Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10311
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Czy Ty aby na pewno wiesz o czym piszesz ???
    Hehe, to samo chciałem się zapytać.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  2. #10312
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Gdy w jakichś silnikach audi (TFSI?) olej znika w podobnych ilościach to śmichy , hihy , kpiny, pozwy itd. Ale jak w Alfie Romeo - to jest ok
    Pablo , no naprawdę to chyba nie jest norma normalna.

    Oczywiście - być może "norma" dla starego zużytego silnika, bo takimi w obecnym wieku przeważnie Vki są jednak, i chwała im że chodzą mimo to.

    Ale no nie mówmy że to jest norma i ok - 3 litry między wymianami w użytku cywilnym.
    (a co do przyczyn to już niech się znający na rzeczy wypowiedzą, co tam się może zużywać)

  3. #10313
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Czyli V6 zrące 3 litry oleju / 10 000 km to norma w BUSSO? W aucie użytkowanym na codzień. Bo nie wierze , że kolega non stop upala auto przez 10 tys km.
    Oczywiscie mowa tu o V6 BUSSO ALFA ROMEO a nie jakichs wydmuszkach innych marek, bo zaraz będzie dyskusja, ze silniki XXX w marce YYYY to palo litr na 1000 km wiec git. Pamietajcie ze to forum AR. Wg mnie 3l to tez dosc sporo. Inna kwestia że skoro kolega ( wlasciciel tej V6 któa pije olej) tutaj szuka porady to znaczy, ze cos podswiadomie mu nie pasuje w zuzyciu oleju i stad szuka alternatyw...

    Kaac u a Twoja bella ile Ci pali? Bo lubisz ostro pojezdzic. Jak wolnossac zje 3 litry to jtd z turbo powinno zjesc minimum podobnie przy ostrej jezdzie. Pytam z ciekawosci bo moja nie zre nic. Ale ja jezdze raczej spokojnie.
    Ps tylko nei zaczynaj odpowiedzi tekstem w stylu " Kolegi/ojca/wujka/szwagra opel/volvo/vw/bmw/saab/wartburg spala mu litra/1000 wiec git". tu sie rozchodzi o silniki AR
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 06-09-2017 o 12:13
    [C

  4. #10314
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Gdy w jakichś silnikach audi (TFSI?) olej znika w podobnych ilościach to śmichy , hihy , kpiny, pozwy itd. Ale jak w Alfie Romeo - to jest ok
    Pablo , no naprawdę to chyba nie jest norma normalna.
    W tych silnikach norma to 1 Litr/1000 Kilometrów. W najnowszych TSach 16v również w książce była taka norma.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Oczywiście - być może "norma" dla starego zużytego silnika, bo takimi w obecnym wieku przeważnie Vki są jednak, i chwała im że chodzą mimo to.
    W silnikach V6 jeśli dobrze pamiętam dokumentacja podawała 0,3l/1kkm, tak więc wychodzi nam 3 litry na 10 kkm, i jest to normalny pobór oleju dla luźno pasowanych silników. Piszę oczywiście o silniku nowym.
    To jaki sie komu trafił egzemplarz, to już inna bajka.


    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale no nie mówmy że to jest norma i ok - 3 litry między wymianami w użytku cywilnym.
    (a co do przyczyn to już niech się znający na rzeczy wypowiedzą, co tam się może zużywać)
    pasowanie pierścieni jest takie, a nie inne

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Czyli V6 zrące 3 litry oleju / 10 000 km to norma w BUSSO? W aucie użytkowanym na codzień. Bo nie wierze , że kolega non stop upala auto przez 10 tys km.
    Oczywiscie mowa tu o V6 BUSSO ALFA ROMEO a nie jakichs wydmuszkach innych marek, bo zaraz będzie dyskusja, ze silniki XXX w marce YYYY to palo litr na 1000 km wiec git. Pamietajcie ze to forum AR. Wg mnie 3l to tez dosc sporo. Inna kwestia że skoro kolega ( wlasciciel tej V6 któa pije olej) tutaj szuka porady to znaczy, ze cos podswiadomie mu nie pasuje w zuzyciu oleju i stad szuka alternatyw...

    Kaac u a Twoja bella ile Ci pali? Bo lubisz ostro pojezdzic. Jak wolnossac zje 3 litry to jtd z turbo powinno zjesc minimum podobnie przy ostrej jezdzie. Pytam z ciekawosci bo moja nie zre nic. Ale ja jezdze raczej spokojnie.
    Ps tylko nei zaczynaj odpowiedzi tekstem w stylu " Kolegi/ojca/wujka/szwagra opel/volvo/vw/bmw/saab/wartburg spala mu litra/1000 wiec git". tu sie rozchodzi o silniki AR
    Jeśli kręcisz do 4 kprm, to nie bierze, jeśli do 7, to już tak.
    Jednemu bierze, innemu nie, to tak jak ze spalaniem paliwa.
    Nie piszę tutaj, że to dobrze, ale fabryka twierdziła, że tak. Inna sprawa, że po rozebraniu silnika i złożeniu go poprawnie od nowa często zmienia ten stan rzeczy.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #10315
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Czyli V6 zrące 3 litry oleju / 10 000 km to norma w BUSSO? W aucie użytkowanym na codzień. Bo nie wierze , że kolega non stop upala auto przez 10 tys km.
    Oczywiscie mowa tu o V6 BUSSO ALFA ROMEO a nie jakichs wydmuszkach innych marek, bo zaraz będzie dyskusja, ze silniki XXX w marce YYYY to palo litr na 1000 km wiec git. Pamietajcie ze to forum AR. Wg mnie 3l to tez dosc sporo. Inna kwestia że skoro kolega ( wlasciciel tej V6 któa pije olej) tutaj szuka porady to znaczy, ze cos podswiadomie mu nie pasuje w zuzyciu oleju i stad szuka alternatyw...

    Kaac u a Twoja bella ile Ci pali? Bo lubisz ostro pojezdzic. Jak wolnossac zje 3 litry to jtd z turbo powinno zjesc minimum podobnie przy ostrej jezdzie. Pytam z ciekawosci bo moja nie zre nic. Ale ja jezdze raczej spokojnie.
    Ps tylko nei zaczynaj odpowiedzi tekstem w stylu " Kolegi/ojca/wujka/szwagra opel/volvo/vw/bmw/saab/wartburg spala mu litra/1000 wiec git". tu sie rozchodzi o silniki AR[emoji481]
    Zrobiona głowica, Robione turbo - aktualnie ani kropelki, wcześniej - 200ml - na 10tys km

    Poprzednia 166 2.4 10v - 1l/1000km turbo siadalo tak z nabywca oczywiście ustaliłem ja sprzedając bo kompresja była ok, sprzedałem i mam z nim kontakt do dziś twierdzi, że zmienił olej i ma spokój, a miałem zalane max life.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  6. #10316
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Kaac u a Twoja bella ile Ci pali? Bo lubisz ostro pojezdzic. Jak wolnossac zje 3 litry to jtd z turbo powinno zjesc minimum podobnie przy ostrej jezdzie. Pytam z ciekawosci bo moja nie zre nic. Ale ja jezdze raczej spokojnie.
    Jeżdżę podobnie jak KaaC pewnie, czyli silnik dostaje po dupie non stop od chwili gdy się nagrzeje aż do wjazdu na autostradę bo tam wiadomo - tempomat i wio (raz szybciej, raz jeszcze szybciej). Od wymiany do wymiany nie pali mi nic. Zero. Poprzednie 1.9 paliło mi pół bagnetu między wymianami, ale silnik był już zajechany, dymił i w ogóle cud że przejeździł aż tyle ze mną jako kierownikiem.

    I też uważam, że 3 litry na 10-12 tysięcy to lekka przesada a nie norma, kolega ma V6, a nie wankla pod maską.

  7. #10317
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    4007
    Postów
    62

    Domyślnie

    Chyba zapominacie o czymś takim jak zdrowy rozsądek. Spalanie oleju w cywilnym wozie 1 litr/1000km pomimo, że określone jako norma w instrukcji normalne nie jest. Oznacza to, że należy mieć zapas 10 litrów oleju na dolewki między wymianami oleju. W sumie przy takim zużyciu oleju jego wymiana następuje powoli wraz z dolewkami więc należałoby tylko filtr zmieniać.

  8. #10318
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    To tak nie działa. Nawet codzienne dolewki to nie byłoby to samo, co wymiana całego oleju. Ładnie to widać w akwarium. Można w akwarium 200l. codziennie dolewać 20 litrów świeżej wody, i nadal będzie żółta. Dopiero wymiana w okolicach 90 % objętości przywróci jej przeźroczysty, ,,biały'' kolor.

  9. #10319
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Dopiero wymiana w okolicach 90 % objętości przywróci jej przeźroczysty, ,,biały'' kolor.
    Akurat w akwarium tak się nie robi.

  10. #10320
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    To tak nie działa. Nawet codzienne dolewki to nie byłoby to samo, co wymiana całego oleju. Ładnie to widać w akwarium. Można w akwarium 200l. codziennie dolewać 20 litrów świeżej wody, i nadal będzie żółta. Dopiero wymiana w okolicach 90 % objętości przywróci jej przeźroczysty, ,,biały'' kolor.
    Dokładnie, bardzo dobre porównanie.
    Ostatnio edytowane przez Pablo. ; 08-09-2017 o 06:28
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory