Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #1931
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    W ogóle cały ten temat jest śmieszny, to jaki olej ktoś zaleje ma znaczenie jeśli non stop pałuje auto a takich można na palcach dwóch rąk policzyć.
    Pszesztań, pszesztań.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #1932
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzybek_bgi Zobacz post
    W ogóle cały ten temat jest śmieszny, to jaki olej ktoś zaleje ma znaczenie jeśli non stop pałuje auto a takich można na palcach dwóch rąk policzyć.
    dlatego rozmawiamy od tego jest to forum
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  3. #1933
    DjAdamski
    Gość

    Domyślnie

    Dorzucę jeszcze kilka słów od siebie dla kolegi który pytał o auta na których był testowany u mnie valvoline max lajf :] otóż był to Opel vectra B 1.8 2001 r 170tyś i Mitsu galant 2,5 V6 240tyś, do chwili obecnej jeździ jeszcze moja mama golfem IV 1,4 16V 220tys i będzie zmiana oleju na coś innego.

  4. #1934
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał DjAdamski Zobacz post
    Dorzucę jeszcze kilka słów od siebie dla kolegi który pytał o auta na których był testowany u mnie valvoline max lajf :] otóż był to Opel vectra B 1.8 2001 r 170tyś i Mitsu galant 2,5 V6 240tyś, do chwili obecnej jeździ jeszcze moja mama golfem IV 1,4 16V 220tys i będzie zmiana oleju na coś innego.
    Napisz czego oczekiwałeś od tego oleju i czego nie spełnił, bo nie za bardzo rozumiem.
    Tak jak pisałem wcześniej, każdy kto zmieni olej na MaxLife widzi poprawę pracy silnika w swoim aucie, to nie moja opinia, a użytkowników, wiec wytłumacz konkretnie twoje problemy, bo nadal nie rozumiem.. Jak długo jeździłeś na nim w tych autach, na czym jeździły wcześniej, itp.
    Konkrety, nie pisanie jakie miałeś graty, tylko coś na temat testów oleju. Porównanie do czegoś , itp.
    Jak go testowałeś ???

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #1935
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa 156 1.8 t.s 144km & Alfa 159 1.8MPI 140km
    Postów
    372

    Domyślnie

    Jaka może być jakość oleju za 65zł/5l? Co z samą bazą jak i dodatkami? Co z marżą producenta/sprzedawcy? Jak Pablo stwierdził jest to słabiutki olej, w dużej mierze minerał w dodatku słaby.
    W którym miejscu słaby????? ze nie ma reklamy w tv? (stąd ta cena) hahah, jest to olej półsyntetyczny, minerał to 15w40.

    "GM - miałem i wylałem po 2kkm bo hałas przy rozruchu był nie do zniesienia na nowym aucie... analiza potwierdziła - "olej" po 2kkm zgęstniał i nawet LAB się zdziwił jak to możliwe, po 2kkm już było nadmierne zużycie ścian tłoków (Alu) na skutek zbyt kiepskiej pompomowalności tego oleju na zimno a to było w maju - stąd też hałasy hydrauliki. Przed zalaniem tego oleju silnik był płukany - czysty (w końcu był nowy z salonu...) a po tym mazidle z silnika spłynął mazut.
    no nie moge co za rzeczowa wypowiedz, czyli wszystkie ople wyjezdzajace z salonu po 2tys km maja uszkodzone silniki? a co z tymi które mają po 200tyś km i chodzą nadal idealnie na tym oleju ?

    Nikogo nie namawiam, ale z własnego doswiadczenia wiem ze roznice miedzy olejami o tych samych parametrach i klasach jakosci są niezauważalne, wiec po co przepłacac? chyba ze kogoś podnieca napis na opakowaniu albo reklama w tv to nie mam pytań, podobno GM to mobil w innym opakowaniu, tak samo Motorcraft do forda.

  6. #1936
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa156bb Zobacz post
    W którym miejscu słaby????? ze nie ma reklamy w tv? (stąd ta cena) hahah, jest to olej półsyntetyczny, minerał to 15w40.



    no nie moge co za rzeczowa wypowiedz, czyli wszystkie ople wyjezdzajace z salonu po 2tys km maja uszkodzone silniki? a co z tymi które mają po 200tyś km i chodzą nadal idealnie na tym oleju ?

    Nikogo nie namawiam, ale z własnego doswiadczenia wiem ze roznice miedzy olejami o tych samych parametrach i klasach jakosci są niezauważalne, wiec po co przepłacac? chyba ze kogoś podnieca napis na opakowaniu albo reklama w tv to nie mam pytań, podobno GM to mobil w innym opakowaniu, tak samo Motorcraft do forda.
    Wszyscy trąbią dookoła o kiepskiej czy wręcz fatalnej jakości tych olejów! Cena też sama mówi za siebie,stara polska zasada mówi... z gówna bata nie ukręcisz...!!!
    Poczytaj! http://www.autocentrum.pl/forum/olej...w40-854573685/
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  7. #1937
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa156bb Zobacz post
    W którym miejscu słaby????? ze nie ma reklamy w tv? (stąd ta cena) hahah, jest to olej półsyntetyczny, minerał to 15w40.



    no nie moge co za rzeczowa wypowiedz, czyli wszystkie ople wyjezdzajace z salonu po 2tys km maja uszkodzone silniki? a co z tymi które mają po 200tyś km i chodzą nadal idealnie na tym oleju ?

    Nikogo nie namawiam, ale z własnego doswiadczenia wiem ze roznice miedzy olejami o tych samych parametrach i klasach jakosci są niezauważalne, wiec po co przepłacac? chyba ze kogoś podnieca napis na opakowaniu albo reklama w tv to nie mam pytań, podobno GM to mobil w innym opakowaniu, tak samo Motorcraft do forda.
    Po pierwsze nie każdy minerał to 15W-40, po drugie nie każdy 10W-40 to półsyntetyk. Byś się zdziwił co zalewają w fabryce Opla, na pewno nie tego GMa, A co VW zalewa w USA? Po czkawce z Castrolem, tylnymi drzwiami wprowadził Liqui Moly pod nazwą Lubro Moly. A co Mobil 10W-40 to jakiś super jakość?

    Co tam kryje Mobil 10W-40
    (Opis produktu: Mineralny olej bazowy i dodatki uszlachetniające)
    (SKŁADNIKI CHEM.: GŁĘBOKO RAFINOWANE OLEJE MINERALNE I DODATKI USZLACHETNIAJĄCE)
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 03-11-2011 o 17:05

  8. #1938
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Że tak sie wtrące a valvo maxlife 10w40 to na jakiej bazie jest. Toż to mineral panie
    Ostatnio edytowane przez majster ; 03-11-2011 o 17:10

  9. #1939
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Tak, zgadza się tyle, że w Mobilu baza mineralna stanowi około 90-95% oleju, w przypadku Valvoline MaxLife 10W-40 minerał to 65-80%, baza HC 15-20% + 2,5% dodatków w tym przypadku (DITIOFOSFORAN CYNKU).

  10. #1940
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbaas Zobacz post
    Tak, zgadza się tyle, że w Mobilu baza mineralna stanowi około 90-95% oleju, w przypadku Valvoline MaxLife 10W-40 minerał to 65-80%, baza HC 15-20% + 2,5% dodatków w tym przypadku (DITIOFOSFORAN CYNKU).
    Widze, że jesteś w tym obcykany, skoro masz takie info. To jaki olej 10w40 ma jeszcze mniejszą baze mineralną?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory