Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11661
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Niestety nie zawsze to co na papierze jest w rzeczywistości
    Papier wszystko przyjmie, i producent dużo może napisać, potem silnik wszystko weryfikuje.
    Dokładnie, dlatego dla zainteresowanych wklejam analizę Totala, można sobie porównać z deklaracjami producenta


  2. #11662
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dokładnie, dlatego dla zainteresowanych wklejam analizę Totala, można sobie porównać z deklaracjami producenta

    Thx, trochę nie do końca jasne czy użyty był olej nowy czy używany ? Jest może podobny test Tridenta od Millersa ?

  3. #11663
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Z analizy jasno wynika, ze to olej świeży. Testów millersa jak na lekarstwo ale to chyba tylko przez politykę producenta.

  4. #11664
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Z analizy jasno wynika, ze to olej świeży. Testów millersa jak na lekarstwo ale to chyba tylko przez politykę producenta.
    Na tych cyferkach się nie znam, aż tak technicznie nie jestem w tym dobry Sugerowałem się opisem który nie do końca jest jasny.

    Zaryzykuję w takim razie tego Millersa, jeżeli jest lepszy od TOTALA to oznacza to jedno, musi być genialny Jak wspomniałem, złego słowa o Totalu nie powiem. Zalałem też tego Totala tylko w wersji 10W40 do Peżota 206 z LPG i przez 40tyś km ładnie umył silnik plus jak silnik nie brał oleju na początku tak nie bierze go i po dzień dzisiejszy -ponad 160 tyś km przleotu.
    Ostatnio edytowane przez MAJSU ; 15-07-2018 o 10:42

  5. #11665
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    musi być genialny
    Aż tak to bym go nie nazwał. Najtańsza seria od millersa. Dobre HC do codziennego użytku nic ponadto w tej cenie jest wiele ciekawych alternatyw no ale potestuj i sam sobie wyrób opinię

  6. #11666
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Aż tak to bym go nie nazwał. Najtańsza seria od millersa. Dobre HC do codziennego użytku nic ponadto w tej cenie jest wiele ciekawych alternatyw no ale potestuj i sam sobie wyrób opinię
    Przy przebiegach jaki będzie robił ten samochód - 10tyś rocznie, to będę mógł się wypowiedzieć czy dobrze się sprawdza za jakieś 5-6 lat.

  7. #11667
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Aż tak to bym go nie nazwał. Najtańsza seria od millersa. Dobre HC do codziennego użytku nic ponadto w tej cenie jest wiele ciekawych alternatyw no ale potestuj i sam sobie wyrób opinię
    Dokładnie tak to wygląda, jedyny z Millersa w wersji cywilnej bez ECO cięć.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #11668
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Co do Millersa Tridenta 5W40 to kiedyś byłem do tego oleju powiedzmy słabo przekonany bo to w sumie najniższa seria Millersa. Ale od samych użytkowników mam bardzo dobre opinie na temat tego oleju. Np. w silnikach 1.8T z mocą podniesioną do grubo ponad 200 KM daje radę a dla porównania Motul X-cess 5W40 już rady nie dawał (zwiększony pobór, "przypalenie" oleju itp. Swoją drogą widziałem analizę X-cessa 5W40 z niemieckiego forum i tak jak wielu byłem zaskoczony bp moje doświadczenia z tym olejem są zgoła odmienne. Np. w 1.9 TDI z mocą podniesioną na ponad 230 KM olej ten ewidentnie nie dawał rady a po zmianie na Penrite Enviro+5W40 + AR9100 zero problemów. Chyba żaden użytkownik tego forum nie zużył więcej baniek tego oleju ode mnie. Lałem g do wielu aut ale w pewnym momencie spróbowałem w dostawczym Masterze zastąpić go Specolem Goldem 5W40 i zmiana jak najbardziej na plus. Zużycie oleju spadło praktycznie dwukrotnie i silnik subiektywnie po większym przebiegu lepiej pracował. Takich relacji miałem od Klientów całą masę.
    Pamiętam, że kiedyś była historia, że olej Motula z dystrybucji oficjalnej różnił się od tego kupowanego (podobno) bezpośrednio u Motula we Francji. Motul jest teraz w strukturach Totala i produkuje olej w kilku zakładach. Niby ma być to samo ale kto wie czy na rynek Niemiecki ten olej nie jest inny tym bardziej, że ceny hurtowe są u nas chyba nawet niższe niż w DE a na pewno porównywalne. Z tego co wiem to Motul używał sporo baz GTL wiec być może kupowali te bazy od Shell-a (to już naciągana teoria- Włyszkow może będzie więcej wiedział), który jest potentatem w tym zakresie a musiał czasowo zamknąć swoje zakłady ze względu na niezbędne modernizacje. Może wiec wrócili do PAO (które kiedyś było w X-cessie) ale nie na każdy rynek. Niestety dostęp do kart Motula jest delikatnie mówiąc utrudniony i jak powiedziała jedna osoba z branży "pewnie dlatego, ze co miesiąc była by inna karta". Ile w tym prawdy i słuszności to nie wiem. Ale z Millersem nie ma podobnych problemów.

  9. #11669
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A może problem z Motulem w naszym kraju wynika z jego ceny? Pełno ofert po 110zł za bankę gdzie po zniżkach ten olej w hurtowniach potraf kosztować po 150zł? Już 8 lat wstecz jak Motul szerzej pojawiał się w Polsce było na necie pełno poradników jak odróżnić podróbki, które zalewały nasz rynek. Lałem go wielelat tamu do 1.9JTD i nie było problemu poźniej pojawił się u nas Meguin i zmieniłem. Mnie do tridenta nie przekonuje to, ze kompletnie brak informacji o tym oleju zarówno, ze strony Millersa, który nas już do tego przyzwyczaił ale również ze strony samych użytkowników na forach tematycznych. Bo dla mnie opinie internetowych anonów jakie sie pojawiają na różnych forach, którzy twierdzą, ze zalał i jest super bez podawania konkretów niestety nie jest miarodajna wobec rożnych analiz olejów konkurencji, które są dostępne na zagranicznych forach. Dlatego osobiście nie mam zdania o tym oleju ot dla mnie z tego co można wywnioskować po informacjach z danych przyzwoity olej prawdopodobnie HC, a czy lepszy od konkurencji w postaci np. Meguina Super czy Ravenola VST? To mogła by wyjaśnić analiza ale osobiście na taka jeszcze nie trafiłem. Może się jakiś dystrybutor pokusi o zrobienie takowej choć nie wiem co by na to powiedział sam producent

    Niestety dostęp do kart Motula jest delikatnie mówiąc utrudniony i jak powiedziała jedna osoba z branży "pewnie dlatego, ze co miesiąc była by inna karta". Ile w tym prawdy i słuszności to nie wiem. Ale z Millersem nie ma podobnych problemów.
    Jak nie ma podobnych problemów to czekam na karty millersa
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 15-07-2018 o 20:07

  10. #11670
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Mam informacje bezpośrednio od osób, które ten olej stosowały, w tym od firmy zajmującej się podnoszeniem mocy (specjalizacja VAG), gdzie olej lany był do aut klientów i to nie były pojedyncze przypadki. Millers niestety nie ujawnia zbyt wiele ale z dostępnych analiz wynika, że pakiety dodatków są w tych olejach bardzo bogate.
    Nie ma problemów w tym sensie, że nic się nie przypala i nie ma różnic miedzy olejami kupionymi od sprzedawcy A i B co w przeszłości miało miejsce w przypadku Motula. Oficjalnie to problemu podróbek w Motulu nie widzą ale niektóre ceny są zastanawiające. Ja jeszcze rozumiem dużych sprzedawców, którzy co prawda z mojego punktu widzenia psują rynek (sprzedając czasami w cenach porównywalnych do moich cen zakupu), ale których nie posądzam o trefny towar ale czasami zdarzają się nieznani sprzedawcy mający towar w super cenie.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory