Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11271
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Pytanie zupełnie z innej beczki, ale piszę tutaj, ponieważ ten temat najlepiej się do tego nadaje.
    Co zalać w celu wyczyszczenia silnika diesla 2.2 Hondy, po nie wiadomo czym, syf można szpachelką skrobać.
    Aktualnie wymieniony rozrząd, wymieniona turbosprężarka, oczyszczone w miarę możliwości z żużlu i umyte, ale co jest w magistrali, tego nikt nie wie.

    Przez ostatnie 2 wymiany latała na Millersie Trident LL 5w30, ale niewiele to pomogło na syf niestety.
    Wymiana była co 5-7 kkm
    Kiedyś [MENTION=33648]bussoholik[/MENTION] taką płukankę proponował :
    Kup sobie 4L najtańszego oleju i 2 L nafty. Zrób płukanie na wolnych obrotach przez 10 min. Potem spuść to co zostało i zalej 5L ropy (normalne ON z dystrybutora) do silnika z dodatkiem 250 ml oleju 2T i kolejny litr nafty. Po takim płukaniu zobaczysz jak dużo syfu siedziało w kanałach, popychaczach zaworowych itd. z silnika zleci cały żur i smarowanie powinno się poprawić.

    Płukaj zawsze na wolnych obrotach, nigdy podczas jazdy i nigdy dłużej niż 20 min.


    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...#ixzz59MOSXesd


    Zastosowałem do Vki w desperacji licząc że uciszy stukający popychacz zaworu. Trochę brudu spłynęło, ale w sumie niedużo, bo czysto było (wymiany, płukanki, silnik rozbierany i czyszczone przynajmniej głowice)... Ale - szkody silnikowi nie zrobiła, choć brzmi dość hardkorowo.

  2. #11272
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Pytanie zupełnie z innej beczki, ale piszę tutaj, ponieważ ten temat najlepiej się do tego nadaje.
    Co zalać w celu wyczyszczenia silnika diesla 2.2 Hondy, po nie wiadomo czym, syf można szpachelką skrobać.
    Aktualnie wymieniony rozrząd, wymieniona turbosprężarka, oczyszczone w miarę możliwości z żużlu i umyte, ale co jest w magistrali, tego nikt nie wie.

    Przez ostatnie 2 wymiany latała na Millersie Trident LL 5w30, ale niewiele to pomogło na syf niestety.
    Wymiana była co 5-7 kkm
    Ropa. Piszę serio - ropa. Plukalem taki syf po gościu, który nie wyczyścil po sobie głowicy (szlifierz) opilki poszły w układ, turbo siadalo jedno po drugim.
    15L ropy i 10L oleju oraz kilka filtrów olejowych zanim docelowy olej wlalem.

    Ja zalalem 8L ropy, krecilem wałem ręcznie, spuściłem wszystko, zalalem potem 2L ropy i 3l oleju, krecilem na wypietych wtyczkach wtryskiwaczy tak długo, aż ciśnienie oleju zgasło.
    Spuscilem wszystko, zmieniłem filtr oleju, zalalem najtańszy olej auto sobie chodizlo na biegu jałowym 30min, spuściłem wszystko, zmieniłem filtr i znów 5l taniego oleju, zrobiłem 300km i zmieniłem na docelowy.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez KaaC ; 10-03-2018 o 17:01


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  3. #11273
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    AR2300 cała butelka powinna pomoc.
    Na AR2300 trzeba chyba zrobic kilka tys kilometrow aby cos dalo co autem z zasyfiona magistralą może nie być dobrym rozwiązaniem. Najpierw chyba trzaba by na warsztacie na jałowych przepłukać z grubsza ten syf a dopiero myśleć o jezdzenie.

  4. #11274
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Na AR2300 trzeba chyba zrobic kilka tys kilometrow aby cos dalo co autem z zasyfiona magistralą może nie być dobrym rozwiązaniem. Najpierw chyba trzaba by na warsztacie na jałowych przepłukać z grubsza ten syf a dopiero myśleć o jezdzenie.
    Pewnie ze można użyć szybkiej płukanki przed AR2300 ale siła mycia kerozyny przez 15 min jest wielokrotnie niższa od zasadniczego mycia AR2300 na gorąco przez te kilka tys km... [emoji6]
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #11275
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Doskonale to wiem dlatego aktualnie sam mam zalanego AR2300 w RSie jednak w aucie w stanie jakim opisuje Pablo zrobil bym przynajmniej dwa/trzy cykle po 20-30 minut na mineralnym z kerozyna lub moze spróbować tych gotowych olejów płuczący. Dopiero po wstepnym wyplukaniu szlamu olej wlascicy i AR2300 na minimum te 5k km.

  6. #11276
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Jesli 2.2 iDtec to fabryczny olej jest 0w20. Tak tylko na marginesie dodam.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  7. #11277
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Astra
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    w tjecie po 6kkm zaczęły się ponadprzeciętne zużycie i klepanie szklanek na goldzie +9100. wg. mnie ta oliwa jakoś szybko się zdegradowała, silnik dostaje trochę w palnik.
    teraz testuje vst od stycznia najechane 2kkm - zerowe zużycie na razie, szklanki przy mrozach w ogóle nie klepały, olej bez zadnych dodatków.
    Ja pomimo różnych już zasłyszanych i przeczytanych opinii nadal leję specol gold 5w40 (co prawda moje auto to nie alfa, jednak o specolu dowiedziałem się właśnie z tego forum, więc dopiszę ten komentarz).
    Kilkadziesiąt tys km przejeździłem na zestawie gold 5w40+AR9100, ale auto już nie najmłodsze, przebieg 200tys km, od 70tys na LPG, silnik wciąga olej, więc po kilkudziesięciu km z dodatkiem AR9100 lałem już tylko sam olej - ze względu na koszt takiego zestawu. (wymiany co 9-10tys km).
    Natomiast po czytanych tutaj opiniach o tym oleju zacząłem się w końcu zastanawiać, jak on sobie radzi z zasilaniem LPG po przejechaniu tych 10tys km bez wspomagania AR9100.
    Zacząłem już nawet szukać innego, "lepszego/droższego" oleju, ale w końcu stwierdziłem, że po prostu będę specol Gold 5w40 wymieniał co 5 tys km - przy cenie tego smarowidła i tak wyjdzie mnie to sporo taniej niż kupno choćby jakiegoś Ravenola na wymiany co 10 tys km. A silnik tylko skorzysta na świeżym oleju (i filtrze) co 5 tys km, przynajmniej mam taką nadzieję.

  8. #11278
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Dzięki koledzy za różnego rodzaju podpowiedzi, na pewno coś z tego zrobimy, i oczywiście napiszę o efektach, ponieważ auto dostało już zastrzyk gotówki, i właściciel raczej szybko go nie będzie sprzedawał. Jutro wkładamy silnik i meczymy płukaniem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Jesli 2.2 iDtec to fabryczny olej jest 0w20. Tak tylko na marginesie dodam.
    Wszystko się zgadza, ja doskonale o tym wiem.
    Jest tylko jedno małe ale, samochód został kupiony od handlarza, który nic absolutnie o nim nie wiedział, i mocno zaniedbany, z dużym prawdopodobieństwem najtańszego minerału, ponieważ głośno pracował. Same wymiany na 5w30 z szybkimi płukaniami poprawiły sytuacje, ale łańcucha to raczej nie naciągnie

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał schmidtke Zobacz post
    Ja pomimo różnych już zasłyszanych i przeczytanych opinii nadal leję specol gold 5w40 (co prawda moje auto to nie alfa, jednak o specolu dowiedziałem się właśnie z tego forum, więc dopiszę ten komentarz).
    Kilkadziesiąt tys km przejeździłem na zestawie gold 5w40+AR9100, ale auto już nie najmłodsze, przebieg 200tys km, od 70tys na LPG, silnik wciąga olej, więc po kilkudziesięciu km z dodatkiem AR9100 lałem już tylko sam olej - ze względu na koszt takiego zestawu. (wymiany co 9-10tys km).
    Natomiast po czytanych tutaj opiniach o tym oleju zacząłem się w końcu zastanawiać, jak on sobie radzi z zasilaniem LPG po przejechaniu tych 10tys km bez wspomagania AR9100.
    Zacząłem już nawet szukać innego, "lepszego/droższego" oleju, ale w końcu stwierdziłem, że po prostu będę specol Gold 5w40 wymieniał co 5 tys km - przy cenie tego smarowidła i tak wyjdzie mnie to sporo taniej niż kupno choćby jakiegoś Ravenola na wymiany co 10 tys km. A silnik tylko skorzysta na świeżym oleju (i filtrze) co 5 tys km, przynajmniej mam taką nadzieję.
    Ja również mam wielu klientów, którym ten zestaw sprawdza się wyśmienicie, szczególnie w kilku Sprinterach robiących trasy.
    Mało tego, wcześniej jeden kolega kupował do nich maxlife, i ubywał, a GOLD + AR nie ubywa.
    Taka ciekawostka.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #11279
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    2.2 i-Dtec bije na głowę wszystkie inne diesle jeśli chodzi o kulturę pracy - po odpaleniu jest przepaść między nim a moim 5 cylindrowym JTDm.
    Ostatnio jak przestawiałem auta w domu, to mocno rzuciło mi się to w oczy, albo raczej uszy

    Tamten musi być nieźle zeszrotowany.

    Z tego co mówisz to jakiegoś gluto-doktora ktoś musiał tam wlać.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 12-03-2018 o 13:24

  10. #11280
    Użytkownik Świeżak Avatar Robert 1
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG
    Postów
    86

    Domyślnie

    Wczoraj przegoniłem auto po autostradzie 600 km średnia prędkość 140- 150 km/h .Przed trasą sprawdziłem poziom oleju.Po trasie poziom był bez zmian natomiast kolor oleju znacznie pociemniał .
    Mam pytanie co mogło wpłynąć na znacznie ciemniejszy kolor ,czy nastąpiło przyspieszone czyszczenie silnika? Obecnie jest zalany Eurol Turbo Diesel 5w40 +Archoil 9100 przejechane na tym zestawie 3500 km
    Ostatnio edytowane przez Robert 1 ; 14-03-2018 o 19:16

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory