Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #2361
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wrocław/Legnica
    Auto
    156 1,9 JTD
    Postów
    11

    Domyślnie

    Szczerze powiem, że po przeczytaniu tego tematu zgłupiałem do reszty ... a miało być tak pięknie.
    Jeżdżę 156 1,9 JTD 8V lekko ponad 1k tygodniowo (90% autostradą, średnia prędkość przelotowa powiedzmy 130 km/h), raczej bez brawury aczkolwiek zdarza się mocniej wcisnąć pedał gazu.
    Obecnie w układzie krąży Castrol Edge Turbo Diesel chyba 5W40 - chyba bo to "pamiątka" po byłym właścicielu, autem cieszę się od 2 m-cy.
    W przyszłym tygodniu czeka mnie wymiana, zastanawiałem się nad Motulem albo kontynuacją Castrola. Teraz już wiem, że nie będzie to Castrol.
    Do sedna, mam kilka niejasności a mianowicie, może w tym przypadku lepszy od Motula będzie np Millers albo jeszcze jakiś inny. I jaki konkretnie, bo wybór jest znaczny.
    Wiem, że te pytania są laickie ale lubrykanty nigdy nie były moją mocną stroną.
    Będę wdzięczny za każda konstruktywną informację.

  2. #2362
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    to bez znaczenia. Oba są bardzo dobre ( lepsze od castrola )z lekką przewagą dla Millersa wg. tego co piszą na forum

  3. #2363
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miyagi Zobacz post
    Szczerze powiem, że po przeczytaniu tego tematu zgłupiałem do reszty ... a miało być tak pięknie.
    Jeżdżę 156 1,9 JTD 8V lekko ponad 1k tygodniowo (90% autostradą, średnia prędkość przelotowa powiedzmy 130 km/h), raczej bez brawury aczkolwiek zdarza się mocniej wcisnąć pedał gazu.
    Obecnie w układzie krąży Castrol Edge Turbo Diesel chyba 5W40 - chyba bo to "pamiątka" po byłym właścicielu, autem cieszę się od 2 m-cy.
    W przyszłym tygodniu czeka mnie wymiana, zastanawiałem się nad Motulem albo kontynuacją Castrola. Teraz już wiem, że nie będzie to Castrol.
    Do sedna, mam kilka niejasności a mianowicie, może w tym przypadku lepszy od Motula będzie np Millers albo jeszcze jakiś inny. I jaki konkretnie, bo wybór jest znaczny.
    Wiem, że te pytania są laickie ale lubrykanty nigdy nie były moją mocną stroną.
    Będę wdzięczny za każda konstruktywną informację.
    Możesz zalać:
    Motul 8100 X-Cess 5W-40
    Valvoline SynPower 5W-40
    Millers XFD 5W-40 (Diesel only)

    Oleje oczywiście najlepiej od oficjalnych dystrybutorów lub sprzedawców z certyfikatami. Każdy z podanych olei będzie lepszy od tego Castrola.

    Na marginesie Motul podpisał umowę z Brabusem, będą zalewane olejami 300V.
    http://www.brabus.com/en/raster.php?...sub=2&id=21739

    Millers dodał opisy olejów CFS NT, na razie jest jeszcze parę niewiadomocych czy nadają się do cywilnych aut.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 22-02-2012 o 22:52

  4. #2364
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TOMI1983
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zwierzyniec
    Auto
    156 2,0 TS 114KW `98 Azurro Fantasia Met.
    Postów
    69

    Domyślnie

    chccialbym zmienic olej na cos bardziej "sportowego" z racji ze lubie czasem przycisnac (no moze czesciej) i wlasnie myslalem nad 10w60 a aktualnie jezdze na castrotu gtx magnatec 10w40 juz 30K zrobione na nim oczywiscie co 10tys zmieniany zeby niebylo wymiana nastapi w kwietniu zapewneno i przy moich przebiegach to okolo 12 miesiecy jednak bedzie,, codzienne dojazdy do pracy 10km trasa w jedna strone
    no i tak sie zastanawialem nad

    castrol edge z racji ze mam castrola i nie chleje oleju duzo tak do 0,5L do wymiany ale czerwone pole robi swoje

    selenia racing

    tylko niechce tez wydac 300zl na sam olej bo zwyczajnie moj budrzet tego nie ogarnie
    wiec jakie podpowiedzi??

    a jeszcze autko ma 220tys

  5. #2365
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Po pierwsze zmień tego Magnateca, osobiście zalałbym 5W-50 jeżeli lubisz upalać, będzie to dobry kompromis pomiędzy ochroną silnika a ekonomią. Zalałbym Valvoline VR1 5W-50 lub Millers XFS 5W-50, no chyba, że chcesz oleje typowo racingowe to wtedy Motul 300V i Millers CFS. Jeżeli okazjonalnie wskazówka widzi czerwone pole to rozważyłbym również 5W-40, jak najbardziej będzie to odpowiednia lepkość. Zalany u Ciebie Magnatec jest bardzo słabym olejem, niska temp. zapłonu robi swoje (około 194*C) + nie najwyższy TBN (mniej więcej 8), każdy olej 10W-40 Motula, Millersa czy też Valvoline będzie lepszy od tego Castrola i wytrzyma znacznie więcej.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 23-02-2012 o 11:40

  6. #2366
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qbaas Zobacz post
    Castrol Edge Turbo Diesel chyba 5W40 -
    Rowniez spelnia norme Fiata.
    http://www.ebay.de/itm/Castrol-EDGE-...item53eb743a8f

  7. #2367
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    To, że spełnia to wiem, po co w aucie bez DPFa olej z C3? Jest to całkowicie zbędne, taki olej ma obniżony poziom SAPS, a przez to niższy TBN. Castrol obecnie wszędzie pcha swoje C3 nawet do 0W-40 Sport co jest śmieszne, oczywiście to nie są racingowe oleje ale C3 w oleju, który ma w nazwie Sport jest kiepskim kawałem. Już nie piszę o wykluczających się normach C2 i C3, które również widnieją w opisach Castrola.

  8. #2368
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Suma sumarum...wyginanie sie pod katem niewiadomo jakich oleji a la sport,przy 115 Ps

  9. #2369
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Wiadomo nikt do silnika seryjnego 115ps nie będzie lał typowo racingowego estrowego oleju, bo tak na prawdę go nie wykorzysta, pewne dodatki zaczynają działać przy określonej temperaturze. Castrol (BP) i Mobil ze swoim zapleczem technologicznym mogli by spokojnie produkować oleje z najwyższej półki, jak jest w praktyce każdy widzi.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 23-02-2012 o 12:29

  10. #2370
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Mialem 156 1.9 JTD 115Ps szlo tam 10w40,do tego mialem Box-a,przejechalem 60.oootys,w ciagu 10 miesiecy i zadnych cudow ne bylo.A predkosci jakie rozwijalem napewno owiele wyzsze niz w PL

    ---------- Post added at 12:34 ---------- Previous post was at 12:28 ----------

    A do tego zaden jakis cud,nawet nazwy nie do konca jestem pewien...Pensacol czy cos podobnego

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory