Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #12091
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Liqui - Moly GmbH i Meguin Verwaltungs-GmbH oraz Meguin GmbH & Co. KG Mineraloelwerke to z punktu widzenia prawa również trzy osobne spółki należące do grupy Wurth. Wiec to troche się rozmija z tym co piszesz. Zakąłd może sie miescić nawet w jednym miejscu, w którym może być kilka spółek mniejszych. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

    Już wam tłumacze powiązanie spółek

    Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH czyli firme mającą prawa do marki Ravenol
    Deutsche Ölwerke Lubmin GmbH czyli rafinerię
    oraz takie coś łączące wszystkie powyższe jak Synto Holding GmbH

    Czym jest Synto Holdin GmbH tego do końca nie wiem ale z wpisu w niemieckim odpowiedniku KRS czytamy:
    Umowa o przeniesieniu zysku z dnia 22 października 2013 r. Z Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH na rzecz Synto Holding GmbH

    Wiec już wiadomo, ze Synto i Ravenol są związane umową o przeniesieniu zysków z jednej spółki na drugą chyba dwie sobie obce spółki nie przenosiły by zysków jedne z drugiej

    Zarówno spółka Synto jak i Rafineria mają takiego samego prezesa, a upoważnionym sygnatariuszem jest w nich prezes zarządu ravenola. Prościej chyba się nie da. Po prostu cały holding podzielony jest na mniejsze spółki co jest czymś NORMALNYM przy tak dużych koncernach. Ravenol zapewne zajmuje się szeroko pojętym marketingiem i siecią dystrybucji, rafineria produkcją i rozwojem.

    Jakoś w specolu nikomu nie przeszkadza, ze nie mają ani rafinerii ani żadnego rozbudowanego działu rozwoju po prostu szukacie dziury w całym...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 10-12-2018 o 10:11

  2. #12092
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Tak dla przypomnienia to Meguin został wykupiony przez Liqui Moly, gdzie i tak w Saarlouis były środki smarne produkowane. A ta współpraca procentuje, w tym roku mieli 52 miliony Euro zysku, gdzie podejrzewam, że żadna marka w Niemczech nie osiągnęła takiego poziomu.

    Odnośnie "firm" nie będę się wypowiadac, bo moja wiedza jest zbyt mała, nawet nie stwierdze Plywak czy Twój wpis jest prawdą. Mogę tylko i wyłącznie wyciągać wnioski.

    Apropo właścicieli/prezesów znalazłem inne informacje.
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 10-12-2018 o 11:33

  3. #12093
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo 2 tygodnie temu nastąpiła zmiana prezesa. Info, które mam pochodzi z przed miesiąca//dwóch kiedy to padł zarzut, że nie mają rafinerii więc sobie przepszerałem neta

    Z resztą patrzcie na siec powiązań Panów o których wspomniałem

    https://www.northdata.de/Shevchuk,+Igor,+Werther/2za

    Dziwnym trafem te dwa nazwiska łączą wszystkie trzy wyżej wspomniane przeze mnie firmy czyli Revenol, rafineria Lubmin i Synto Holding, a nawet markę Aveno.

  4. #12094
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    A ja dla odmiany mam aktualnie w ofercie oleje PETRONAS, i myślę, że będą najlepsze w swojej cenie
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #12095
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    104

    Domyślnie

    Panowie czy macie informacje jaka baza siedzi w Valvoline z serii Synpower?

  6. #12096
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest84 Zobacz post
    Panowie czy macie informacje jaka baza siedzi w Valvoline z serii Synpower?
    To bedzie w duzej mierze mieszanina olejow bazowych III-ciej grupy. Rowniez pakiet dodatkow, okresle go standardowym Full-Saps bez Mo i B.

  7. #12097
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Renault
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał ernest84 Zobacz post
    Panowie czy macie informacje jaka baza siedzi w Valvoline z serii Synpower?
    Ktoś tu pisał, że chyba 54% pao.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  8. #12098
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Seria synpower to jest kilka jak nie kilkanaście roznych olejów o różnym składzie.

  9. #12099
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Fakt piszac to bylem myslami gdzie indziej, jak sie nie myle z serii Synpower jest ok. 20 olejow.

  10. #12100
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Liqui - Moly GmbH i Meguin Verwaltungs-GmbH oraz Meguin GmbH & Co. KG Mineraloelwerke to z punktu widzenia prawa również trzy osobne spółki należące do grupy Wurth. Wiec to troche się rozmija z tym co piszesz. Zakąłd może sie miescić nawet w jednym miejscu, w którym może być kilka spółek mniejszych. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

    Już wam tłumacze powiązanie spółek

    Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH czyli firme mającą prawa do marki Ravenol
    Deutsche Ölwerke Lubmin GmbH czyli rafinerię
    oraz takie coś łączące wszystkie powyższe jak Synto Holding GmbH

    Czym jest Synto Holdin GmbH tego do końca nie wiem ale z wpisu w niemieckim odpowiedniku KRS czytamy:
    Umowa o przeniesieniu zysku z dnia 22 października 2013 r. Z Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH na rzecz Synto Holding GmbH

    Wiec już wiadomo, ze Synto i Ravenol są związane umową o przeniesieniu zysków z jednej spółki na drugą chyba dwie sobie obce spółki nie przenosiły by zysków jedne z drugiej

    Zarówno spółka Synto jak i Rafineria mają takiego samego prezesa, a upoważnionym sygnatariuszem jest w nich prezes zarządu ravenola. Prościej chyba się nie da. Po prostu cały holding podzielony jest na mniejsze spółki co jest czymś NORMALNYM przy tak dużych koncernach. Ravenol zapewne zajmuje się szeroko pojętym marketingiem i siecią dystrybucji, rafineria produkcją i rozwojem.

    Jakoś w specolu nikomu nie przeszkadza, ze nie mają ani rafinerii ani żadnego rozbudowanego działu rozwoju po prostu szukacie dziury w całym...
    Ja się z Tobą częściowo zgadzam ale akurat w niektórych kwestiach jesteś w "mylnym błędzie". Liqui Moly i Meguin mają 1 zakład produkujący oleje z 1 kierownictwem i o to tutaj chodzi. Nie wiem na jakiej zasadzie współpracują ze sobą podmioty, o których piszesz. Czym zajmują się poszczególne spółki? Czy Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH jest zakładem produkcyjnym, w którym produkowane/blendowane sa produkty Ravenola? Może się czepiam ale konsorcjum to bardzo szerokie pojęcie i w praktyce Spółki z 1 konsorcjum mogą nawet ze sobą rywalizować. Wszystko zależny jak to jest poukładane bo czym innym jest de facto i firma z 1 zakładem produkcyjnym podzielona na kilka spółek (ze względów podatkowych zapewne) a czy innym 3 de facto odrębne firmy powiązane właścicielsko. Jest zasadnicza różnica, czy te 3 firmy działają jak 1 firma czy każda z firm działa niezależnie na własny rachunek i "tylko" ze sobą współpracują. Zawsze korzystniejsza jest sytuacja, w której firma produkcyjna jest "samodzielnym bytem" niż nawet bliska współpraca w ramach konsorcjum kilku takich podmiotów (pomijając inne kwestie takie jak możliwości wytwórcze).
    Czy ma to jakikolwiek wpływ? Nie wiem. Czy może mieć wpływ? Nie można z góry zakładać, że nie nie możne mieć wpływu bo z życia wiem, ze może i to w bardzo dużym stopniu. Jeśli jest tak jak wywnioskowałem z tego co piszesz, że Deutsche Ölwerke Lubmin GmbH jest de facto zakładem produkcyjnym Ravenola i tylko tam znajduje się dział produkcji i rozwoju to problem można zmarginalizować. Wychodzi też na to, że Ravenol nie jest de facto producentem tylko marką, pod którą sprzedawane są oleje produkowane przez Deutsche Ölwerke Lubmin GmbH ale to też nie jest w tym wypadku problem. Zresztą producent to jest określenie tez nieprecyzyjne bo teraz mało kto produkuje od A do Z a właściwie nikt bo bazy i dodatki się po prostu kupuje z rynku. Również zlecanie produkcji jest czymś zupełnie normalnym. Z formalno-prawnego punktu widzenia to Liqui Moly zleca produkcje Meguinowi, Xado zleca Eurolowi a Castrol temu kto zaoferuje najniższą cenę.
    Chętnie sam bym przetestował tego VST tylko nie mam do czego tego zalać. Mam w rodzinie co prawda Megane 2 RS-a ale auto robi tak śmieszne przebiegi roczne że szkoda czasu na takie testowanie.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory