Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #12111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Jeżeli się nie mylę otrzymałeś już odpowiedź.

  2. #12112
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony34 Zobacz post
    czy jest to lepszy olej od Super Lite? Oba są syntetykami? Wyszukiwarka olejowa podaje mi dla mojego samochodu Super Lite.
    Nie wiem czy eurol w lepkości 5w40 ma jakikolwiek syntetyk. Chyba dopiero 0w40 to PAO

  3. #12113
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    https://www.oil-club.ru/forum/upload...1438690716.jpg

    III-cia grupa. Widac tez po parametrach:

    NOACK 11%
    Temperatura plyniecia -40 °C

    itd.

    Lecz pakiet dodatkow uwazam za interesujacy. Oprocz tego lepkosc w temp. 100 °C (SAE40) dosc wysoka, ale wedlug mnie na plus. Typowa stara receptura, nowoczesne oleje maja w okolicach 13 mm2/s w celu oszczednosci paliwa.

    P.S.

    III-grupa/HC/GTL to tez oleje syntetyczne.
    Ostatnio edytowane przez Poziom1989 ; 11-12-2018 o 12:35

  4. #12114
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nie wiem czy eurol w lepkości 5w40 ma jakikolwiek syntetyk. Chyba dopiero 0w40 to PAO
    Na PAO jest m.in Synergy 0W30, Synergy 0W40, Synthence FS 0W30, Ultrance PSA 0W30. Z 5W40 żaden nie jest na PAO jako oleju bazowym - mogą być jedynie jakieś domieszki . Bezpośredni konkurenci Fluenc-a 5W40 tez nie są "generalnie" na bazach PAO ( nie wiem jak teraz w przypadku Ravenola VMO ale wg. starych kart nie był na PAO) a często kosztują nawet 50% więcej wiec nie wymagajmy wszystkiego

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Poziom1989 Zobacz post
    https://www.oil-club.ru/forum/upload...1438690716.jpg

    III-cia grupa. Widac tez po parametrach:

    NOACK 11%
    Temperatura plyniecia -40 °C

    itd.

    Lecz pakiet dodatkow uwazam za interesujacy. Oprocz tego lepkosc w temp. 100 °C (SAE40) dosc wysoka, ale wedlug mnie na plus. Typowa stara receptura, nowoczesne oleje maja w okolicach 13 mm2/s w celu oszczednosci paliwa.

    P.S.

    III-grupa/HC/GTL to tez oleje syntetyczne.
    Trzeba wziąć pod uwagę, że mówimy o oleju kosztującym poniżej 17 zł za litr.

    Eurol ma w ofercie "wybitny" olej na pełnej bazie PAO-estrowej - Super Lite Arctic 5w30 :
    https://www.oil-club.ru/forum/topic/...5w-30-svezhee/
    Olej jest genialny i porównywalny a nawet lepszy od najlepszych rynkowych konkurentów z Amsoilem włącznie ale niestety nie jest on dostępny na Polskim Rynku. Szkoda ale jest szansa, że może kiedyś pojawi się i u nas. Teraz takich olejów się praktycznie nie robi a szkoda.

  5. #12115
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    matko ale to skomplikowane...jaki najlepszy olej bedzie do 2.0 ts ze 147 150 tys km przebiegu z gazem?

  6. #12116
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Na PAO jest m.in Synergy 0W30, Synergy 0W40, Synthence FS 0W30, Ultrance PSA 0W30. Z 5W40 żaden nie jest na PAO jako oleju bazowym - mogą być jedynie jakieś domieszki . Bezpośredni konkurenci Fluenc-a 5W40 tez nie są "generalnie" na bazach PAO ( nie wiem jak teraz w przypadku Ravenola VMO ale wg. starych kart nie był na PAO) a często kosztują nawet 50% więcej wiec nie wymagajmy wszystkiego
    Ja nic nie wymagam bo znam realia i wiem, ze za te kase nie ma co liczyc na pelen syntetyk, udzielam tylko odpowiedzi na pytanie bo zapewne o to czy to HC czy PAO pytal autor. Ravenol chyba nie ma zadnego normalnego mid sapsa na pełnej bazie PAO w lepkości 5w40 jest tylko RUP serii racing 5w40 c3 ale imo na codzien przerost formy nad treścią. W tej lepkosci maja za to trzy full sapsy na PAO (VST, RCS i o ile pamietam VSI). Ogolnie w 5w40 i midsapsie ciezko o PAO w normalnej kasie, nawet Enviro to HC i nie wiem jak millersy ale podejrzewam, ze podobnie. Z reszta auto kolegi chyba nie wymaga mid sapsa skoro eurol zaleca super lite.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 11-12-2018 o 19:16

  7. #12117
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Z mid saps to Specol Premium C3 5W30 i 5W40 raczej nie do pobicia cena do jakości... [emoji6]
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  8. #12118
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Enviro + to ponoć jest nie typowe HC ale coś podobnego - taki bardziej zaawansowany hydrockaking. Pojawia się też określenie baza HT. Niech się włyszkow wypowie on jest ekspertem W każdym razie nie jest to PAO-syntetyk. Millers XF/EE longlife 5W40 też nie jest olejem PAO-syntetycznym choć z tego co słyszałem jakiś % tego PAO tam jest. Prawdę tylko widmo powie (i to nie zawsze jednoznacznie). Z olejów C2/C3 oleje na bazie PAO-syntetycznej to prawdziwe rodzynki. Domieszki PAO (zwykle do 20%) można znaleść w olejach z normą VW 504/507 bo ta norma jest dość rygorystyczna i chyba po prostu dodanie PAO ułatwia sprawę. Podejrzewam, że kilka olejów z nowymi normami w lepkości 0W30 ma domieszki PAO lub PAO stanowi główną bazę. W przypadku Eurola mamy 2 C2/C3 oleje na bazie PAO - oba 0W30 jeden pod 504/507 a drugi pod PSA i grupę FIAT-a (Fiat 9.55535-GS1/DS1) i sądzę, że niektóre oleje innych marek z tymi normami i o tej lepkości mają albo domieszki PAO albo są na głównej bazie PAO.
    PAO jest konieczne w przypadku normy VW 508/509 (lepkość 0W20) ale to temat na zupełnie inna dyskusję.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Z mid saps to Specol Premium C3 5W30 i 5W40 raczej nie do pobicia cena do jakości... [emoji6]
    dołóż do tego Spec Premium C3 VW 504/507 5W30 - droższy ale warto. Naprawdę świetny olej z najnowszym pakietem pod 504/507 ale jakoś średnio się przebija na rynku. A 80% konkurentów wciąga nosem.

  9. #12119
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Enviro+ 5W40 to GIII tylko różni są dostawcy i można w tych normach zrobić olej na kilka sposobów mieszając różne lepkości GIII i stosując różne modyfikatory lepkości, nawet z tym samym pakietem jakościowym.
    Trzeba przyznać Penrite, że mieszanka fajna bo CCS jak i pour point dobre przy niezłym odparowaniu Noack jak na GIII ale sam pakiet jakościowy klasy tego jak w Specolu Premium . [emoji6]

    Oczywiście że Specol Premium VW jest mocniejszy niż zwykły Premium C3 i jak już pisałem tutaj wersja VW zawiera PAO (dla mocniejszej ochrony wymaganej przez 504 507) ale już więcej kosztuje a z tego co wiem to liderem sprzedaży jest nadal zwykły C3 Premium chociaż różnica w cenie na wymianie raz w roku jakaś wielka nie jest.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  10. #12120
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Mitsubishi Colt Czt
    Postów
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek evo Zobacz post
    Na PAO jest m.in Synergy 0W30, Synergy 0W40, Synthence FS 0W30, Ultrance PSA 0W30. Z 5W40 żaden nie jest na PAO jako oleju bazowym - mogą być jedynie jakieś domieszki . Bezpośredni konkurenci Fluenc-a 5W40 tez nie są "generalnie" na bazach PAO ( nie wiem jak teraz w przypadku Ravenola VMO ale wg. starych kart nie był na PAO) a często kosztują nawet 50% więcej wiec nie wymagajmy wszystkiego

    - - - Updated - - -



    Trzeba wziąć pod uwagę, że mówimy o oleju kosztującym poniżej 17 zł za litr.

    Eurol ma w ofercie "wybitny" olej na pełnej bazie PAO-estrowej - Super Lite Arctic 5w30 :
    https://www.oil-club.ru/forum/topic/...5w-30-svezhee/
    Olej jest genialny i porównywalny a nawet lepszy od najlepszych rynkowych konkurentów z Amsoilem włącznie ale niestety nie jest on dostępny na Polskim Rynku. Szkoda ale jest szansa, że może kiedyś pojawi się i u nas. Teraz takich olejów się praktycznie nie robi a szkoda.
    Ale musimy przyznac, ze jest duzo olejow na rynku w tej lepkosci (0W-30) zbudowanych na PAO, niekiedy nawet z Estrami. Ale sie tez zdarzaja PAO z HC.

    Ravenol VMO to HC.

    Ten Eurol Super Lite Arctic jest bardzo interesujacy, lecz takze w Niemczech nie dostepny.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory