Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #12301
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Typowa gadka. Daj linki do tych testów . Jeśli tysiące silników 2.0 Ti chodzi na Selenia i nie ma problemów przez 200-300k km to poproszę linki do konkretnej alternatywy i powody testy dlaczego coś jest lepsze.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Nie, ponieważ nie interesują mnie oleje 0W30, więc dlaczego mam tracić na to czas, tym bardziej że Ty też się o to nie pokusisz? Zapytałeś o różnice w jakości olejów tej samej klasy i dostałeś odpowiedź. Nawet wskazałem, gdzie możesz szukać informacji.
    Wcale też nie musisz nic szukać - lej Selenię i miej spokojną głowę. Być może nie zrobisz tym autem 200k km, więc stan silnika nie będzie Ciebie wtedy obchodził. I tak naprawdę nie wiemy jeszcze jak te silniki znoszą takie przebiegi przy stosowaniu tego oleju - nie trafiłem jeszcze na takie dane.
    Całe szczęście, że AR skróciła interwał wymiany oleju do 15k km. Albo to pomoże podnieść się z kolan, albo już świadczy o wysokiej jakości tych silników
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12302
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Jak cię nie interesuje ten olej i nie chcesz tracić czasu to się nie udzielaj w tym wątku. Poza tym o jakim wstawaniu z kolan mówisz. Dobranoc kolego.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  3. #12303
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Jak cię nie interesuje ten olej i nie chcesz tracić czasu to się nie udzielaj w tym wątku. Poza tym o jakim wstawaniu z kolan mówisz. Dobranoc kolego.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Magil grzecznie Ci odpisuje, a ty się bulwersujesz.
    Wstanie z kolan to przenośnia adekwatna do sytuacji Alfy kiedyś i teraz. Firma upadala, a być może nowe modele i kwestie serwisowe podniosą firmę na wyżyny.

    Żeby nie odbiegać od tematu, również grzecznie masz napisane co z czym, najprostszy przykład z ochroną i trwałością co mi przychodzi sprawdź sobie ile kiedyś AGD wytrzymało, a ile teraz. Coś gospodarkę napędzać musi.

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  4. #12304
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Jakiś ważny pan prezes pewnie, lubi rozstawiać ludzi po kątach. Goń się, facet.

  5. #12305
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    To jeszcze raz. Jeśli są dobre, przetestowane solidnie zamienniki Seleni 0w30 to poproszę o linki do tych testów, materiałów, forum, etc. Ja nic w necie solidnego na ten temat nie znalazłem oprócz pseudo testów kilku olei nalanych do probówek i wstawiony do zamrażarki na - 30*. Konkrety poproszę, tylko linki. Bez złośliwości i wycieczek personalnych.

    A dla mnie Alfa nigdy nie była na kolanach.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  6. #12306
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    To jeszcze raz. Jeśli są dobre, przetestowane solidnie zamienniki Seleni 0w30 to poproszę o linki do tych testów, materiałów, forum, etc. Ja nic w necie solidnego na ten temat nie znalazłem oprócz pseudo testów kilku olei nalanych do probówek i wstawiony do zamrażarki na - 30*. Konkrety poproszę, tylko linki. Bez złośliwości i wycieczek personalnych.

    A dla mnie Alfa nigdy nie była na kolanach.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Lepkość to tylko jeden z parametrów, oleje muszą mieścić się również w innych normach, narzucanych przez producenta. Dlatego pytałem się Ciebie, co jest napisane w książce serwisowej oprócz wspomnianej wyżej lepkości.

  7. #12307
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    To jeszcze raz. Jeśli są dobre, przetestowane solidnie zamienniki Seleni 0w30 to poproszę o linki do tych testów, materiałów, forum, etc. Ja nic w necie solidnego na ten temat nie znalazłem oprócz pseudo testów kilku olei nalanych do probówek i wstawiony do zamrażarki na - 30*. Konkrety poproszę, tylko linki. Bez złośliwości i wycieczek personalnych.

    A dla mnie Alfa nigdy nie była na kolanach.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Witam.

    Podstawowa sprawa to to, iż ten silnik jest nowy, w nowym aucie, i nie wiadomo jak się będzie spisywał na danym oleju.
    Idąc dalej tym tropem, nie ma sprawdzonej alternatywy, jak również nie wiemy, czy przy interwale wymian źle spisze się w nim Selenia, ponieważ i ten olej/marka ewoluuje. Syf powstawał po Selenii przy absurdalnych wymianach co 30 kkm.
    Ja osobiście nie kombinował bym póki co ze zmianą oleju na inny, a jedynie wymienił po 1000 km, i potem co 10 kkm, co w zupełności wystarczy, aby doskonale dbać o silnik.

    Jakiej konkretnej nomy wymaga ten silnik ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #12308
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    To jeszcze raz. Jeśli są dobre, przetestowane solidnie zamienniki Seleni 0w30 to poproszę o linki do tych testów, materiałów, forum, etc. Ja nic w necie solidnego na ten temat nie znalazłem oprócz pseudo testów kilku olei nalanych do probówek i wstawiony do zamrażarki na - 30*. Konkrety poproszę, tylko linki. Bez złośliwości i wycieczek personalnych.

    A dla mnie Alfa nigdy nie była na kolanach.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Witam.

    Podstawowa sprawa to to, iż ten silnik jest nowy, w nowym aucie, i nie wiadomo jak się będzie spisywał na danym oleju.
    Idąc dalej tym tropem, nie ma sprawdzonej alternatywy, jak również nie wiemy, czy przy interwale wymian źle spisze się w nim Selenia, ponieważ i ten olej/marka ewoluuje. Syf powstawał po Selenii przy absurdalnych wymianach co 30 kkm.
    Ja osobiście nie kombinował bym póki co ze zmianą oleju na inny, a jedynie wymienił po 1000 km, i potem co 10 kkm, co w zupełności wystarczy, aby doskonale dbać o silnik.

    Jakiej konkretnej nomy wymaga ten silnik ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #12309
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Książka serwisowa mówi " Rzeczywisty okres wymiany oleju i filtra oleju silnikowego zależy od warunków eksploatacji samochodu i jest sygnalizowany poprzez lampkę sygnalizacyjną lub
    komunikat w zestawie wskaźników. Nie powinien jednak przekraczać okresu 1 roku." Silnik ma czujniki jakości oleju i jego poziomu. Ja zmienię pierwszy olej do 3000km, potem wymiana co maks. 15000km.Auto jest nowe na gwarancji, więc kombinować nie zamierzam. Co do specyfikacji oleju zalecanego to jest w załączniku. Czytałem, że ten Selenia Digitek Pure Energy 0w30 jest bardzo dobry. Można ewentualnie spróbować dodać Archoil AR9200 V2 LUB AR9300, i raczej będzie działać latami.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  10. #12310
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Z tego co widzę, to nie zmienili nory od 1.4 MA, a wiec masz kilka lepszych pozycji od Selenii, również spełniających normę Fiat 9.55535-GS1 .
    Jednak, póki auto jest na gwarancji, i wymiany będą robione z głową, to nie widzę problemu z zastosowaniem Selenii.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory