Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #8191
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Sam kiedyś takiego GMa Dexos2 z nowej Astry z korka wyjmowałem (najpierw woda popłynęła a na końcu spuszczania oleju z miski wyłaziły gluty po kilka cm) ! Miał przejechane 2000km a silnik czysty świeżo po dotarciu i wcześniej wypłukany. W trasie silnik dostał wibracji i wymiana była jak tylko wróciłem do domu.
    Tutaj proszę jaka piękna podróbka po 5000km, temp płynięcia -1C ;-)))) TBNu prawie brak a TAN spory. Full słonecznik ;-)
    http://www.oil-club.ru/forum/uploads...1365323358.jpg
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  2. #8192
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Teraz wymienię olej na 5W40 czy 5W30 ? Do JTD tylko jaki Castrol? Czy może coś innego , tylko takie w miarę miłe dla portfela[emoji14]. A jeszcze zapytam zrobić płukankę ? Bo teraz mam 10W40
    ALFA ROMEO 145 1.9JTD 105KM & ALFA ROMEO 156 110KM up to 150KM


  3. #8193
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemekkk97 Zobacz post
    Teraz wymienię olej na 5W40 czy 5W30 ? Do JTD tylko jaki Castrol? Czy może coś innego , tylko takie w miarę miłe dla portfela[emoji14]. A jeszcze zapytam zrobić płukankę ? Bo teraz mam 10W40
    Co Ty tutaj napisałeś ????
    Czytałeś coś kolwiek ze stron wcześniej ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #8194
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Ciężko przeczytać 820 stron jak dzisiaj chce złożyć zamówienie w AS24 . Nie wiem moim zdaniem lepiej napisać to tutaj niż tworzyć nowy temat itd. Mam słaby internet w tel a jestem na wsi u rodziny i ciężko złapać 3g
    ALFA ROMEO 145 1.9JTD 105KM & ALFA ROMEO 156 110KM up to 150KM


  5. #8195
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    inny
    Postów
    76

    Domyślnie

    Znalazlem raz u ruskich jak robili VOA tego GM w 2012, nie wiadomo z ktorej fabryki ale na rosje ze wzgledow temp moze byc lepszy niz u nas.
    40C: 65,60
    100C: 11,60
    pompowalnosc -30C: 5791
    temp zaplonu: 230C
    TBN : 7
    CA: 1950
    ZN: 890
    P: 830

  6. #8196
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Zgada się, Rosjanie chwalą się że mają lepsze wersje olejów np. Shella, oczywiście te oryginalne ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #8197
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wymiana oleju w ASO to nie powód do dumy. Nie dość, że leją takie oleje, które są im ekonomicznie uzasadnione, to wystarczy spojrzeć jak do tego podchodzą. Wymiana oleju na zimnym silniku, często przy użyciu odsysarki to jakaś paranoja, ale nie raz już to widziałem. I to nie tylko w ASO. A potem kupujemy takie perełki.
    Sam taką kupiłem, ale byłem tego świadomy. Na szczęście auto tylko 145 tys przebiegu, ale rzadkie wymiany oleju i tak zdążyły swoje zrobić.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8198
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Wszystkich krajowych olejów jednak bym w tym samym szeregu nie stawiał bo za Noack 12% to już wstyd!
    http://www.oil-club.ru/forum/uploads...1394533666.jpg
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #8199
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Opel Astra 1.7 CDTI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    Czyli jesteś jednym z tych, którzy leją ścieka, wymieniają go niezbyt często i poprawiają sobie nastrój, że im nic nie jebło a mało wydali ...
    Są tacy, którzy po 450 kkm chwalą sobie ściek i nadal im nic nie jebło .

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Mogę się mylić ale według mnie to przy tej cenie olej GM-a w produkcji musi być sporo tańszy od Specola C3 też spełniającego dexos2. Moim zdaniem ten olej jest zrobiony aby na styk spełniał konieczną normę
    Tu jest chyba rozwiązanie sporu. Widocznie spełnienie tej normy, choćby na styk - wystarcza do właściwego smarowania silnika.

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Masz pewność, że olej wymieniany był co 30 tys. czy wiesz to z książki serwisowej ? Płukanka i Archoil to z pewnością nie efekt placebo. Popatrz na analizy i popatrz co leci z silnika jak użyjesz płukankę. To wyraz dbałości o silnik. Ale każdy ma swoje zdanie.
    Pewności nie mam. Wiem to z książki, która jest oryginalna. Jeśli tego nie robili a wymiana to tylko wpis w książce - to tylko lepiej świadczy o oleju, który wytrzymywał powiedzmy 60 kkm. Stan silnika opisałem.

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Sam kiedyś takiego GMa Dexos2 z nowej Astry z korka wyjmowałem (najpierw woda popłynęła a na końcu spuszczania oleju z miski wyłaziły gluty po kilka cm) ! Miał przejechane 2000km a silnik czysty świeżo po dotarciu i wcześniej wypłukany. W trasie silnik dostał wibracji i wymiana była jak tylko wróciłem do domu.
    Co świadczy tylko o tym, że nie był to olej GM. Przed podróbkami jak sam wiesz - coraz trudniej się ustrzec.

    Nie pojawiłem się tutaj, żeby ze wszystkimi toczyć wojnę. Każdy ma swój rozum i leje do silnika co chce. Odnoszę tylko wrażenie, że wielu z forumowiczów wierzy, że indywidualnie dobrany olej (przebieg, sposób użytkowania, rodzaj silnika) zdziała cuda i silnik nagle odmłodnieje. Zapewniam was, że 95% waszych aut pójdzie na złom nie doczekawszy powazniejszych oznak zużycia silnika. Bez względu na to jaki olej będziecie lali - byle tylko spełniał wymagania podane w instrukcji obsługi.
    Nie tyczy się to oczywiście sportowego wykorzystania silników ale takich użytkowników tu chyba nie ma za wielu.

  10. #8200
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Wielu z nas ma jakiś akceptowalny budżet i szuka najlepszego sposobu jego spożytkowania. Jeśli w tej samej cenie mam olej, który ledwie spełnia normy ale jest szumnie reklamowany i drugi, który je znacznie przewyższa to wolę ten drugi. Niestety na naszym rynku są także produkty, które nie spełniają norm podanych na butelce i nie są to oleje podrabiane. Rzadko jednak tańsze oleje są poddawane choćby standardowym analizom bo są one droższe od bańki takiego oleju.
    Ja tamtego GMa kupiłem w stacjonarnej hurtowni znanej w Warszawie, która jest autoryzowanym sprzedawcą wielu marek oleju.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory