Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11671
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Gdzie można dorwać analizę Tridenta? Chętnie luknę bo zmiana za dwa miechy i chce coś w okolicach 150zł + AR9100 póki co Meguin i Ravenol ale może mnie przekonasz do Millersa jak zobaczę co tam faktycznie siedzi w bance

  2. #11672
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Tridenta niestety analizy nie mam. Ale jest kilka innych analiz m.in robiliśmy z Wojtkiem analizę CFS-a NT+ i jest kilka innych analiz w sieci ale tak na szybko to nie podrzucę. Do RS-a potrzebujesz? Z Millersa bardzo dobrym olejem jest XF longlife 0W40, który daje radę np. w 2.0 TSI o mocy 400KM czy w Focusach RS-ach podkręconych na 350-370 KM a nawet w Nissanach GTR-ach.

  3. #11673
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Witam. Pomożecie mi coś wybrać do Seata Arosy rocznik 2002 przebieg 190 tyś. motorek to 1.4 8v autko służy do dojazdów do pracy,żadnych szaleństw,tylko delikatna,ekonomiczna jazda! Poprzedni olej to niestety Magnatec Castrola 10/40. Przy okazji,czym to wypłukać?
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  4. #11674
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Tridenta niestety analizy nie mam. Ale jest kilka innych analiz m.in robiliśmy z Wojtkiem analizę CFS-a NT+ i jest kilka innych analiz w sieci ale tak na szybko to nie podrzucę. Do RS-a potrzebujesz? Z Millersa bardzo dobrym olejem jest XF longlife 0W40, który daje radę np. w 2.0 TSI o mocy 400KM czy w Focusach RS-ach podkręconych na 350-370 KM a nawet w Nissanach GTR-ach.
    No tylko trident do dwóch powyzszych ma sie chyba nijak bo XF to klasa wyzej, a CFS dwie klasy wyzej. W cenie niewiele wyzszej od tridenta mozna dorwac u konkurecji odpowiedniki XFa czyli Ravenol SSL, Meguin Super Driver czy Neste City Pro jak dobrze trafie to zostanie mi jeszcze moze na AR9100

  5. #11675
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Np. w silnikach 1.8T z mocą podniesioną do grubo ponad 200 KM daje radę a dla porównania Motul X-cess 5W40 już rady nie dawał (zwiększony pobór, "przypalenie" oleju itp.
    Podejrzewam, ze tutaj odgrywa duza role olej bazowy, na moim przykladzie, jezdze Mitsubishi Coltem Czt ok. 220 KM, ktory jest dosc obciazony termicznie oraz na Meguin Super Leichtlauf, nie zauwazylem, zebym mial jakis zwiekszony pobor oleju, a dokladnie nie widze go na bagnecie praktycznie w ogole oraz nie zauwazylem tego efektu "przypalenia" jak to okresliles. A ten samochod ze mna lekko nie ma, czeste jazdy na autostradzie z pelnym gazem itp.

  6. #11676
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Też jestem tego zdania dlatego nijak nie pasuje mi wynik z badania widma X-cessa gdzie stwierdzono dużą zawartość PAO.

  7. #11677
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    W msds też brak wzmianki o PAO
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #11678
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No tylko trident do dwóch powyzszych ma sie chyba nijak bo XF to klasa wyzej, a CFS dwie klasy wyzej. W cenie niewiele wyzszej od tridenta mozna dorwac u konkurecji odpowiedniki XFa czyli Ravenol SSL, Meguin Super Driver czy Neste City Pro jak dobrze trafie to zostanie mi jeszcze moze na AR9100
    XF to niby klasa wyżej ale z drugiej strony Trident 5W40 nie ma odpowiednika z wyższej klasy w ofercie Millersa a serie XF i EE sa głównie robione pod konkretne normy producentów i duża część z nich ma oficjalne aprobaty.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No tylko trident do dwóch powyzszych ma sie chyba nijak bo XF to klasa wyzej, a CFS dwie klasy wyzej. W cenie niewiele wyzszej od tridenta mozna dorwac u konkurecji odpowiedniki XFa czyli Ravenol SSL, Meguin Super Driver czy Neste City Pro jak dobrze trafie to zostanie mi jeszcze moze na AR9100
    XF to niby klasa wyżej ale z drugiej strony Trident 5W40 nie ma odpowiednika z wyższej klasy w ofercie Millersa a serie XF i EE sa głównie robione pod konkretne normy producentów i duża część z nich ma oficjalne aprobaty.

  9. #11679
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #11680
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Też jestem tego zdania dlatego nijak nie pasuje mi wynik z badania widma X-cessa gdzie stwierdzono dużą zawartość PAO.
    Zalezy kto jak postrzega "duza" zawartosc, jezeli zostala oszacowana na 35-50%. Wedlug mnie to dobry olej, lecz nie polecilbym go bardziej wymagajacym. Natomiast do normalnego uzytku na co dzien, wymiana raz w roku ewentualnie do 10 000 tys/km jak najbardziej.

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    W msds też brak wzmianki o PAO
    Ale nie wszystkie PAO sa uznane jako niebezpieczne ?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory