Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #1481
    paweldk
    Gość

    Domyślnie

    Nie do końca. Masa osób z tym silnikiem ma podobne zużycie oleju. Dodatkowo auto zagazowane a to też ma wpływ na to. Już 1 osoba robiła 2 remonty silnika w celu likwidacji brania oleju i poległa. Zresztą planuję tym autem jeszcze maks 3 lata jeździć. Rocznie na olej wydam może 100 - 150 zł czyli przez 3 lata 300 - 450 zł. Za tyle chyba remontu nie zrobię i nie dostanę gwarancji, że nie będzie brało nic ? Pytam o te dodatki tutaj, z tego względu, że w Stilo tylko 1.8 i 2.4 ma wariator. Za dużo tych aut nie ma i tutaj jest tych aut więcej.

  2. #1482
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Źle doczytałem (myślałem, że 0,6 - 0,8L ale na 10000km), przy takim zużyciu oleju nie ma co przechodzić na 5W-40. Zalej Valvoline MaxLife 10W-40 lub Motul 6100 Synergie + 10W-40, powinna się trochę zmniejszyć konsumpcja oleju, lecz cudów bym się nie spodziewał.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 31-05-2011 o 11:59

  3. #1483
    paweldk
    Gość

    Domyślnie

    Cudów nie oczekuję Nie przy tym silniku. Kiedyś myślałem o gruntownym remoncie ale po zliczeniu kosztów i wyczytaniu opowieści kolegi z forum Fiata, odpuściłem sobie. Jeśli jest coś w stanie minimalnie wpłynąć na pobieranie oleju i wyciszenia wariatora to byłym zadowolony Rok temu jak mi wariator tyrkał, to wpierw na zimnym, później na ciepłym a nam sam koniec cały czas. Teraz na zimno nic a jak silnik zagrzany to po postoju 1-2 godzinnym zatyrka przez 1-2 sekundy

  4. #1484
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweldk Zobacz post
    Cudów nie oczekuję Nie przy tym silniku. Kiedyś myślałem o gruntownym remoncie ale po zliczeniu kosztów i wyczytaniu opowieści kolegi z forum Fiata, odpuściłem sobie.
    A jakież to opowieści ?
    Podaj linka. Chętnie poczytam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #1485
    paweldk
    Gość

  6. #1486
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jestem właśnie po wymianie oleju zalałem ten sam co ostatnio czyli Motul x- cess 8100 5w40 i filtr Mann'a ale tym razem zastosowałem przy wymienia płukankę od Liqui Moly z serii ProLine. Zalałem specyfik na ciepły silnik odpaliłem odczekałem koło 10 minut i zabrałem się za spuszczanie. Niestety mały falstart był bo po wejsciu pod auto okazało się, ze z gniazda na imbus zostało tylko gniazdo okrągłe jednak po prawie godzinnej walce z korkiem udało się go odkręcić i to co zleciało wyglądało tragicznie. Smoła jakiej jeszcze nie widziałem. Jako, ze korek się do niczego nie nadawał zamówiłem nowy, który przyszedł dopiero na następny dzień więc przez noc mogło sobie spokojnie wszystko (prawie) ścieknąć z silnika i tu od razu rada jak bierzecie się za zmianę sprawdzcie czy wcześniej przy dokręcaniu ktoś nie ukręcił gniazda w korku żeby w razie czego zaopatrzyć się w nowy. Na następny dzień wkręciłem filtr, korek, zalałem na początek niecałe 4l żeby nie przelać i odpaliłem dziada. Na początku lekko się wystraszyłem bo zaczał cykać chyba jeden z popychaczy zaworowych ale po jakiś 2-3 minutach działania na jałowym zamilkł. Pierwsze co się rzuca w oczy po przejechaniu kilkunastu km to olej na bagnecie jest czysty i trudno go nawet zauważyć gdzie wcześniej jak to w klekotach bywa dość szybko łapał ciemną barwę.

  7. #1487
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Panowie mam 147 1.9 JTD 16v po modzie na 191km/381nm i zbliża się wymiana oleju. W tej chwili silnik zalany jest 10w40 Texaco Havoline Diesel Extra. Przebieg na liczniku 165tys realnie jeszcze do końca nie jestem w stanie stwierdzić.. Myślę o przejściu na 5w co o tym myślicie ?
    I jaki olej zastosować ? Dużo dobrego czytałem/słyszałem o olejach Agip i myślę o 2 produktach konkretnie to Sint Turbodiesel 10W40 jeśli pozostałbym przy 10w i jeśli przejście na 5w to może ten http://www.sklepzolejami.pl/Sint_Com...W40_4L-40.html ?

  8. #1488
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli nie bierze oleju możesz śmiało przejść na 5W-40. Osobiście nie miałem styczności z Agip'em, jednak są to dobre oleje. Z innych marek zastanów się nad LIQUI MOLY Diesel Synthoil 5W-40, Millers XFS 5W-40 są to oleje zbliżone cenowo obydwa to pełne syntetyki.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 31-05-2011 o 15:05

  9. #1489
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2002 rok.
    Postów
    81

    Domyślnie

    witam jestem użytkownikiem Alfy od tygodnia na dniach zmieniam olej. Dostałem propozycje zakupu oleju Castrol longlife edge 5 W 40 czy to dobry wybór?

  10. #1490
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz mieć naprawdę dobry olej to zalej Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40, Millers XFS 5W-40 (CFS 5W-40 wyczynowy), z tańszych to Motul 8100 X-Cess 5W-40, Valvoline MaxLife 5W-40

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory