Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10001
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    Omen zachwalał olej z specola, kiedys obiła mi się ta nazwa o uszy, z ciekawości zadzwoniłem do firmy w której kiedyś pracowałem, rozmawiałem z kierownikiem serwisu i od niego mam takie wiadomości, brali przez jakiś czas od nich olej, niestety nie spytałem czy to był olej silnikowy czy hydrauliczny, ale taka była odpowiedź, na dnie każdej beczki była woda, po kilka litrów, dostawy nie na czas, beczki czasem przychodziły świeżo pomalowane, mokra farba....
    Chcecie wierzcie, nie to nie, to wasze silniki, lejcie co chcecie, ja bym tego nie wlał do silnika po takiej rekomendacji.

    Wiem że w tym wątku udziela sie osoba która jest związana z marką specol, nie mam zamiaru psuć jej rynku, piszę prawdę którą usłyszałem od kumpla gdy usłyszał nazwę specol, jak napisze do mnie PW, mogę udostępnić dane firmy z której dostałem taką laurkę odnośnie specol, oni już nie kupują tam oleju, współpraca była krótka.

    pozdrawiam
    george.
    Dwa pytania czy olej był zareklamowany do specola i czy auta/maszyny, które zostały zalane olejem z felernych beczek zostały wezwane na wymianę oleju wątpliwej jakości? Czy może po prostu po stwierdzeniu lipności oleju właściciel machnął ręka i następnym razem zamówił co innego?

  2. #10002
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Czy ktoś pozostawia bez reklamacji bekę 200L lipnego oleju??? Ja bym nie odpuścił..
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  3. #10003
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Skoro wypompowali cała i olej poszedł w "świat" to mogli mieć gdzieś. Chociaż jeśli klienci zapłacili za olej i serwis wiedział o jego lipnej jakości, a ich nie powiadomił to moim zdaniem kiepskie zachowanie.

    Z innej beczki właśnie sobie sprawdziłem cenę Specola w jeden z dużych hurtowni motoryzacyjnych i jestem w lekkim szoku 0W40 za 68zł bańka, specol premium C3 5W30 53zł. Jak im sie opłaca to robić?

  4. #10004
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z drugiej strony ta cena odstrasza. Jak szary użytkownik ma uwierzyć w wysoką jakość, skoro cena jest niższa od większości sików nawet nie nazywanych syntetycznymi.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #10005
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

    No wlasnie, tez bylem bardzo zdziwiony placac za 5l golda i Archoila 9100 cale 125 lub 129 zl..
    puki co mam to w silniku ale juz do mnie jedzie millers, chociaz zrobilem smieszne 4500kilometrow.
    No i czy to był tani czy drogi, hydrauliczny czy silnikowy olej to obojętne.. sytuacja nie powinna mieć miejsca.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #10006
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Gdyby był lipny to klienci by wrócili. Jak kogoś stać żeby olać bekę oleju to wątpię, że klienta stać aby olać zatarty silnik...
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #10007
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Pojemniki były 200L, czy je reklamowali nie wiem, podejrzewam że był to olej hydrauliczny, bo firma zajmuje sie maszynami budowlanymi, kiedy to było nie pytałem, nie interesowała mnie ta historia, bo nie brałem pod uwage używanie tego oleju w swoim taborze i u moich klientów. Tak jak pisałem moge udostepnić nazwę firmy która to tak opisała, ale nie mam zamiaru brać udziału w ewentualnych "rozgrywkach" nie mam na to czasu i nerwów.

    pzd.
    george.

  8. #10008
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Mnie tam zastanawia jakim cudem ten Specol jest taki tani. Przecież to olej niby syntetyczny, solidnym wg [MENTION=34864]wlyszkow[/MENTION] pakietem dodatków za cenę niższą niż lepszy Lotos. Nawet jeżeli pakiet dodatków jest w hurcie sporo tańszy i leją gorsze niż Archoil, a baza tańsza niż HC Lotosa w jego własnej rafinerii to i tak wychodzą jakieś śmieszne ceny za 5 litrów. A gdzie tu zysk Specola i dystrybutorów? To ile te oleje na wyjściu z fabryki kosztują? Piątaka od litra?

    Jestem wybitnie nieufny i nie wyznaje zasady że dobre bo Polskie, więc mi ten Specol zjeżdża Januszem

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 11-07-2017 o 20:13

  9. #10009
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Sieć dystrybucji Specola jest praktycznie płaska, stąd różnica. Dilerzy kupują w fabryce a nie od regionalnego repa, który bierze od wojewódzkiego itp itd Każdy z nich pracuje na chleb więc musi mieć marżę.. Koszty produkcji małej blendowni też są nieporównywalnie niskie w porównaniu z dużymi którzy jeszcze słono płacą za reklamę.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #10010
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa Romeo 166 super 3.0 24V, Infiniti Fx45
    Postów
    10

    Domyślnie

    To teraz ja. nadszedl czas wymiany oleju. Teraz jest valvoline 5w50 VR1 w 3.0 busso. Ubytek to okolo 1 - 1.2 litra od ostatniej wymiany. Czym teraz zalac silnik? trasa i miasto 50/50

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory