Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10081
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Dobre HC jest dobre, nie ma się co bać.
    Z tym ze castrol 10w40 do takiego nie należy.

    P.S Ponad 1000 stron dyskusji i edukowania ludzi o olejach, a i tak kupują to co odradzane...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 05-08-2017 o 18:10

  2. #10082
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post

    P.S Ponad 1000 stron dyskusji i edukowania ludzi o olejach, a i tak kupują to co odradzane...
    Fenomenalne wręcz, a potem dziwimy się, że mamy w PL tak jak mamy ...
    Tyczy się to niestety każdej dziedziny, nie tylko doboru olejów.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #10083
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Reklama siłą handlu. Jak widać wydawane grube miliony nie idą na marne.

  4. #10084
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Mnie tam dziwi że ludzie w ogóle się pytają i Wy że się tak tymi Castrolami bulwersujecie. Jak się ma 15 letniego trupka kupionego w 99% przypadkow na dwa, góra trzy lata za grosze to lać cokolwiek co spełnia normy producenta i ma sensowne cenę tudzież jest łatwo dostępne. Przecież te silniki przez naście lat pracowały na Selenii i na oleju jaki ASO albo lokalny mechanik mieli w beczce. Przejeździły te 10 czy 15 lat to zalanie Castrola nie zaszkodzi, a Amsoila nie pomoże. Na marketowym oleju przejeżdżą kolejne 15 jak będzie regularnie wymieniany z sensownym interwałem. Chyba że ktoś jest olejowym fetyszystą, ale to inny przypadek.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  5. #10085
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Reklama siłą handlu. Jak widać wydawane grube miliony nie idą na marne.
    Dokładnie tak, całe tabuny ludzi wymyślają jak tutaj nie widzieć innego wyboru, niż jeden jedyny słuszny.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Mnie tam dziwi że ludzie w ogóle się pytają i Wy że się tak tymi Castrolami bulwersujecie. Jak się ma 15 letniego trupka kupionego w 99% przypadkow na dwa, góra trzy lata za grosze to lać cokolwiek co spełnia normy producenta i ma sensowne cenę tudzież jest łatwo dostępne. Przecież te silniki przez naście lat pracowały na Selenii i na oleju jaki ASO albo lokalny mechanik mieli w beczce. Przejeździły te 10 czy 15 lat to zalanie Castrola nie zaszkodzi, a Amsoila nie pomoże. Na marketowym oleju przejeżdżą kolejne 15 jak będzie regularnie wymieniany z sensownym interwałem. Chyba że ktoś jest olejowym fetyszystą, ale to inny przypadek.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
    O ile mowa o starych poczciwych 156/147, to masz 100% racji, niestety jeśli trafi się np. MultiAir, to jedno takie zalanie na pałę i może być kłopot, właśnie w takim starym, zalewanym czymkolwiek silniku.
    W TBi sprawy mają się niestety podobnie, ale to już temat na oddzielną historię
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #10086
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Mnie tam dziwi że ludzie w ogóle się pytają i Wy że się tak tymi Castrolami bulwersujecie. Jak się ma 15 letniego trupka kupionego w 99% przypadkow na dwa, góra trzy lata za grosze to lać cokolwiek co spełnia normy producenta i ma sensowne cenę tudzież jest łatwo dostępne. Przecież te silniki przez naście lat pracowały na Selenii i na oleju jaki ASO albo lokalny mechanik mieli w beczce. Przejeździły te 10 czy 15 lat to zalanie Castrola nie zaszkodzi, a Amsoila nie pomoże. Na marketowym oleju przejeżdżą kolejne 15 jak będzie regularnie wymieniany z sensownym interwałem. Chyba że ktoś jest olejowym fetyszystą, ale to inny przypadek.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
    Każdy moze zalewac co chce tylko jaki sens jest sie pytac skoro i tak się leje byle co? W cenie podobnej albo nizszej jest scpecol 5w40 lub polke wyzej, a niewiele drożej Neste i wcale nie trzeba byc fetyszystą aby lac dobry olej. Sam leje budżetowego jak na PAO Meguina i nie jestem zwolennikiem lania magicznych olejów za 3 stówy do zwyklego dupowozu i rowniez uważam ze dobre HC nie jest złe ale pisanie o dobrym hc w kontekście castrola 10w40 to lekko mówiąc nieporozumienie.

  7. #10087
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Mało tego, nasz rodzimy LOTOS jest lepszym rozwiązaniem niż Castr... niewiadomego pochodzenia i niewiadomej jakości. Tanie oleje naszych rodzimych producentów nie są narażone na podrabianie tak jak ich odpowiedniki ŚWIATOWYCH koncernów.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #10088
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Zakładając że to oryginalny Castrol, to musi spełniać normy czyli jest dobry. Jakby nie spełniał byłby zły. A ludzie się pytają (zazwyczaj raz i już tu nie wracają) bo chcą potwierdzenia że olej jest super skoro dali za niego ponad stówkę, że silnik dostanie 50 koni więcej przynajmniej i przejeździ co najmniej kolejne 180 tyś. kilometrów.

    Poza tym ciągle Meguin albo Specol, i koniecznie z AR9100. Przypomina to parcie na Motula parę lat temu [emoji14] Się kiedyś wkurzę to wyśle Specola z AR do Blackstone i się zobaczy czy to takie cudo.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  9. #10089
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    AR9100 w dawce 35ml na litr oleju w analizach dodaje do oleju około 1300ppm potasu i 1250ppm boru. Oleje klasy C3 świeże z AR9100 wykazują TBN około 12 a full saps na ogół około 14.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #10090
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    A ja zapytałem tylko czy olej kupiony przeze mnie to olej syntetyczny bo w necie mialem sprzeczne informacje a w zamian dostałem cała rozpiskę z krucjata przeciwko castrolowi...

    PS
    Kupiłem Castrol i co? Taki był taki wziolem i w dupie to mam bo tak jak ktoś to już napisał pojeżdżę 17letnim trupem jeszcze może rok i wali mnie co tam wleje a fanatycy tacy jak wy to na serio do seminarium powinni iść albo w laboratoriach robić... W każdym razie dzięki za nieudzielenie konkretnej odpowiedzi.

    A bym zapomianl w MB W202 M111 od nowosci leje mobil1 10w40 BO TAKI DOKLADNIE ZALECIL PRODUCENT natrzaskane ponad 500.000km auto jezdzi BEZ ZADNEJ AWARII i pewnie drugie tyle nim jeszcze zrobie no ale przeceiz mobil tez zly...

    Wiadomo sa oleje lepsze i gorsze (roznice sa marginalne i mieszczace sie w granicy bledow pomiarowych) tak jak koles wyzej napisal spelnia normy musi byc dobry! I teraz bedzie wojna w wiekszosci ludzi pisza takie wywody a maja 20-letnie syfiaste silniki TwinSmark lub JTS a leja super oleje z nasa bo mysla ze przedluzenia zycia trupa!


    //Edit:
    a wystarczylo napisac TAK TO OLEJ SYNTETYCZNY...

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 06-08-2017 o 11:38

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory