Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #8201
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Panowie pytanko mam. Do tej pory do starego 1.9 JTD 8V lałem Megiun Super 5W40 ale aktualnie 1.9 zmieniłem na 2.4 JTD 20V z dpf. Full saps chyba średnio się do niego nadaje. Co zamiast Meguin w podobnej cenie? No chyba, że mogę pozostać przy Meguin Super 5w40 + AR9100

  2. #8202
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Opel Astra 1.7 CDTI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Ja tamtego GMa kupiłem w stacjonarnej hurtowni znanej w Warszawie, która jest autoryzowanym sprzedawcą wielu marek oleju.
    Skala i rozmach rosyjskiej "fabryki" olejów jak już zresztą napisałem - każe się spodziewać podróbek wszędzie. Podrabia się również na mniejszą skalę i u nas. O ile Rosjanie mając w planach długo niezauważoną egzystencję musieli lać do opakowań jakiś całkiem znośny olej o tyle nasi garażowi podrabiacze, nie mając tyle do stracenia lali/leją co popadnie.
    To właśnie dzięki informacji o ujawnieniu rosyjskiej "fabryki" (co innego wiedzieć a co innego zobaczyć) postanowiłem od następnej zmiany używać czegoś mniej znanego/bardziej regionalnego z uwagi na ryzyko podróbek. Podczas poszukiwania alternatywy dla oleju GM (którego uważne oko zauważy również na rosyjskich zdjęciach) dowiedziałem się o firmie Specol, która mimo kilku lat istnienia na rynku jest prawie w ogóle nie znana.

  3. #8203
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemekkk97 Zobacz post
    Ciężko przeczytać 820 stron jak dzisiaj chce złożyć zamówienie w AS24 . Nie wiem moim zdaniem lepiej napisać to tutaj niż tworzyć nowy temat itd. Mam słaby internet w tel a jestem na wsi u rodziny i ciężko złapać 3g
    Nie kupuj Castrola. Jak chcesz coś przyjaznego dla kieszeni to kup lepiej Specola Golda 5w40 lub nawet Specola Spec Premium C 5w40. Najlepiej w zestawie z Archoil. Wejdź do mnie na lejolej.pl albo napisz do Pabla będziesz miał dobry olej z forumowego źródła w dobrej cenie.

    - - - Updated - - -

    Keslo a nie pomyślałeś w drugą strone? Że właściciel po między przeglądami w ASO robił wymiany oleju na własną rękę w "warsztacie szybkiej obsługi" ? Spotkałem się już z tym. nie wszyscy Niemcy są tacy głupi aby wierzyć producentom.
    Piszesz, że kolega trafił na podróbkę i piszesz, ze należy się spodziewać podróbek wszędzie (z czym się nie zgadzam). To właśnie argument za NIE stosowaniem oleju GM-a. Oprócz tego, że te normy to on może spełniać teoretycznie a jak zlecą produkcję Rumuńskiej fabryce to ja za tamtejszą kontrolę jakości nie ręczę.
    To, że auto przejechało 200 tys. na danym oleju to jeszcze o niczym nie świadczy. Pewnie z 80% diesli w Polsce ma przebieg powyżej 200 tys. a pewnie z połowa ma ponad 300 tys. 200 tysięcy to żaden przebieg. To tak jakby napisać " Pali całe życie, je niezdrowo, sportu nie uprawia i 40 lat dożył !!! " Czy to jest argument za tym, że palenie i niezdrowy tryb życia nie szkodzi? Nie. Zobaczymy czy 60 albo 80 dożyje. Tak samo zobaczymy czy auto zrobi 500 tys. i w jakim stanie po tym przebiegu będzie silnik. Odpowiedni olej ma znaczenie. Znam przypadek (nie zx pierwszej ręki ale chyba wiarygodny), ze gość Laguną II z niby super awaryjnym silnikiem 1.9 cdi przejechał 650 tys. bez awarii (auto nadal jeżdzi). Ale lał tylko dobry olej (podobno Liqui Moly) i wymieniał co 10 tys. A inne przy oleju z ASO i wymianie co 20 tys.(i więcej) padają jak muchy z obróconą panewką.
    Nie traktuj proszę przypadkiem moich postów jako jakiś atak albo czepialstwo. Po prostu wymiana poglądów.

  4. #8204
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta QV, Volvo S80 V8
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Penrite z AR9100 będzie ok ale jeśli cenisz Amsoil to pomyśl nad 0W40 AZF
    ok, wygląda nieźle
    Wspominalem ze jezdze teraz z ar2300, a w szafce czeka ar 2820 i ar9300 - czy do tego amsoila jest sens go dodawać 9300 ?

    pozdrawiam

  5. #8205
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Rumunia, fajny przykład, tydzień temu wymieniłem, czujnik położenia walu. Kupiłem bosch made in romania no i to nie do końca to samo co oryginał made in Germany. Nie trzymał wymiarów, udało się zamontować ale to nie to samo 13 lat na pewno nie wytrzyma

    A co do oleju, to ja jeżdżę na specol +ar9100 i nie mogę złego słowa powiedzieć.

    Ma ktoś może wynik badania oleju dla tego specola? Coś takiego ja te z Oil Club.ru??

    Wysłane z mojego Rome przy użyciu Tapatalka

  6. #8206
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jbart Zobacz post
    ok, wygląda nieźle
    Wspominalem ze jezdze teraz z ar2300, a w szafce czeka ar 2820 i ar9300 - czy do tego amsoila jest sens go dodawać 9300 ?

    pozdrawiam
    Jak masz to użyj, nie zaszkodzi a nawet taki AZF nie obniży tarcia jak AR9300.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #8207
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta QV, Volvo S80 V8
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Jak masz to użyj, nie zaszkodzi a nawet taki AZF nie obniży tarcia jak AR9300.
    ok. dzięki.

  8. #8208
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Przemekkk97
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 110KM@150KM
    Postów
    506

    Domyślnie

    Czyli mam zakupić najlepiej to ? http://lejolej.pl/pl/p/SPECOL-Gold-S...oil-AR9100/180 . Zapytam jeszcze na szybko ten Archoil działa ? nic od tego nie "umrze" Dużo "daje" ten dodatek ? Wart ceny ? Jeżeli polecasz to raczej tak ale zapytać warto

  9. #8209
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Piekaczov
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    AR 147 JTD
    Postów
    1

    Domyślnie

    Do mojej 156 2.0 TS zamówiłem (ze sprawdzonego źródła) olej Selenia 20K 10W40. Dobry wybór ?

  10. #8210
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemekkk97 Zobacz post
    Czyli mam zakupić najlepiej to ? http://lejolej.pl/pl/p/SPECOL-Gold-S...oil-AR9100/180 . Zapytam jeszcze na szybko ten Archoil działa ? nic od tego nie "umrze" Dużo "daje" ten dodatek ? Wart ceny ? Jeżeli polecasz to raczej tak ale zapytać warto
    Umrzeć nie umrze. Jakby było jakieś ryzyko że środek zaszkodzi, to by go nie wypuszczali na rynek bo wiadomo - w USA by nie przetrwali pozwów. Czy wart ceny - sam sobie odpowiedz, podobnie jak na pytanie czy działa. Takich specyfików jest mnóstwo, w różnych cenach i z różnymi opiniami. Generalnie rozrzut opinii (od praktyków w PL i za granicą) jest od "nie działa, przeznacz dodatkową stówkę na lepszy olej" do "super-truper-hiper mega wypasiony dodatek, zalej go i pojedziesz na rzepakowym zamiast silnikowego". Więc wiesz, co kto lubi

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory