Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #11871
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    wiec możemy się spodziewać analiz nowych olejów szybciej niż się spodziewałem. Wpadki marketingowe zdarzają się każdemu ważne aby wybrnąć z takiej wpadki z twarzą
    Przeciez on juz powiedzial od kiedy nowa receptura VST jest dostepna, rowniez na tej analizie nic innego i nowego nie wyjdzie tzn. zwyczajny Full-Saps. A czego sie spodziewac po tych nowych tanszych alternatywach ?

    Prawde mowiac juz nie moge czytac i widziec napisu Ravenol, te forum jest zbyt przesycone ta marka.
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 17-10-2018 o 14:30

  2. #11872
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poziom1989 Zobacz post
    Przeciez on juz powiedzial od kiedy nowa receptura VST jest dostepna, rowniez na tej analizie nic innego i nowego nie wyjdzie tzn. zwyczajny Full-Saps. A czego sie spodziewac po tych nowych tanszych alternatywach ?
    Może wyjdą bzdury o kłamcach, które niektórzy powielają... tyle i aż tyle. Bo oczerniać jest łatwo ale później sprostować już trudniej ;]

    Prawde mowiac juz nie moge czytac i widziec napisu Ravenol, te forum jest zbyt przesycone ta marka.
    Nie ma przymusu korzystania z for internetowych. Uczestnictwo jest dobrowolne i w każdej chwili możne z niego zrezygnować. Po co się stresować jak można kliknąć "wyloguj"?

  3. #11873
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Może wyjdą bzdury o kłamcach, które niektórzy powielają... tyle i aż tyle. Bo oczerniać jest łatwo ale później sprostować już trudniej ;]


    Nie ma przymusu korzystania z for internetowych. Uczestnictwo jest dobrowolne i w każdej chwili możne z niego zrezygnować. Po co się stresować jak można kliknąć "wyloguj"?
    Czyli ten przedstawiciel wyjdzie na klamce jezeli zostanie udostepniona analiza. Zachowujesz sie tak jakbys siedzial przy komputerze sterujacym w blendowni i znal dokladna recepture. Chociaz widzac kilka analiz z tego roku duza wiekszosc jest bez Mo i co najciekawsze widac juz z daleka na widmie, ze tam jest duza ilosc HC, ale tez kojarze, ze byly analizy, gdzie są widoczne estry i wieksza ilosc PAO. Wiec ktore w koncu brac pod uwage? Sugerujesz, ze oczerniam ta marke? Nie! Podkreslilem juz, jestem neutralny. Opisuje tylko fakty. Po prawie 10-ciu miesiacach postanowili podniesc ceny, bo nakleili dodatkowa naklejke. I rowniez widzialem juz nieco analiz na oczy, roznych producentow, starsze i aktualne... myslisz, ze byly jakies duze roznice ? Nie! Wszystko w granicach bledu pomiarowego. Tylko ta marka co chwile cos miesza. A ten przedstawiciel handlowy zdaje sobie z tego sprawe i probuje jakos z tego wyjsc....

    Przymus? To jest ogolne forum na temat srodkow smarnych. A nie: Ravenol-Club.de i nie tylko ja mam takie zdanie. Dlaczego na rosyjskim nie ma czegos takiego ? Badaja rozne marki, rozmawiaja, wyciagaja wnioski. Wiesz dlaczego tam nie ma analiz Ravenola?

    A jak masz ochote to mozesz spokojnie uczestniczyc w rozmowach na temat tej marki i to po angielsku. Otworz oczy, bo Ciebie widze tez przesycila ta marka.
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 17-10-2018 o 15:48

  4. #11874
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Przedstawiciel już przyznał się do wprowadzenia w błąd i przeprosił ale oczywiście o wpadkach to zaraz informacje rozprzestrzeniasz, a o sprostowanie to trzeba prosić. Twoją neutralność to zauważył już admin i przedstawiciel ravenola na oil clubie

    Nic mnie nie przesyciło bo VST pierwszy raz zalałem miesiąc temu, a na podstawie analiz polecałem go już dawno temu tak samo jak wielokrotnie polecałem tu Meguina czy inne warte uwagi oleje po prostu nie lubie jak ktoś przedstawia "fakty" ale tylko te pasujące do jego światopoglądu i wprowadza ludzi w błąd. Pisałeś bzdury nie tylko tutaj ale i na oil clubie do tego stopnia, ze tam nawet zamknięto temat po tym jak na podstawie zdawkowego maila od jakiegoś anonimowego przedstawiciela nazwałeś producenta kłamcą. Prowadzisz jakaś wojnę bo gdzie nie widać negatywnego komentarza o Ravenolu tam pojawia się nick Poziom1989 to nie jest neutralność. Powtórzę po raz kolejny choćbyś stanął na głowie to nadal VST na polskim rynku jest olejem w swojej kasie ponad przeciętnym. Po podwyżce i tak poniżej 150zł u nas kosztuje. W tej kasie co mamy polecanego w tym wątku? Millersa Tridenta? Penrite HPR? Jakoś nikt nie płacze, ze to HC ;]

    BTW o ile pamiętam analizy widma IR oleju VST pochodzą właśnie z ruskiego oil clubu ;]
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 17-10-2018 o 17:21

  5. #11875
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Przedstawiciel już przyznał się do wprowadzenia w błąd i przeprosił ale oczywiście o wpadkach to zaraz informacje rozprzestrzeniasz, a o sprostowanie to trzeba prosić. Twoją neutralność to zauważył już admin i przedstawiciel ravenola na oil clubie

    Nic mnie nie przesyciło bo VST pierwszy raz zalałem miesiąc temu, a na podstawie analiz polecałem go już dawno temu po prostu nie lubie jak ktoś przedstawia "fakty" ale tylko te pasujące do jego światopoglądu i wprowadza ludzi w błąd. Pisałeś bzdury nie tylko tutaj ale i na oil clubie do tego stopnia, ze tam nawet zamknięto temat po tym jak na podstawie zdawkowego maila od jakiegoś anonimowego przedstawiciela nazwałeś producenta kłamcą. Prowadzisz jakaś wojnę bo gdzie nie widać negatywnego komentarza o Ravenolu tam pojawia się nick Poziom1989 to nie jest neutralność. Powtórzę po raz kolejny choćbyś stanął na głowie to nadal VST na polskim rynku jest olejem w swojej kasie ponad przeciętnym. Po podwyżce i tak poniżej 150zł u nas kosztuje. W tej kasie co mamy? Millersa Tridenta? Penrite HPR? Jakoś nikt nie płacze, ze to HC ;]

    BTW o ile pamiętam analizy widma IR oleju VST pochodzą właśnie z ruskiego oil clubu ;]
    Plywak...... jestem czlonkiem tego forum od kilku lat. Ty nie rozumiesz dokladnie co tam jest opisywane z tego co widze. Jakbym oczernial ich, to uwierz, odrazu bym mial upomnienie ze strony administratora, a go juz poznalem na tyle, wiem jak reaguje. I wie, ze pisalem o faktach, o ktorych byla mowa w watkach. Nie dopisywalem nic swojego! I nie pisz, ze pisalem bzdury! Bo to nie prawda. Niektorzy pisali wprost: Juz nie kupie oleju tej marki! Ja czegos takiego nie pisalem, bo mi jest ta marka obojetna! Nie wiem ile razy mam to opisywac? Jakbym byl tak krytyczny to dlaczego kupilem ojcu VST ? Po Twoich wpisach widze, ze nie potrafisz zrozumiec niektorych kwestii. Podajesz przyklad oleju Millersa, w porzadku... w Polsce moze nie bedzie nikt plakal, ale w Niemczech tak. Sa regulacje prawde odnosnie nazewnictwa. Dla podkreslenia sam handlarz Ravenola pisal o tym i powtarzam: oleje pelno syntetyczne to takie, ktore skladaja sie ze 100% PAO jako olej bazowy, bez nosnika dla dodatkow, ktory w duzej mierze jest to olej III grupy lub I. Niemieccy producencji maja ta swiadomosc. Faktem jest takze, ze Ravenol moze sie obawiac, zeby nie wyjsc na internetowa marke, gdzie w gruncie rzeczy taka jest. Pisze marka, bo oni nie produkuja swoich olejow, nie posiadaja blendowni, jak np. Rowe, Meguin.

    Widzisz piszesz o starej analizie widma z rosyjskiego forum, a ja pisalem "analizy" i mam na mysli zuzyciowe, tam rowniez jest widoczne widmo i to wyraznie widac. Tu kolejny raz potwierdzasz, ze nie do konca rozumiesz o czym pisze. Wlasnie Ty sie obawiasz, zeby nie wyjsc na glupca.

    I nie ma sensu dalej prowadzic tej rozmowy, inni maja zapewne tylko ubaw czytajac to.
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 17-10-2018 o 17:28

  6. #11876
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poziom1989 Zobacz post

    I nie ma sensu dalej prowadzic tej rozmowy, inni maja zapewne tylko ubaw czytajac to.
    No na pewno nie ma sensu jej prowadzić w ten sposób, ze zamiast omawiać faktyczny stan i analizy rzuca się hasła niczym z nagłówków "Faktu". Jeśli faktycznie rozmowa ma być merytoryczna to następnym razem zamiast pisać do użytkowników VST, że Revenol ich okłamywał i ten olej to HC to przedstaw konkretne dowody, a nie domysły na podstawie jednego maila. Pokaż forumowiczom analizy, o których wspominasz i je opisz aby rozumieli wszyscy dlaczego uważasz, ze są okłamywani, a później zaproponuj lepszą alternatywę oczywiście dostępna w PL bo mam wrażenie, że czasem zapominasz, ze to nie alfaholicy.de Ponadto skoro twierdzisz, ze Revenol na rynku niemieckim niesłusznie używa zwrotu vollsynth i czujesz się z tego powodu oszukany to zgłoś to do odpowiednich na rynku de służb jeśli okaże się to prawdą i zobaczę na niemieckim opakowaniu HC wtedy zwracam honor i bije się w pierś
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 17-10-2018 o 20:39

  7. #11877
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No na pewno nie ma sensu jej prowadzić w ten sposób, ze zamiast omawiać faktyczny stan i analizy rzuca się hasła niczym z nagłówków "Faktu". Jeśli faktycznie rozmowa ma być merytoryczna to następnym razem zamiast pisać do użytkowników VST, że Revenol ich okłamywał i ten olej to HC to przedstaw konkretne dowody, a nie domysły na podstawie jednego maila. Pokaż forumowiczom analizy, o których wspominasz i je opisz aby rozumieli wszyscy dlaczego uważasz, ze są okłamywani, a później zaproponuj lepszą alternatywę oczywiście dostępna w PL bo mam wrażenie, że czasem zapominasz, ze to nie alfaholicy.de Ponadto skoro twierdzisz, ze Revenol na rynku niemieckim niesłusznie używa zwrotu vollsynth i czujesz się z tego powodu oszukany to zgłoś to do odpowiednich na rynku de służb jeśli okaże się to prawdą i zobaczę na niemieckim opakowaniu HC wtedy zwracam honor i bije się w pierś
    Ty papietasz te slowa, ktore chcesz pamietac. Przeciez tez pisalem, ze to byc moze sa tansze alternatywy, a nie przejeli stara recepture VST. Przeciez tez nie mialem pewnosci, opisalem to co zostalo przesakazane, to nie byl moj wymysl. Pozniej jak otrzymali Maila to poprawilem.

    Aktualnie kwestia jest tylko i wylacznie co wyjdzie na tym widmie, tylko mnie to interesuje. Albo zle je interpretujemy ? Chociaz malo prawdopodobne, sa analizy roznych producentow, lecz inne jak juz mowa o Ravenol to ich RUP, widac, ze te widmo jest caly czas takie samo, oczywiscie porownuje ze swieza, gdzie widac konkretne fale swiadczace o PAO i estrach, rowniez pakiet dodatkow. Ale i rowniez innych producentow... jedynie przy tym VST mam watpliwosci. Czas pokaze...

    A jezeli nawet pokaze duza ilosc HC, to nie bede przeciez panikowac. To bedzie ich sprawa. Bo jezeli opisuja pelno syntetyczny, to tak powinno byc, potwierdzi to widmo.
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 18-10-2018 o 07:31

  8. #11878
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No na pewno nie ma sensu jej prowadzić w ten sposób, ze zamiast omawiać faktyczny stan i analizy rzuca się hasła niczym z nagłówków "Faktu". Jeśli faktycznie rozmowa ma być merytoryczna to następnym razem zamiast pisać do użytkowników VST, że Revenol ich okłamywał i ten olej to HC to przedstaw konkretne dowody, a nie domysły na podstawie jednego maila. Pokaż forumowiczom analizy, o których wspominasz i je opisz aby rozumieli wszyscy dlaczego uważasz, ze są okłamywani, a później zaproponuj lepszą alternatywę oczywiście dostępna w PL bo mam wrażenie, że czasem zapominasz, ze to nie alfaholicy.de Ponadto skoro twierdzisz, ze Revenol na rynku niemieckim niesłusznie używa zwrotu vollsynth i czujesz się z tego powodu oszukany to zgłoś to do odpowiednich na rynku de służb jeśli okaże się to prawdą i zobaczę na niemieckim opakowaniu HC wtedy zwracam honor i bije się w pierś
    Ty papietasz te slowa, ktore chcesz pamietac. Przeciez tez pisalem, ze to byc moze sa tansze alternatywy, a nie przejeli stara recepture VST. Przeciez tez nie mialem pewnosci, opisalem to co zostalo przesakazane, to nie byl moj wymysl. Pozniej jak otrzymali Maila to poprawilem.

    Aktualnie kwestia jest tylko i wylacznie co wyjdzie na tym widmie, tylko mnie to interesuje. Albo zle je interpretujemy ? Chociaz malo prawdopodobne, sa analizy roznych producentow, lecz inne jak juz mowa o Ravenol to ich RUP, widac, ze te widmo jest caly czas takie samo, oczywiscie porownuje ze swieza, gdzie widac konkretne fale swiadczace o PAO i estrach, rowniez pakiet dodatkow. Ale i rowniez innych producentow... jedynie przy tym VST mam watpliwosci. Czas pokaze...

    A jezeli nawet pokaze duza ilosc HC, to nie bede przeciez panikowac. To bedzie ich sprawa. Bo jezeli opisuja pelno syntetyczny, to tak powinno byc, potwierdzi to widmo.
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 18-10-2018 o 07:28

  9. #11879
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Potwierdzono, ze to inne oleje i co najważniejsze ten anonimowy przedstawiciel przeprosił za wprowadzenie w błąd po przez zbyt ogólnikowe porównanie nowych olejów do starych.

    Ponadto gość z ravenol-shop wrócił z urlopu i bardzo fajnie podsumował to ostatnie zamieszenie:

    Was ich absolut nicht versteht, dass in diesem Thread einige User sehr aktiv sind, die nie Ravenol-Öl eingesetzt haben und das auch offensichtlich auch nicht in Betracht ziehen. Und trotzdem sehr aktiv mitschreiben (fast ausschließlich negativ). Leute, was ist Euer Ziel dabei? Wenn Ihr Ravenol nicht mag, dann müsst Ihr doch nicht ein Ravenol-Thread verfolgen. Es gibt in diesem Forum zum Glück sehr viele interessante und nützliche Threads.


    Wyraził również chęć zrobienia analizy ale jako, że znów malkontenci by narzekali, że analiza producenta nie jest obiektywna i zarzucali by manipulację to Ravenol zadeklarował, że jeśli ktoś z użytkowników kupi olej i wykona taka analizę na własną rękę bez ich wiedzy to zwrócą koszty zakupu oleju oraz analizy tak wiec możemy się spodziewać analiz nowych olejów szybciej niż się spodziewałem. Wpadki marketingowe zdarzają się każdemu ważne aby wybrnąć z takiej wpadki z twarzą
    Ja bym nie był taki optymistyczny.

  10. #11880
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Ja bym nie był taki optymistyczny.
    Dlaczego?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory