Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10621
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Kilka razy była o nim mowa na forum,niestety jest to bardzo słaby olej o parametrach oleju mineralnego!!! Ktoś nawet zamieszczał linka do innego forum z testem tego oleju,przepraszam że to powiem, ale bardzo kiepski wybór!
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  2. #10622
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    Zagłębiając się w temat redżenerejszyn DPF'a natrafiłem na ciekawy filmik. jest w nim wzmianka Jak zachowuje się olej AMSOIL ( skażony paliwem - wypalanie) w stosunku do innych olejów. Trochę nie do końca mi się chce w to wierzyć, zwłaszcza, że mówi to os. postronna . [MENTION=34864]wlyszkow[/MENTION] - co o tym myślisz ? https://youtu.be/fNO-oUHmKXU?t=13m8s
    Nic odkrywczego, poziomy sadzy 4% w PL nie trafiłem chyba ani razu, co do poziomu paliwa wysokiego to w dieselach Euro5+ z mokrym DPF oczywiście do osiągnięcia i pewnie że w dobrym syntetyku mniej szkody dla silnika będzie.
    Zgoda także że czyste wtryskiwacze oraz regularnie kalibrowane to spokój z DPF na ogół. Co do wydłużenia okresu pomiędzy regeneracjami to znam diesele Euro5 gdzie się to udaje i to bardzo zauważalnie 2-3x nawet stosując dobrą chemię ;-) ale są i takie bezmyślne które i tak regenerują co zadany okres/przebieg niestety i w tych przypadkach jedynie można skrócić sam czas regeneracji czyt zalewania oleju silnikowego paliwem...
    Duramax diesel raczej w PL nieosiągalny więc nie ma obaw o działanie sadzy na system wtrysku paliwa HEUI co w US świetnie ogarnia AR9100 ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  3. #10623
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Suzuki
    Postów
    8

    Domyślnie

    Od kilku dni jakoś cicho na forum więc żeby rozruszać szanowne towarzystwo taki może nie nowy ale warty odświeżenia wątek.Trochę z nudów trochę z ciekawości szperałem w necie o polskich markach olejów silnikowych.Może znawcy (i nie tylko) tematu napiszą parę słów o olejach Tedex, Extremizer, Quator, K2, Jasol i Revline z Jasła.Czy warto brać je pod uwagę,tworzą sami czy tylko rozlewają do swoich opakowań, z kim "współpracują" itp itd?Jak z jakością -może jakieś ciekawostki.Pewnie dołożycie jeszcze jakieś inne made in Poland-celowo pominąłem oleje Lotosa ,Orlenu i Specola bo o nich raczej sporo się tu mówiło ale ciekawe info zawsze w cenie.

  4. #10624
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    O Revline niedawno było, badania były - szkoda kasy.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #10625
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Słyszałem, ze K2 jest dobry do docierania silników Generalnie omijać szerokim łukiem. TEDEX miał kiedyś jakąś tam renomę i rozpoznawalność ale ciężko cokolwiek teraz powiedzieć. Jasło/Revline omijać a o Extremizer i Quatro nie jestem w stanie powiedzieć nić ani dobrego ani złego. Z wielkiej dwójki Lotos jest dla mnie lepszy ale i tak uważam, ze Specol ma najlepsze produkty spośród polskich producentów.

  6. #10626
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    zlasu
    Auto
    Lancia Delta
    Postów
    89

    Domyślnie

    Czy do TJETa można zalać 0W40 na zime? Rekomendowany w instrukcji to 5W40 ale auto jeździ zimową porą tylko w mieście, więc może jednak? Silnik 123kkm, nie zużywa oleju Obecnie Ravenol VST Turbo, chciałbym zalać Ravenola SSL. Ogółem pomiędzy syntentycznym Ravenolem full saps, a Specolem 5W40 C3 jest ogromna różnica - brak odgłosów klepania hydraulicznych popyhaczy przez pierwsze 5-10s od odpalenia (co miało miejsce na Specolu) i brak "wycia" turbo przy przyspieszaniu na zimnym silniku. Wiem,że w instrukcji Tjeta niby zalecanym olejem jest C3, ale nie widzę jakoś uzasadnienia do tego.

  7. #10627
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrimlocK Zobacz post
    Czy do TJETa można zalać 0W40 na zime? Rekomendowany w instrukcji to 5W40 ale auto jeździ zimową porą tylko w mieście, więc może jednak? Silnik 123kkm, nie zużywa oleju Obecnie Ravenol VST Turbo, chciałbym zalać Ravenola SSL. Ogółem pomiędzy syntentycznym Ravenolem full saps, a Specolem 5W40 C3 jest ogromna różnica - brak odgłosów klepania hydraulicznych popyhaczy przez pierwsze 5-10s od odpalenia (co miało miejsce na Specolu) i brak "wycia" turbo przy przyspieszaniu na zimnym silniku. Wiem,że w instrukcji Tjeta niby zalecanym olejem jest C3, ale nie widzę jakoś uzasadnienia do tego.
    W oficjalnych formulacjach C3 jak ten Specol (poza tymi 5W30 VW 504 507) ani PAO ani tym bardziej estry nie są wymagane/stosowane i to raczej jest przyczyną różnicy zimą a nie poziom SAPS.
    Spokojnie zimą i nie tylko, 0W-xx syntetyk się przyda.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #10628
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    zlasu
    Auto
    Lancia Delta
    Postów
    89

    Domyślnie

    Zdaje sobie sprawę, że to niekoniecznie wina oleju Po prostu lepiej na tym pracuje przy zimnym silniku. Poza tym, Ravenol przekonuje mnie weryfikacją oryginalności (kody do wpisania na stronie producenta).

  9. #10629
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Zgoda, Ravenole obecnie wyglądają na rzeczywiście rzetelnie zrobione oleje.
    Przynajmniej nie oszczędzają tak na olejach bazowych jak większość firm teraz.
    W nowych seriach Racing stosują też dodatki z bardzo wysokiej półki od mojego kolegi ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #10630
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Mam pytanie o praktyczne zalety, korzyści oleju Millers Oils CFS 10w60 NT+ w zwykłej eksploatacji JTSa. Chodzi mi w sumie o ochronę silnika, czy jest sens, czy nie? Rozważam, głownie dlatego, że ta konstrukcja produkuje dużo sadzy, która idzie do oleju i myślę, że powoduje, oczywiście w czasie wycieranie gładzi cylindrów większe niż w innych silnikach. Pytam, ponieważ silnik jest po remoncie kapitalnym, kolejnym i wiem, że honowanie niefabryczne jest mniej trwałe. W Łodzi dystrybutorem jest subarak i tam pytałam, ale w sumie dowiedziałam tyle, że jest to najlepszy produkt w ofercie Millersa.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory