Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10391
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ziemian
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9JTDM 150KM- 2007R.
    Postów
    271

    Domyślnie

    A jaki Millers dokladnie do 1.9 JTDm 150KM z DPF?

    Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

  2. #10392
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD fl 88kw
    Postów
    4

    Domyślnie

    To jeszcze dokładnie jaki ten Millers do 1.9jtd 120km dpf

  3. #10393
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    AR9100 powinno być dostępne w NL także ;-)

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Ciezko..
    Oficjalnie niby u BLP International - Boron Lubrication Products BV.
    Puki co ich strona nie dziala.

    Pozostaje Amazon tylko.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #10394
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziemian Zobacz post
    A jaki Millers dokladnie do 1.9 JTDm 150KM z DPF?

    Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
    1. Millers Oils EE Longlife C3 5w30
    2. Millers Oils XF LONGLIFE C3 5w30
    3. Millers Oils TRIDENT 5w30 LONGLIFE

    Ewentualnie 5w40 z normą C3

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tdsmaniak Zobacz post
    To jeszcze dokładnie jaki ten Millers do 1.9jtd 120km dpf
    Jak wyżej, tylko bardziej skłaniał bym się ku 5w40.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #10395
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ziemian
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9JTDM 150KM- 2007R.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Do tej pory lalem i obecnie mam zalany specol 5w40 C3. Nic sie nie stanie jak po plukance wleje 5w30?

    Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

  6. #10396
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Między nimi różnica jest bardzo niewielka w lepkości a pakiet dodatkowych jakościowych jest ten sam więc nie powinno być problemu.

    Ale z 5W30 zdecydowanie lepszy pakiet niż zwykle C3 ma niebieski Specol Premium VW C3
    Ostatnio edytowane przez wlyszkow ; 21-09-2017 o 06:44
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #10397
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Millersa bierz EE, no chyba że zastosujesz też Archoila AR9100 to wtedy XF starczy. A "niebieski Specol", o którym pisze wlyszkow wylądował u mojej żony w Megane 3 1,9 dci 130 km i jak na razie spisuje się bardzo dobrze.

  8. #10398
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Z całym szacunkiem ale jak właściciel kilkukrotnie robi zakup dodatku na kilka tysięcy litrów ON to nie robi tego raczej "że bo tak" bo te pieniądze można inaczej wydatkować, np kupić kilkanaście litrów whiskey Tym bardziej jak zakupy zaczynają się od dodatku na 1 maszynę a potem na kilka następnych i dopiero później na cały park maszynowy. Każdy indywidualnie może mieć inne odczucia ale przy bardzo powtarzalnych warunkach pracy w polu łatwiej jest wychwycić różnicę. To samo w ciężarówce w dalekich trasach gdzie limiter jest ustawiony na ok. 90 km/h i przez przeważającą cześć dystansu (czasami nawet ponad 90%) pojazd porusza się właśnie z taką prędkością wiec obciążenie zawsze jest bardzo podobne (tym bardziej jeśli pojazd jeżdzi na stałych trasach). Właściciele dużych ciągników siodłowych dość dokładnie wiedzą jakie powinno być spalanie i zwykle różnice są nieprzekraczające 5%. Spadek spalania o 5% to już wyraźnie odczuwalna anomalia.
    znam branże i to co piszesz bo brednie.
    Na spalanie w takim ciagniku siodłowym wpływ ma przede wszystkim ładunek, wiatr, temperatura itp. Delikatne ale długie wzniesienie moze sprawić ze auto spala wyraźnie wiecej paliwa. Zdarza sie że wozi sie towary na linii z punktu A do punktu B- ten sam ładunek, to samo paliwo, ta sama trasa (autostrada) i widac wyraźne róznice.Wystarczy ze wiatr wieje Ci w "plecy" alb jedziesz pod wiatr.
    Inna kwestia ze to ze ktos sobie kupi dodatek na kilka tysiecy litrów paliwa o niczym nie swiadczy. Wyobraz sobie ze w takim ciagniku siodłowym zdarzaja sie zbiorniki po 1200 litrów paliwa w jednym aucie....Podaj przykłądy firm jakie to kupują. O tym , ze w sinuku 16 litrowym cięzarówki Actros 1850 jest 32 litry oleju tez nei wspomne To ze jakas firma kupuje te dodatki o niczym nie swiadczy. Wsrod wlascicieli firm czy kierowcow jest wielu pasjonatów ciezarowek, tak samo jak sa pasjonaci osobówek którzy to zalewają bo poprostu chca dbać o silnik.
    Nie obrax sie ale z tymi cieżarówkami to farmazony piszesz. Jakby istniał taki wunder dodatek który zmniejsza spalanie w ciezarowce o 5%/100km to by sie kolejkami ustawiali u was... Jedyny czynnik jaki ma wpływ na spalanie to mądry szofer, który umie wykorzystać możliwosci pojazdu.
    Może maja te dodatki jakeis wlasciwosci czyszczace itp w co nie watpie, ale daj Pan żyć. Jakie 5%
    Robiąc po kraju miesiecznie 10000 km ciężarówka przy spalaniu 32litry miał bys spore oszczednosci na jednym aucie. jak masz kilkanascie aut to bys oszczędzał kilkanascie razy wiecej...
    Dodaj do tego ze auto w ciagu doby musi stać nieruchome 11 godzin. dolicz to tego przepalanie silnika, (ogrzewanei postojowe) i juz lipa...
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 21-09-2017 o 10:00
    [C

  9. #10399
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Tak się akurat zdarza, że też nam branżę i to bardzo dobrze. I nie obrażaj mnie proszę, że piszę brednie tylko napisz konkretnie z czym się nie zgadzasz. Bo to, ze spalanie zależy od warunków atmosferycznych (głównie wiatr), warunków drogowych itd. to jasne jak słońce ale w takiej ciężarowce powtarzalność wyników jest o wiele większa niż w aucie osobowym. Nawet spalanie w busie (8-10 ep) w międzynarodówce jest bardzo zbliżone jeśli robi on powtarzalne trasy i różnice w spalaniu sa bardzo łatwe do wychwycenia (i dobrze wiem o czym piszę bo piszę z własnego doświadczenia).
    Puki co tworzysz teorię o kierowcach pasjonatach i nie masz niestety wiele merytorycznie do powiedzenia. Rolnicy też są pasjonaci tylko trzeba było ich rok namawiać żeby chociaż na 1 ciągnik spróbowali bo mieli właśnie takie podejście jak Ty. Może komuś trudno uwierzyć w te oszczędności i właśnie w tym jest największy problem. Niestety nie podam puki co nazwy firm bo właściciele nie chcą się tym chwalić przed konkurencją. Jak bardzo chcesz to mogę to zrobić na priv pod warunkiem, że nie upublicznisz danych.
    Jednak wytłumacz mi jak ktoś sceptycznie nastawiony do stosowania tego typu dodatków wydaje na nie sumy idące w tysiące złotych rocznie skoro nie ma z tego wymiernych korzyści.
    To, że nie ustawia się kolejka wynika właśnie ze sceptycznego podejścia jakiś 90% ludzi.

  10. #10400
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Tomek jesteś handlarzem. Masz chleb z tego że sprzedajesz te dodatki i oleje. Dyskusja nasza nie ma sensu bo i tak mnie przegadasz[emoji481] sprzedawaj te siuwaxy ale nie każdego jesteś w stanie zbalamucic tymi opisami cudów jakie te środki czynią bo są one niesprawdzalne dla normalnego kierowcy. Busa nie porównuj to autaa które waży 40 ton itp.

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
    [C

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory