Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10111
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Daje to, że nie jest kastrowany z dodatków jak nowoczesne tanie oleje ekologiczne. Z szybkich płukanek moim zdaniem najlepiej wypada Liqui Moly Proline, a z długodystansowych AR2300 i naprawdę działa.

    Cytat Napisał laciatykol Zobacz post
    Panowie/panie Castrol Edge 5W40 (oryginalny na 100%) do 156 150km jtd
    Wiem, że pewnie są lepsze albo porównywalne oleje w tej cenie.
    Ale czy na serio wszystko od Castrola to takie zło?
    Nie nie jest zło ale skoro sam sierdziłeś, ze w tej cenie są lepsze to jaki to ma sens?

  2. #10112
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Astra
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał schmidtke Zobacz post
    Prawdopodobnie tutaj na forum temat poniższych filmików był już omawiany, ale teraz na szybko nic nie znalazłem.
    Być może wkładam teraz kij w mrowisko, jednak chcę Wam zadać pytanie jak to jest z tym Archoilem 9100 i specolem, skoro nawet olej słonecznikowy jest lepszy od oleju i porównywalny (wg tego testu) z AR9100. Jasne, że wiem, że chodzi też o inne właściwości zarówno oleju jak i dodatku, jednak mnóstwo innych olejów z testów przeprowadzonych w ten sposób osiąga znacznie lepsze wyniki.
    Sam stosuje specol gold 5w40 + AR9100 i teraz się zastanawiam - stosować dalej, wymieniać co 10tys km i sprawy nie roztrząsać, czy jednak wymienić na coś innego/lepszego/droższego - choćby miał to być lotos?

    Ponieważ nie mam możliwości dodawania linków - Wasze forum tylko czytam, podam kanał YT - Piotr Tester - a którym można znaleźć próby wykonane na
    specol gold 5w40
    AR9100
    olej słonecznikowy
    Podczas wymiany oleju na świeży Specol Gold + AR9100 zlałem do słoika zużyty - również Specol Gold 5W40 + AR9100 a po obejrzeniu filmiku na poniższym kanale postanowiłem dostarczyć ten olej do tej osoby prowadzącej "testy".
    Olej jeździł w aucie napędzanym LPG, 95% jazd miasto na zimnym silniku, krótkie odcinki. Przebieg nieco ponad 9 tys km w ciągu 11 miesięcy.

    Wyniki "pomiarów" zużytego oleju z dodatkiem całkiem niezłe, wg kryteriów przyjętych na tym kanale YT.
    Piotr Tester - test z 6 sierpnia 2017.

  3. #10113
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    czy ten olej Gulf TEC Plus SAE 10W-40 do 19-to letniego ts'a 1.4 wystarczy, czy lać coś lepszego?

  4. #10114
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Nie masz racji, są i mają się znakomicie.
    Dobry produkt broni się sam swoją jakością, i nie trzeba dodawać do niego dodatków.
    W ciągu ostatnich kilku lat przetestowałem sporo olejów, i jedyna zmiana jaką wprowadziłem w firmie, to zastąpiłem LM produktami MOTULa.
    Za oleje TOP nadal uważamy i stosujemy Millers Oils i Penrite. Nie znam olejów lepszych od tych 2 marek.
    Z pewną dozą nieśmiałości chciałbym zauważyć ze Amsoil tez robi dobre oleje

  5. #10115
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    2

    Domyślnie

    [notranslate]Alfa[/notranslate] romeo GT 1.9 JTD 2006 rok, jaki olej wlać? Będę teraz wymieniał rozrząd stąd pytanie. Rozrząd Gates. Przepraszam z góry, że pytam o taką rzecz ale ciężko znaleźć coś konkretnego w 1000 stronach postów

  6. #10116
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Bo ja wiem ? Kiedyś przeczytałem ten cały wątek olejowy jak i kilka innych i ogólnie można

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
    Dołóż ciśnienie w konkretnym węźle tarcia, i wtedy nie ma to zupełnie nic wspólnego z takim testem.
    Kanał ma b. duża oglądalność, więc kręcący te filmiki osiągnął duży sukces i zarabia kapuchę nie musząc nic innego robić
    A jaki ma to związek z rzeczywistością, to już inna bajka.

    - - - Updated - - -



    Wszystkie te oleje stosowałem/stosuję, i jestem pozytywnie zadowolony.
    MOTUL 10w60 to olej doskonale nadający się do mocnego traktowania na ulicy, a do normalnej jazdy nadadzą się również oba wymienione Specole.
    Specol 10w50 doskonale sprawdzał się nawet w 156 2.0 JTS który to silnik jest uznawany za silnik podwyższonego ryzyka.
    Do normalnej cywilnej jazdy w zupełności wystarczy 10w50.
    Ja od siebie mogę polecić pośrednie rozwiązanie cenowe - http://oilserwis.pl/penrite-hpr-10-10w-50-5l.html , bardzo dobrze daje sobie radę nawet w silnikach V6 Busso.

    - - - Updated - - -



    Akurat Selenia Racing 10w60, chyba jako jedyna z gamy Selenii nie zostawia syfu w silniku, jeśli wymienia się ją na czas. Silniki na niej jeżdżące zawsze są czyste w środku, więc może faktycznie ktoś przesadził z interwałami wymian, lub po prostu ten olej miałeś tylko na kartce, a nie w silniku.
    Millers Trident 10w40 to bardzo dobry olej w rozsądnej cenie do tego silnika, który nie wymaga lepkości 10w60, jeśli nie lata po torze i temp. miewa ponad 110 'C

    - - - Updated - - -



    Miałem przypadek, nawet 2, kiedy to zmiana z Synthoila 5w40 na HPR 5w40 w silnikach 2.7 BiT i 4.2 V8 wyciszyła pracę hydrauliki i zmniejszyła apetyt na olej między wymianami.
    Możliwe, że warunki klimatyczne, na jakie są przewidziane te oleje powodują, że ich skład jest mimo wszystko lepszy niż olejów z EU.
    Tak jako ciekawostka.
    Pablo, męczyłem Cię w wątku o żuliecie czy lałeś inny olej niż c3 do t-jeta ? Ewentualnie czy ktoś inny robił takie eksperymenty ? Ogólnie rozważam nowego amsa 0w40 w serii signatures (nie full saps). Ewentualnie zaleję starocia od amsa 5w40 c3 mid saps. On i tak przewyższa normy fiatowskie ewentualnie myśle o eneosie sustina. Ten to chyba gtl+ ale gdzieś w wątku o 159 w jts słyszałem pochlebne opinie. Cena nie gra roli specjalnie bo do t-jeta wejdzie ze 3 litry wiec nawet po 70 zeta za litr to nie problem. Kojarzę ze w ASO 1 litr selenii P.E to circa 50 zł za litr ogólnie mam skrzywienie syntetyczne. Z millersa to cfs to chyba jeszcze pełny syntetyk tyle ze to full do innego rodzaju użytkowania. Do specola mam sympatie ze to Polska firma, ale chciałbym cos lepszego.
    Co robić premierze ?

  7. #10117
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał wielmozny Zobacz post
    [notranslate]Alfa[/notranslate] romeo GT 1.9 JTD 2006 rok, jaki olej wlać? Będę teraz wymieniał rozrząd stąd pytanie. Rozrząd Gates. Przepraszam z góry, że pytam o taką rzecz ale ciężko znaleźć coś konkretnego w 1000 stronach postów
    Jak nie ma DPF to 5W30 lub 5W40 Full Saps. Jakiego producenta? Otwórz ten temat na obojętnie jakiej stronie i przejrzyj choć 10 kolejnych stron, a wyłapiesz polecane tu w kółko marki olejowe. Ten temat ma 1000 stron tylko dlatego, ze nikomu się nie chce przejrzeć nawet 3 ostatnich stron i wolą zapytać no bo przecież kto będzie czytał tyle stron. Najpierw narzekali że trzeba przeczytać 100, później 500, a teraz na 1000 zaraz bedzie narzekanie na 2000 Właśnie na stronie wstecz cytowałem najczęściej polecane oleje z czerwca i lipca wystarczyło się cofnąć stronę wstecz...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 07-08-2017 o 12:02

  8. #10118
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    W sumie ten temat można było by zamknąć a na ostatniej stronie wrzucić ten poradnik i ew. go tylko aktualizować.
    http://e46forum.pl/mini-poradnik-ole...-i-pytaj-16826

  9. #10119
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Przecież ten poradnik napisał jeden z użytkowników tego forum (posiadacz AR) i już się tu przewijał jak widać nawet tego się nie chciało ludziom czytać...

  10. #10120
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Na rynku jest naprawdę cała masa dobrych produktów tylko te lepsze zwykle nie są zbytnio popularne. Z tych lepszych popularnych na pewno świetne olej to Millers, Penrite i Amsoil ale jest cała masa dobrych produktów i marek np. Meguin, Neste, Mitasu czy np. Eurol a wielu innych producentów ma bardzo udane oleje np. Shell (AV-L 0w30), Ravenol czy choćby Specol. Chwała dla twórcy poradnika ale warto dopisać kilka olejów aby ktoś nie pomyślał, ze to lista zamknięta i jak czegoś nie ma na liście to znaczy, że nie jest odpowiednio "dobre".

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory