Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10011
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Moze Neste 5w50 ? Jakos stracilem zaufanie do valvoline.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  2. #10012
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Skoro wypompowali cała i olej poszedł w "świat" to mogli mieć gdzieś. Chociaż jeśli klienci zapłacili za olej i serwis wiedział o jego lipnej jakości, a ich nie powiadomił to moim zdaniem kiepskie zachowanie.

    Z innej beczki właśnie sobie sprawdziłem cenę Specola w jeden z dużych hurtowni motoryzacyjnych i jestem w lekkim szoku 0W40 za 68zł bańka, specol premium C3 5W30 53zł. Jak im sie opłaca to robić?
    Cena C3 na minimalnej marży a ta cena za 0W40 to tylko chwilowa(mogą mieć ze starych zapasów) bo za tyle to Specol od nich powinien odkupywać. Gold 0W40 kosztuje w detalu wg. nowego cennika 121,23 zł. Za 68 zł brutto kupuje każdą ilość Podejrzewam, że te ceny mają ze starych zapasów bo 2 razy się zmieniał cennik w tym roku i niektóre oleje (np. 0W40 czy 0W30) poszły mocno do góry. Ja po zmianie cennika jak nie zmieniłem ceny na sklepie to do kilku baniek musiałem dopłacić.
    Specol produkuje na minimalnej marży i ma z pewnością niskie koszty własne. Dlatego ceny są niskie. Rozmawiałem z Prezesem na temat podwyżek i powiedział, że jak przeanalizował to gdyby nie podusił cen to do niektórych olejów by dopłacał do produkcji. Olej GM dexos 2 jest jeszcze tańszy w przeliczeniu na 1 litr a po drodze kilka podmiotów na nim zarabia i producent (GM) też musi raczej swoje dostać więc koszt produkcji jest z pewnością jeszcze niższy.

    - - - Updated - - -

    Dokładnie o to chodzi. Napisze na przykładzie oleju firmy X, który jest różnie sprzedawany pod marką Y. Za 5l oleju X płaci się w PL średnio 200 zł a za ten sam pod marką Y 150 zł. Za granicą można kupić najtaniej w detalu olej Y za ok. 110 zł a w hurcie można nawet za ok. 90 zł. Te 90 zł to cena u dystrybutora, który jeszcze musi na tym swoje zarobić wiec pewnie od producenta kupuje go po max 80,00 zł a pewnie jeszcze taniej. Producent musi zarobić odpowiednio i na pewno ma dużo wyższą marżę od Specola, który raz, że ma z pewnością niższe koszty pracownicze i koszty ogólnego zarządu a także wydatki marketingowe ma ograniczone do minimum. Skalkulowany koszt produkcji z uwzględnieniem wszystkich innych kosztów za olej Y to pewnie nie więcej niż 60,00 zł za 5l czyli jakieś 12,50 zł/l. Odpowiednik Specola kosztuje u mnie po zniżce forumowej prawie 20,00 zł za litr. W tym jest tylko moja marża i marża producenta, od którego kupuję bezpośrednio. Ale olej sprzedawany pod marką X kosztuje ok. 200 zł więc ok 2 x więcej. Jak widać drogi olej może być drogi w zakupie ale niekoniecznie w produkcji. W Specolu płacimy głównie za olej. Oczywiście za takie oleje jak Penrite czy Millersa warto zapłacić więcej bo za wysoką ceną idzie odpowiednio wysoka jakość ale w przypadku wielu marek jakość jest co najwyżej przeciętna a cena wysoka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lukaszx680 Zobacz post
    To teraz ja. nadszedl czas wymiany oleju. Teraz jest valvoline 5w50 VR1 w 3.0 busso. Ubytek to okolo 1 - 1.2 litra od ostatniej wymiany. Czym teraz zalac silnik? trasa i miasto 50/50
    Jak masz wysoki budżet to lej Penrite 10tenths premium 5W50 - w pełni PAO-estrowy olej z bogatym pakietem dodatków ochronnych. jak masz ograniczony budżet to Neste 1 5W50 będzie dobrym olejem za przystępną ceną.

  3. #10013
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    A tak z ciekawości, miał ktoś może styczność z takim wynalazkiem [emoji14] ?

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  4. #10014
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wróćmy do "żadnego Specola i Archoila"

    Ograniczam powoli listę "chętnych" do mojego silnika. W tej chwili na liście są:

    - Amsoil DEO 5W-40
    - PetroCanada Duron Synthetic 5W-40 (tego jeszcze rozpoznaje )
    - Penrite HPR Diesel 5 5W-40
    - Liqui Molly Diesel Synthoil 5W-40

    Ciekawią mnie:
    - Mitasu Ultra Diesel 5W-40
    - Shell Helix Diesel 5W-40

    Opinie, komentarze?

  5. #10015
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Bez patrzenia na cenę dla mnie faworytem są Amsoil oraz Mitasu + ewentualnie Liqui Moly.

  6. #10016
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    - Liqui Molly Diesel Synthoil 5W-40

    - Shell Helix Diesel 5W-40
    zmieniłem Shella na Meguina (czyli LM) + archoil. Różnica w pracy silnika była odczuwalna na + dla drugiego zestawu.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #10017
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Ja zmieniłem Motula 5W-40 X-Cess na Megiuna + AR9200. Wszystko poprzedzone płukanką AR. Również po 4 tys. km uważam, że silnik pracuje subiektywnie płynniej i ciszej, dodatkowo na poprzednim zestawie utrzymując 3 tys. rpm badając szczelność głowicy za samochodem była chmura spalin. Na obecnym nie zauważyłem żadnego dymu. Nie wiem, czy to kwestia oleju, ale żadnych innych ingerencji w silnik, ani układ paliwowy nie przeprowadzałem.

  8. #10018
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie przewiduję dolewania dodatków do oleju więc Coś+AR nie wchodzi w rachubę. Tym razem wlewam czysty olej.

    Tak w ogóle to przed wymianą będę wysyłał olej do badania i chcę wysłać też parę próbek czystego oleju z ciekawości. Do badania pójdą:

    - przepracowany Motul 300V 5W-40 + uber siuwaks testowy made by [MENTION=34864]wlyszkow[/MENTION]
    - coś co wybiorę do silnika
    - Lotos Quazar 5W-40 (żeby sprawdzić czy cena robi różnicę )
    - ???

    To ostatnie miejsce jeszcze nie zdecydowane, jak ktoś chce mieć badania czystego oleju pasującego do JTD 8/10v (API CF/CI+) to może tutaj pisać. Wybiorę najciekawszą propozycję

  9. #10019
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #10020
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Cena C3 na minimalnej marży a ta cena za 0W40 to tylko chwilowa(mogą mieć ze starych zapasów) bo za tyle to Specol od nich powinien odkupywać. Gold 0W40 kosztuje w detalu wg. nowego cennika 121,23 zł. Za 68 zł brutto kupuje każdą ilość Podejrzewam, że te ceny mają ze starych zapasów bo 2 razy się zmieniał cennik w tym roku i niektóre oleje (np. 0W40 czy 0W30) poszły mocno do góry. Ja po zmianie cennika jak nie zmieniłem ceny na sklepie to do kilku baniek musiałem dopłacić.
    Specol produkuje na minimalnej marży i ma z pewnością niskie koszty własne. Dlatego ceny są niskie. Rozmawiałem z Prezesem na temat podwyżek i powiedział, że jak przeanalizował to gdyby nie podusił cen to do niektórych olejów by dopłacał do produkcji. Olej GM dexos 2 jest jeszcze tańszy w przeliczeniu na 1 litr a po drodze kilka podmiotów na nim zarabia i producent (GM) też musi raczej swoje dostać więc koszt produkcji jest z pewnością jeszcze niższy.
    W przyczyny takich cen nie wnikałem po prostu z ciekawości przejrzałem ofertę, które oczywiście nie jest oferta detaliczną tylko oferta dla warsztatów. Może faktycznie jakiś starszy zapas? Ale czy gorszy? O ile Brera u mnie do zimy dotrwa na bank będę testował 0W40 w 2.4 z tym że jakoś bardziej skłaniam się ku Meguin lub Neste

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Wróćmy do "żadnego Specola i Archoila"

    Ograniczam powoli listę "chętnych" do mojego silnika. W tej chwili na liście są:

    - Amsoil DEO 5W-40
    - PetroCanada Duron Synthetic 5W-40 (tego jeszcze rozpoznaje )
    - Penrite HPR Diesel 5 5W-40
    - Liqui Molly Diesel Synthoil 5W-40

    Ciekawią mnie:
    - Mitasu Ultra Diesel 5W-40
    - Shell Helix Diesel 5W-40

    Opinie, komentarze?
    HPR Diesel bym odpuścił to minerał + HC, szczerze od tego już bym wolał Helixa Ultra Diesel. Kilka razy stosowałem jak nie było Meguina pod ręką. Brak jakichkolwiek negatywnych skutków.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory