Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10471
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzystof Zobacz post
    Ja właśnie jeżdżę na Millersa EE bo miałem dpf teraz zastanawiam się nad innym, tu polecanym jest między innymi jest Specol którego cena jest mega konkurencyjna a ty piszesz że się nie nadaje do 2.0 zbytnio(: teraz to mi zabiłeś ćwieka.
    Ja nie piszę, że się nie nadaje, tylko, że do tego silnika nie ryzykował bym za bardzo z takimi eksperymentami.
    Moim zdaniem zmiana Millersa EE na Specola to trochę nieporozumienie.
    Staram się być neutralny, ale Specola do takich silników jak 2.0 JTDm nie polecę nikomu niestety.
    Przeprowadziłem kilka testów na różnych autach z różnymi silnikami i tak wyszło niestety.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #10472
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    W tym silniku spokojnie możesz zostać na Millersie EE. To jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) wybór do tego silnika i w tym aspekcie się z Pablo zgadzam w 100%. Specol Gold (full saps) jest moim zdaniem bardzo dobrym olejem ale lepiej sprawdzi się w trochę starszych konstrukcjach (chociażby 1.9) i silnikach benzynowych. Do 2.0 lepszym wyborem będzie Millers EE ewentualnie Penrite Enviro+5W30 (lub 5W30 EU) jeśli chodzi o klasę lepkości 5W30. Trzeba tylko pamiętać, że nanotechnologia w tym oleju dział przez jakiś czas i nie warto przeciągać terminu wymiany bo po jakimś czasie olej (jak każdy olej) przestanie trzymać parametry.

    Specol Specolem ale do bliźniaczego 2.0 CDTI sporo osób leje GM Dexos 2 i za cholerę im nie wytłumaczysz aby nalali coś lepszego bo to delikatnie mówiąc średni olej i jeszcze nie wiadomo na co się trafi (robi go kilka zakładów i podróbek sporo a nawet ASO nie jest w stanie potwierdzić czy dana bańka nie jest podrabiana). W Insigniach te silniki padają jak muchy - w Alfach w sumie jest pare rzeczy trochę inaczej rozwiązanych i nie ma aż takiego dramatu ale to (niestety) jest jednak silnik podwyższonego ryzyka i smarowanie jest w nim bardzo ważne.

  3. #10473
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Penrite 5W30 EU jest na tym samym pakiecie co Specol Premium C3 VW ;-) ale marka kosztuje...
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  4. #10474
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jak
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    159 TI 2.0 JTDM 2011
    Postów
    37

    Domyślnie

    Koledzy
    2.0 jtdm po lekkim programie na 187km z dpf.
    Dotychczas zalwany lm top tec 4100. Czy jest zasadna zmiana na ktorys olejow millers czy pozostac przy lm??


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #10475
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Wlyszkow ale napisz proszę, że jest najlepszy dostępny pakiet (coś mi się obiło o uszy, ze tan sam ma Amsoil ) bo wyjdzie nie że Specol taki dobry tylko Penrite taki słaby Penrite robi z tego co wiem na dość dobrych bazach - lepszych w porównaniu do tego co jest "standardem" na rynku i trochę PAO też tam jest a w Enviro+5W30 są też ponoć jakieś estry.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jak Zobacz post
    Koledzy
    2.0 jtdm po lekkim programie na 187km z dpf.
    Dotychczas zalwany lm top tec 4100. Czy jest zasadna zmiana na ktorys olejow millers czy pozostac przy lm??


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Toptec 4100 dobry olej ale Millers z serii EE będzie lepszy moim zdaniem.

  6. #10476
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Wlyszkow ale napisz proszę, że jest najlepszy dostępny pakiet (coś mi się obiło o uszy, ze tan sam ma Amsoil ) bo wyjdzie nie że Specol taki dobry tylko Penrite taki słaby Penrite robi z tego co wiem na dość dobrych bazach - lepszych w porównaniu do tego co jest "standardem" na rynku i trochę PAO też tam jest a w Enviro+5W30 są też ponoć jakieś estry.

    - - - Updated - - -



    Toptec 4100 dobry olej ale Millers z serii EE będzie lepszy moim zdaniem.
    Zgadza się, najlepszy dostępny w klasie C3 i VW 504 507
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #10477
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak Zobacz post
    Koledzy
    2.0 jtdm po lekkim programie na 187km z dpf.
    Dotychczas zalwany lm top tec 4100. Czy jest zasadna zmiana na ktorys olejow millers czy pozostac przy lm??

    Napiszę tylko, iż na TOP TEC 4100 BMW E46 2.8 R6 przy upalaniu grał Vanos jak w Dieslu, po zmianie tylko na Tridenta 5w40 problem nie występuje.
    Wnioski można wyciągnąć samemu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Penrite 5W30 EU jest na tym samym pakiecie co Specol Premium C3 VW ;-) ale marka kosztuje...
    Możliwe, a czy wiadomo coś, czy zmienił się skład GOLDa 5w40 ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #10478
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A ja zauważyłem ciekawa zależność co forum to polecane inne marki olejów. Na jednych millers, na drugich penrite, na trzecich Liqui Moly na czwartym Amsoil itd wszystko zależy jakiego oleju dystrybutorzy udzielają się na forum... tak na kazdym forum jest jeden lub dwóch dystrybutorów, którzy przypadkowo oczywiście polecają to co mają w ofercie Prawda jest taka, że miedzy polecanymi tu olejami są minimalne niuanse i tak naprawdę większość polecanych środków smarnych jest o wiele lepszych niż używa 90% społeczeństwa, a dyskusja o wyższość oleju X na olejem Y gdzie oba są bardzo dobre to jak dyskusja o wyższości świat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą

  9. #10479
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Skład Golda zmienił się ale tak 2 lata temu już. Teraz API SN jest.
    [MENTION=19198]Pablo[/MENTION] a wiesz dlaczego jedne EE jak 5W30 eco i 5W30 longlife ten do 504 507 mają spory dodatkowy pakiet MoDTP a np. 5W30 EE Longlife C3 i 5W40 EE longlife tego nie mają?

    Jak widać różnice pomiędzy olejami są i to nawet u tego samego producenta... [emoji6]
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #10480
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Skład Golda zmienił się ale tak 2 lata temu już. Teraz API SN jest.
    [MENTION=19198]Pablo[/MENTION] a wiesz dlaczego jedne EE jak 5W30 eco i 5W30 longlife ten do 504 507 mają spory dodatkowy pakiet MoDTP a np. 5W30 EE Longlife C3 i 5W40 EE longlife tego nie mają?

    Jak widać różnice pomiędzy olejami są i to nawet u tego samego producenta... [emoji6]
    Niestety nie mam pojęcia.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory