Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #9991
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Jakas sciema fizycznie nie jest mozliwe aby woda byla na dnie razem z olejem i tak wlasnie rodza sie mity

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  2. #9992
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Jak wypompujesz cały olej to jednak jest możliwe.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #9993
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Nigdy w żadnej analizie nie wyszła mi woda w Specolu. Właściwie w żadnym z badanych olejów poza morskimi czy zaburtowymi używanymi przez długi okres nie widziałem wody w oleju. W nowych bańkach Specola 1,4,5,20L też nigdy nie miałem niczego niewłaściwego na dnie a sporo ich różnych używałem i przebadałem, zresztą nie tylko ja bo znam wyniki badań także innych firm, które zlecały analizy olejów Specola.

    Może to kwestia metalowej beczki, różnicy temperatur i coś się skropliło?
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  4. #9994
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Szczerze to też mi się jakoś wierzyć w to nie chce. Nigdy nie miałem problemów ze Specolem w kwestii konsystencji, zapachu, wyglądu itp. Nigdy nikt się nie poskarżył. O tych opiniach byłych pracowników to było już wielokrotnie pisane i to nie jest wiarygodne źródło. Nie twierdzę, że tak nie było (z tą woda na dnie) tylko jakoś nie chce mi się wierzyć.

  5. #9995
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Omen zachwalał olej z specola, kiedys obiła mi się ta nazwa o uszy, z ciekawości zadzwoniłem do firmy w której kiedyś pracowałem, rozmawiałem z kierownikiem serwisu i od niego mam takie wiadomości, brali przez jakiś czas od nich olej, niestety nie spytałem czy to był olej silnikowy czy hydrauliczny, ale taka była odpowiedź, na dnie każdej beczki była woda, po kilka litrów, dostawy nie na czas, beczki czasem przychodziły świeżo pomalowane, mokra farba....
    Chcecie wierzcie, nie to nie, to wasze silniki, lejcie co chcecie, ja bym tego nie wlał do silnika po takiej rekomendacji.

    Wiem że w tym wątku udziela sie osoba która jest związana z marką specol, nie mam zamiaru psuć jej rynku, piszę prawdę którą usłyszałem od kumpla gdy usłyszał nazwę specol, jak napisze do mnie PW, mogę udostępnić dane firmy z której dostałem taką laurkę odnośnie specol, oni już nie kupują tam oleju, współpraca była krótka.

    pozdrawiam
    george.
    Ostatnio edytowane przez george11 ; 10-07-2017 o 23:22

  6. #9996
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    geoge napisz do mnie na priv chętnie się zapoznam ze sprawą. Natomiast co do przebadanych olejów tej firmy to wszystkie badania z tego co wiem wypadły bardzo dobrze i nigdy nie było jakiejkolwiek skargi na olej -wręcz przeciwnie. Dostarczałem też koledze na warsztat bańkę 60 l ( Premium c3 5W30) i teraz będzie zamawiał drugą więc raczej nic niepokojącego nie było bo by mi powiedział. Może dostarczali im jakiś tani olej hydrauliczny - nie wiem. Ale sprawę trzeba zbadać na ile się da. Jestem związany z firmą Specol w ten sposób, że sprzedaje ich produkty, podobnie jak produkty 11 innych marek.

  7. #9997
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    geoge napisz do mnie na priv chętnie się zapoznam ze sprawą. Natomiast co do przebadanych olejów tej firmy to wszystkie badania z tego co wiem wypadły bardzo dobrze i nigdy nie było jakiejkolwiek skargi na olej -wręcz przeciwnie. Dostarczałem też koledze na warsztat bańkę 60 l ( Premium c3 5W30) i teraz będzie zamawiał drugą więc raczej nic niepokojącego nie było bo by mi powiedział. Może dostarczali im jakiś tani olej hydrauliczny - nie wiem. Ale sprawę trzeba zbadać na ile się da. Jestem związany z firmą Specol w ten sposób, że sprzedaje ich produkty, podobnie jak produkty 11 innych marek.
    Również miałem 2 beczki 60l GOLDa i nic w nich niepokojącego nie widziałem, a sporo Sprinterów na nim śmiga.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #9998
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Zacytuję odpowiedź Prezesa Specola na przekazanie tej wiadomości :

    "żadnej reklamacji nie było jeżeli chodzi o jakość oleju czy zawartość wody"
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #9999
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Metalowe beczki? Może dochodzi złe przechowywanie (słońce, zmiany temperatur) i to może tłumaczyć wodę. Lub też coś poszło nie tak przy zalewaniu jakiejś partii beczek...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Zacytuję odpowiedź Prezesa Specola na przekazanie tej wiadomości :

    "żadnej reklamacji nie było jeżeli chodzi o jakość oleju czy zawartość wody"
    Z drugiej strony przyznać się to jak strzał w stopę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10000
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Parę litrów to raczej ze skraplania się nie weźmie, chyba że te beczki stały nie wiadomo ile. Prędzej wpadka firmy/pracownika. A że się nie przyznają to nic dziwnego. Co miał powiedzieć "a tak, zdarzało się nam zalać parę litrów wody zamiast oleju"? Tudzież faktycznie reklamacji nie było, tylko firmy które się nadziały na felerny olej nie kupowały więcej i tyle.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory