Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10381
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Co do testów, to ja po zamontowaniu wsk temp oleju miałem mocne postanowienie sprawdzenia czy / na ile obniża temp oleju (niższe tarcie?) dodatek AR9100. Ale stwierdziłem że to na nic - nawet w czasie jednego dnia mam o kilka stopni różne temp oleju po jednym przejeździe czasowym toru, pewnie zależy od temperatury z jaką się startuje, a i w ciągu dnia to się zmienia - inaczej rankiem nawet jak olej ma robocze 90-100st , inaczej jak wszystko w komorze gorące a też ma startowe te 90-100st. Nie wspominając o innych dniach, inaczej ustawionej trasie (lepsze/gorsze chłodzenie, jazda na innych biegach itd.) .
    I koniec końców z postanowienia przysłużenia się wiedzy moto-amatorów... wlałem ten dodatek bez testów No nie mam samozaparcia, a przede wszystkim nie uwierzyłbym sam własnym wnioskom, jakie by nie były. No chyba że naopraqwdę o powiedzmy 20 stopni by spadała temperatura. Mooże w przyszłym sezonie

  2. #10382
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

    Co do Specola. Pisałem kilka stron wcześniej dlaczego. Jedni uwierzą drudzy nie. Ja te osoby znam osobiście i wiem, ze z palca tego nie wyssały. A czy to byl olej hydrauliczny czy silnikowy nie ma znaczenia, bo woda w oleju nie powinna mieć miejsca.

    Millersa zalewalem w 147 bylem zadowolony , w GT plywalo wszystko ( duze zuzycie 2L/1000km wiec pilnowalem stanu ) co dalo sie kupic 10w60 w okolicy od Agipa/Eni po Gulfa, Shella, Castrola kończąc na Kroon Oil czy MPM oils. Wiedząc, ze silnik idzie do remontu, przez 40 tys km wymieniałem tylko filtr i robilem dolewki. Wnioski?
    Nie wazna jest marka, ilosc srodkow czyszczacych czy dodatkow..
    Świeży olej, utrzymywanie odpowiedniego stanu to droga do sukcesu..


    Przed remontem na liczniku 299tkm. Teraz idzie Millers w powodow dobrej dostepnosci w NL czego nie mozna powiedziec o innych markach.
    Powod wysokiego spalania oleju? Przytarcie i lekkie przegrzanie za czasow poprzedniego wlasciciela.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez omen ; 20-09-2017 o 13:00

  3. #10383
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Co do dodatków do paliwa i ich oddziaływania lub nie to napisze tylko, że produkty Archoila stosowane są również w dużych ilościach maszynach rolniczych (kombajny, traktory i inne) oraz samochodach ciężarowych. Czy ktoś by to stosował gdyby nie było wymiernych (mierzalnych gotówką) efektów? Wnioski każdy może wyciągnąć sam.

  4. #10384
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wniosków nie ma, bo ludzie robią różne dziwne rzeczy w firmach - nie koniecznie przynoszące zyski, czasami wręcz przynoszące straty tylko dlatego "że bo tak". Ja wiem jak stosowanie dodatków wyglądało w mojej Alfie i jakie zyski/straty mierzalne (przy dystrybutorze) mi przyniosło. Generalnie raczej straty finansowe. Najlepsze dodatki (najnowsze AR6900 i ProLine od LM) są ze wskazaniem na plus - ale różnica nie jest na tyle duża żeby wyrównać cenę dodatku. Leję na zasadzie "że bo tak" bo placebo czyli ucho mówi mi że silnik lepiej pracuje.

    Dodatki do oleju to inna sprawa - tutaj widać ich działanie czyszczące choćby pod pokrywą zaworów czy po ilości oleju który wymieniam teraz, a ile wymieniałem przed stosowaniem.

  5. #10385
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Z całym szacunkiem ale jak właściciel kilkukrotnie robi zakup dodatku na kilka tysięcy litrów ON to nie robi tego raczej "że bo tak" bo te pieniądze można inaczej wydatkować, np kupić kilkanaście litrów whiskey Tym bardziej jak zakupy zaczynają się od dodatku na 1 maszynę a potem na kilka następnych i dopiero później na cały park maszynowy. Każdy indywidualnie może mieć inne odczucia ale przy bardzo powtarzalnych warunkach pracy w polu łatwiej jest wychwycić różnicę. To samo w ciężarówce w dalekich trasach gdzie limiter jest ustawiony na ok. 90 km/h i przez przeważającą cześć dystansu (czasami nawet ponad 90%) pojazd porusza się właśnie z taką prędkością wiec obciążenie zawsze jest bardzo podobne (tym bardziej jeśli pojazd jeżdzi na stałych trasach). Właściciele dużych ciągników siodłowych dość dokładnie wiedzą jakie powinno być spalanie i zwykle różnice są nieprzekraczające 5%. Spadek spalania o 5% to już wyraźnie odczuwalna anomalia.

  6. #10386
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Z całym szacunkiem ale jak właściciel kilkukrotnie robi zakup dodatku na kilka tysięcy litrów ON to nie robi tego raczej "że bo tak" bo te pieniądze można inaczej wydatkować, np kupić kilkanaście litrów whiskey Tym bardziej jak zakupy zaczynają się od dodatku na 1 maszynę a potem na kilka następnych i dopiero później na cały park maszynowy. Każdy indywidualnie może mieć inne odczucia ale przy bardzo powtarzalnych warunkach pracy w polu łatwiej jest wychwycić różnicę. To samo w ciężarówce w dalekich trasach gdzie limiter jest ustawiony na ok. 90 km/h i przez przeważającą cześć dystansu (czasami nawet ponad 90%) pojazd porusza się właśnie z taką prędkością wiec obciążenie zawsze jest bardzo podobne (tym bardziej jeśli pojazd jeżdzi na stałych trasach). Właściciele dużych ciągników siodłowych dość dokładnie wiedzą jakie powinno być spalanie i zwykle różnice są nieprzekraczające 5%. Spadek spalania o 5% to już wyraźnie odczuwalna anomalia.
    Dokładnie tak to wygląda.
    Spadek spalania o 5% w ciężarówce to do 2 litrów ON na 100 km. Przy standardowych przebiegach to naprawdę duża oszczędność.
    Przy średnim spalaniu auta osobowego różnica w spalaniu jest praktycznie nie odczuwalna.
    Ja zawsze kiedy stosuję DIESEL POWER ECOMAX , to odczuwam sporą różnicę, kiedy go nie doleję do ON.
    Ostatnio jednak latam najczęściej Gofrem w TDiku, który spala poniżej 5l ON na 100, więc jedyny dodatek jaki widzi, to 2T z Lotosa .
    Żeby nie było, moje 2 Alfy z silnikami JTD po prostu się spie*doliły, a działają tylko 147 TS i 156 JTS (podobno takie najgorsze).
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #10387
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD fl 88kw
    Postów
    4

    Domyślnie

    Panowie specjalisci:

    Pacjent AR 147 1.9jtd 8v 120pk 2006r licznikowo 220tys km - co tam zalać - mieszkam w NL więc proszę o "normalniejsze" sugestie.
    Dziękuje

  8. #10388
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Bierz Millersa bez problemu dostepny online w NL.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #10389
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Millers będzie ok.

  10. #10390
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    AR9100 powinno być dostępne w NL także ;-)

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory