    temp. oleju ? czy płynu chłodzącego i jak odczytywaną ? kurcze, żałuję że tylko wsk ciśnienia oleju zamontowałem .
    Temperatura silnika odczytywana z telefonu przez bluetooth z aplikacji Piston.

  6. #7796
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał nieskazitelny Zobacz post
    Temperatura silnika odczytywana z telefonu przez bluetooth z aplikacji Piston.
    Muszę się w ten temat zagłębić, ogólnie mnie odrzuca na początku pojęcie 'kompatybilność' co do czego pasuje itp., ale może przebrnę

    Wlyszkow - no jakiś Penrite Enviro + czy taki LM 10W60 to chyba porządne, czy choć przyzwoite ? . Ja tam i tak ten AR9100 wlewam gdzie popadnie, ale pewnie nieraz na wyrost trochę.

  7. #7797
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    trchę zmienie temat, dlaczego duża ilość sprzedawców, proponuje mi do JTD bez DPF i z wyłączonym EGRem olej ACEA C3.
    Twierdzą że jest lepszy niż stare FULL-SAPS. to prawda czy prawda prawda leży gdzieś po środku

  8. #7798
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Enviro+ to chyba de facto się wypromował w PL dzięki AR9100 w duecie ;-) ale sam jego pakiet dodatków to gotowiec pewnie od Lubrizola z racji historycznych powiązań. Fakt, dobre parametry finalne 5W40 C3.
    10W60 LM to bardzo podstawowy pakiet dodatków, typowy full saps A3/B4 BMW LL01 i nic więcej bo za modyfikatory tarcia w LM się dopłaca w puszkach. Noack dobry więc do baz i przeciwutleniaczy się nie można przyczepić ale osobiście wolałbym np. Penrite Premium bo tam jest coś więcej ponad standard full saps.
    Andrzej, może zrobimy tak, że najpierw na tor wyskoczysz na np. LM 10W60 a kiedy będzie wymiana to zalejesz Specola racinga a ja Tobie do niego wyślę buteleczkę żeby go wzmocnić i dasz znać jakie różnice na osiągach, spalaniu oleju, temp itd?
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 12-02-2016 o 11:40
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #7799
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał siapek Zobacz post
    trchę zmienie temat, dlaczego duża ilość sprzedawców, proponuje mi do JTD bez DPF i z wyłączonym EGRem olej ACEA C3.
    Twierdzą że jest lepszy niż stare FULL-SAPS. to prawda czy prawda prawda leży gdzieś po środku
    Lepiej C3 pasuje pod 9100 ;-) poziom depozytów jest wprost proporcjonalny do poziomu zddp (full saps ma więcej), do bezpośredniego wtrysku jeśli full saps to raczej SM/SN. Z C3 jest kłopot taki, że ciężko trafić cokolwiek lepsze niż GIII/HC bo dostawcy pakietów dodatków testują i certyfikują je na rynek masowy więc na tanich bazach. PAO można spotkać w 504/507 częściej.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #7800
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Enviro+ to chyba de facto się wypromował w PL dzięki AR9100 w duecie ;-) ale sam jego pakiet dodatków to gotowiec pewnie od Lubrizola z racji historycznych powiązań. Fakt, dobre parametry finalne 5W40 C3.
    10W60 LM to bardzo podstawowy pakiet dodatków, typowy full saps A3/B4 BMW LL01 i nic więcej bo za modyfikatory tarcia w LM się dopłaca w puszkach. Noack dobry więc do baz i przeciwutleniaczy się nie można przyczepić ale osobiście wolałbym np. Penrite Premium bo tam jest coś więcej ponad standard full saps.
    Andrzej, może zrobimy tak, że najpierw na tor wyskoczysz na np. LM 10W60 a kiedy będzie wymiana to zalejesz Specola racinga a ja Tobie do niego wyślę buteleczkę żeby go wzmocnić i dasz znać jakie różnice na osiągach, spalaniu oleju, temp itd?
    Ja AR9100 to mam zapas jeszcze trochę, podobnie do paliwa z tym LM10W60 co mam w pucharówce także jest 9100. Daję 9100 wszędzie, już tu pisałem jak słyszalnie chwilę po odpaleniu mi Vkę wyciszył. Tylko tak w ramach dyskusji się głośno zastanaiwam czy do drogowego użytku przy oleju przyzwoitym (ten co podałeś jako porządny to znów sporo droższy - 280zł znalazłem tak na szybko za 5 ltr Penrite Premium)

    Natomiast co do testów to właśnie nie mam wsk temp. oleju, teraz żałuję że nie zamontowałem, to chyba najbardziej wiarygodny parametr tarcie oddający. Ale montował go już chyba nie będę, tu 3-4 stówki na wskaźnik nawet prosty, tam 3 tys na cośtam itd trochę ta zabawa kosztuje, wiec muszę dyscyplinę sobie wprowadzać w wydatkach i gadżetach
    Wsk temp silnika - wody na desce to chyba aż tak nie odda różnic między olejami. Prędzej ten przez OBD podłączony. To może kiedyś zrobię, ale już na wstępie widzę - taki steronik , siaki sterownik, t okompatybilne tam nie, jakieś piny, rezystory brrrr

    Ciśnienia - to mogę obserwować. Osiągi - to jakoś by trzeba pomyśleć jak zmierzyć, ale to parametr pewnie minimalnie tylko od oleju zależny. A mi zależy na chronieniu silnika bardziej niż na osiągach (tzn nie chcę niewielkiego wzrostu osiągów kosztem znacznego ryzyka problemów ze smarowaniem) .

    Prędzej może jakiegoś Specola (5W40?) do V6tek cywilnie używanych przy następnych wymianach zastosuję (w jednej teraz Mobil 1 5W50 , w drugiej Eni 5W50). Ale to za 2/3 roku jakoś z grubsza dopiero.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory