Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #10751
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Chyba każdy zna.
    Mój znajomy wrócił ze szkolenia organizowanego przez Shell. Oczywiście po tym spotkaniu Helix to najlepsze oleje itp itd. I podobnie inna firma produkująca akumulatory (nie znam nazwy, ale chyba polska) propagowała zakup tych najtańszych akumulatorów, bo podobno to wszystko jedno, czy akumulator z linii standard czy premium... założę się, że produkowali jeden typ akumulatorów. Jak żyć?
    Krótko ( jak dzisiejsze akumulatory )

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  2. #10752
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Chyba każdy zna.
    Mój znajomy wrócił ze szkolenia organizowanego przez Shell. Oczywiście po tym spotkaniu Helix to najlepsze oleje itp itd. I podobnie inna firma produkująca akumulatory (nie znam nazwy, ale chyba polska) propagowała zakup tych najtańszych akumulatorów, bo podobno to wszystko jedno, czy akumulator z linii standard czy premium... założę się, że produkowali jeden typ akumulatorów. Jak żyć?
    Zwłaszcza jeśli szkolenie było wypasione, np w Portugalii i gratis ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  3. #10753
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    (...) I podobnie inna firma produkująca akumulatory (nie znam nazwy, ale chyba polska) propagowała zakup tych najtańszych akumulatorów, bo podobno to wszystko jedno, czy akumulator z linii standard czy premium... założę się, że produkowali jeden typ akumulatorów. Jak żyć?
    To z akumulatorami to akurat może mieć sens. Premium aku to trochę tak jak z samochodami premium - dla kogoś, kto potrzebuje wydać więcej na towar, który wygląda na lepszy.

  4. #10754
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Temat przewertowałem chyba cały.
    Obecnie od ok 30 tys używam Meguin Super Leichtlauf 5W40 - od 20 tys z dodatkiem AR 9100.
    159 2.4 bez ekologii. Olej wymieniany co 10 tys. Zastanawiam się teraz czy zmienić na coś innego -np Millersa? Ogólnie jestem zadowolony, oleju dolewka max 0,4. Na czym mi zależy to ewentualnie nieco wyciszyć motor bo subiektywnie stwierdzam że na Meguinie nawet z AR pracuje nieco głośniej niż na Motulu.
    Nie robiłem nigdy płukanek. Zrobić? Jeśli już to wolałbym chyba szybką. Korci mnie spróbowanie Millersa, może czegoś innego, chyba że zestaw który mam jest naprawdę spoko i cudów już nie zdziałam.

  5. #10755
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Płukanka zawsze się przyda chociaż 9100 na pewno sporo roboty już wykonał.
    Ciszej nie musi oznaczać lepiej gdyż akustycznie różnice są np pomiędzy olejami bazowymi, na PAO (szczególnie bez estrów) na ogół użytkownicy twierdzą, że silniki pracują trochę głośniej co w żaden sposób nie przekłada się na ich zużycie a PAO zimą zdecydowanie lepiej/szybciej działa od baz pochodzenia mineralnego GI-III, na których bywa ciszej kiedy już dopłyną gdzie trzeba.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  6. #10756
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=34864]wlyszkow[/MENTION] - będziesz miał może jakieś ciekawe oleje na sklepie? Ten je...ny Shell odkąd zaczęła się zima gęstnieje tak, że po odpaleniu na minusowej temperaturze chyba z 10-15 sekund trwa zanim pompa nabije ciśnienie i przestaje się świecić kontrolka. Chcę to gunwo jak najszybciej zmienić, a chciałbym jakąś ciekawą alternatywę dla Motula 300V 0W-40.

  7. #10757
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    [MENTION=34864]wlyszkow[/MENTION] - będziesz miał może jakieś ciekawe oleje na sklepie? Ten je...ny Shell odkąd zaczęła się zima gęstnieje tak, że po odpaleniu na minusowej temperaturze chyba z 10-15 sekund trwa zanim pompa nabije ciśnienie i przestaje się świecić kontrolka. Chcę to gunwo jak najszybciej zmienić, a chciałbym jakąś ciekawą alternatywę dla Motula 300V 0W-40.
    Niestety nie. Na szybko z 0W40 zapodaj może Neste od Tomka a ja może coś dorzucę na testy ;-)
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #10758
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Płukanka zawsze się przyda chociaż 9100 na pewno sporo roboty już wykonał.
    Ciszej nie musi oznaczać lepiej gdyż akustycznie różnice są np pomiędzy olejami bazowymi, na PAO (szczególnie bez estrów) na ogół użytkownicy twierdzą, że silniki pracują trochę głośniej co w żaden sposób nie przekłada się na ich zużycie a PAO zimą zdecydowanie lepiej/szybciej działa od baz pochodzenia mineralnego GI-III, na których bywa ciszej kiedy już dopłyną gdzie trzeba.
    To może być fakt. Sam zaobserwowałem że w kilku autach nieco głośniej motory pracowały na lepszych olejach. Pytanie czy zmieniać knfigurację którą mam? Czy zostawić bo jest ok.

  9. #10759
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    To może być fakt. Sam zaobserwowałem że w kilku autach nieco głośniej motory pracowały na lepszych olejach. Pytanie czy zmieniać knfigurację którą mam? Czy zostawić bo jest ok.
    Ja 5w40 zmienił bym na 0w40 i powinno być lepiej. Takie przynajmniej ja mam spostrzeżenia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Niestety nie. Na szybko z 0W40 zapodaj może Neste od Tomka a ja może coś dorzucę na testy ;-)
    [MENTION=34864]wlyszkow[/MENTION] , jaki dodatek najlepiej sprawdzi się w mocno traktowanym DIESLU w cyklu mieszanym ?
    Chodzi mi o JTD/TDI z mocami podniesionymi o minimum 50%, obroty użyteczne do 4,5 kprm.
    Oleje jakie zalewamy to 5w30/0w40 z serii nie ECO
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #10760
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Ja 5w40 zmienił bym na 0w40 i powinno być lepiej. Takie przynajmniej ja mam spostrzeżenia.

    - - - Updated - - -


    [MENTION=34864]wlyszkow[/MENTION] , jaki dodatek najlepiej sprawdzi się w mocno traktowanym DIESLU w cyklu mieszanym ?
    Chodzi mi o JTD/TDI z mocami podniesionymi o minimum 50%, obroty użyteczne do 4,5 kprm.
    Oleje jakie zalewamy to 5w30/0w40 z serii nie ECO
    AR9200v2 ewentualnie AR9100 jeśli dłuższy okres wymiany ma być.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory